Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Estére úgy elfáradok, lefárado...

Estére úgy elfáradok, lefáradok. Milyen taktikád van, hogy bírod energiával?

Figyelt kérdés

Alig várom, hogy ágyba kerüljek, és egy élet a fürdetés-altatás procedúra, ami még hátra van...

Ti hogy bírjátok? Ráadásul jókedvüen, vidáman?


2011. szept. 10. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én legtöbbször pihenek ha alszik a gyerek. Most két éves, napközben van még 1.5-2 óra pihi, ha nagyon fáradt vagyok alszom én is. De legalább 20-30 percet csukott szemmel lazítok, agykontrolloztam, és az alfa-állapot nagyon pihentető. Hallgatok egy húsz perces agykontroll szöveget, ami teljesen lelazít. Ha kihagyom, sokkal szenvedősebb a délután.
2011. szept. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

De én már dolgozom is. Reggel fél 7-kor kelek, két lányt keltek, öltöztetek, megyünk az oviba. El munkába 9,40-től 18,10-ig, rohanás haza a buszra. Hazaesek 19-re, puszi, fürdés, altatás, majd én is fürdök, ha van energiám elpakolok a konyhában, vagy a szobában kicsit, ha nincs nem. És így is legalább 22 óra, mire ágyba kerülök. Ha szabadnapos vagyok nyalom a lakást, délután a lányok húznak le a sok energiájukkal-honnan van nekik ennyi??? és fürdetésre hulla vagyok...

3 és 1,5 évesek a lányaim

2011. szept. 10. 20:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek nagyszülők, akiknek havonta egy egész hétvégére lepasszolhatnád őket? A férjed mennyit segít? LEgalább a pakolásba kellene.
2011. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is lefáradok, elfáradok, de nem nagyon van időm erre gondolni. (3 éves a lányom, 1 évesek az ikerfiaim) Kelek éjjel a fiúkhoz 8-10 alkalommal, még szopiznak, és nem tudom őket leszoktatni. Sírni nem hagyhatom őket, mert magammal cseszek ki, ha a másikat vagy a nővérüket felkeltik. Hála Isten gyorsan elalszanak szopin, ha reggelig aludnának....de jó volna.

Nappal már nem gáz, szépen eljátszanak sokszor együtt 3an, reggel elmegyünk boltba 4en a gyerekekkel, megfőzök, porszívózás, állandó pakolás, de ennek ellenére rend az sosincs, mert mire egyik helyen rendet raknék, a kis csapat a másikban már bombát robbantott. Ez van.

Igazából nekem csak egy dolog hiányzik, amit kicsit pótol a net ilyenkor este, hogy beszélgessek valakivel, nem csak babanyelven, meg kisgyerekkel.

De már elég mobil vagyok a kicsikkel, 2 napja egyedül mentem be velük kocsival a közeli városba autóval. Eddig még nem mertem, le is izzadtam rendesen mire hazaértünk, de jó volt.

Ha meg nem vagyok vidám, annál rosszabb. Megérzik és ők is nyűgösek. Nem mondom hogy nem szakad el néha a cérna, de alapjában jó kedvem van. :-)

2011. szept. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy anyának csak max 4--6 órát lenne szabad dolgozni... Te vagy az egyik élő példa, hogy miért...
2011. szept. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

És a 4-6 órás munka mellett ki pótolja azt a pénzt, ami kell ahhoz, hogy ne haljunk éhen????

Szerinted jókedvemben dolgozom?

Apa csinálja a saját dolgát, füvet nyír, fát hasogat-pakol, és törődik a gyerekekkel, amíg nem vagyok otthon. Bent is segít, ha úgy jön ki a lépés.

De állandóan azt érezem, hogy el akarok menni. Nekem ebből elegem van. A rohanás, az ordítás, a hiszti, a nyugtalan éjszakák. Egy hónap egy wellness hotelben, ahol mindenki békénhagy-ez minden álmom...

2011. szept. 11. 12:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mióta dolgozol? Mert egy ilyen megfeszített tempóba kb 2 hónap kell mire beleszokik az ember és megtalálja a ritmust aztán kb fél év után jön az első kibukás, amit csak egy kiadós szabadság tud helyre hozni.

Remélem tényleg van vki a családban, aki havonta egy hétvégére tud a gyerekekkel foglalkozni, h pihenjetek.

2011. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Fél éve dolgozom. És ebben a fél évben bölcsibe adtam a két lányom, eltemettem nagypapám, megírtam két szakdogát, leállamvizsgáztam, túlestünk a beszoktatáson, a bölcsileálláson-visszaszokáson és az ovikezdésen.

Senkire nem tudjuk hagyni gyerekeinket. Még egy sétára sem, jutok el a férjemmel kettesben. Nagyon mélyponton vagyok, főleg ma...

2011. szept. 11. 16:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem vagy ezzel egyedül! Dolgozni kell, valahogy meg kell élni. Én szerencsére csak félállásban, de dolgozom a kisebbik gyerek fél éves kora óta. Nálunk is volt költözés, államvizsga, két kisgyerek, ovikezdés, új munka az elmúlt fél évben, irtó hajtás volt... Nekem a relaxáció sokat segített! Ha volt 10 perc, amíg mindkét gyerek aludt, benyomtam a jóga DVD-men a relaxáció részt, ledobtam magam a padlóra és igyekeztem kikapcsolni. Anyósom is tud néha vigyázni rájuk, de előfordult, hogy a hetven éves szomszéd néni bogarászott velük az udvaron, amíg én bejöttem, lezuhantam a kanapéra és bekapcsoltam a kedvenc zenémet. Vannak ilyen napok, túl kell élni! Ha rendetlenség van, hát az van, tegyél rá nagy ívben! Senki nem ellenőrzi:) Próbál meg arra koncentrálni, hogy a gyerek ajándék! Élvezd ki, ha együtt lehetsz velük!
2011. szept. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok:

hát ez nem hangzik vidáman, szerintem mindenki ki lenne bukva a helyedben. Jobb lett volna szellősebbre tervezni ezt az időszakot, persze így utólag ez már nem segít rajtad, ezt tudom. Csak annyit tehetsz, hogy elfogadod ezt a helyzetet ahogy van, és végigcsinálod. Próbálj mindig a jelenre koncentrálni, azokra a feladatokra amiket éppen megoldasz, hogy ne nyomasszon a "mennyi van még hátra" gondolata. Voltak nekem is nehéz időszakaim, ez segített.

2011. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!