Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mandulaműtét előtt mennyi...

Mandulaműtét előtt mennyi időre kell kivenni az oviból a gyerekeket és mennyi idő amíg újra mehet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 10:11
 1/2 anonim válasza:

Előtte szerintem nem sokkal.

Nekem kb. 20 éves koromban kapták ki (szó szerint) a mandulámat. Odamentem hétfőn reggel 9-re. Olyan 11-délben volt a műtét.

Utána hazaszóltam pár szót telefonon, hogy megvagyok még. De eléggé nehezemre ment a beszéd. Délután adtak teát, hogy erőltessem le. Meg mondta a nővérke, hogy ha kérek szurit, majd szóljak.

Gondoltam nagy lópikulákat. Aztán egy óra múlva már kib.szottul fájt, és mégis kértem.

Másnap! reggel 7-fél8 körül keltem, hoztak valami tejbepapit, hogy hama-hama egyem meg, és húzzak haza, mert 9-re már ott van a következő beteg. Hát valahogy lenyomtam, oszt irány a koleszba.

2-3 napig a beszéd még nem volt erősségem és törtkrumplin, kenyérbélen, meg fagyin éltem.

Kb. egy hétig intenzíven kapkodtam a fájdalomcsillapítót.


Kérdés, hogy gyereknél hogy van, de előkészületnek nem kell semmi idő, csak aznap odamenni amikorra a doki mondja.

Utána meg szerintem kb. min. egy hetet kell rászámolni, míg meggyógyulgat.

Egyénfüggő is, mert van aki nagyon sz.rul van még 2-3 héttel utána is.

2011. szept. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szia,


én az orrmandula műtétről tudok mesélni, 2 éves volt a fiunk amikor kivették Neki. 2 héttel műtét előtt már nem vittem bölcsibe, utána 1 héttel már ment. reggel bementünk, d.e megcsinálták, másnap reggel már mehettünk is haza. persze minden komplikációmentes volt!!


Ági

2011. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!