Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyereked meddig tud...

4 éves gyereked meddig tud elszámolni? Kb. hány színt ismer?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

20-ig tud elszámolni. 3-ig ránézésre felismeri a dolgokat, négy dolgot már számol.

Színekből, a nagyon árnyalatok (keki, olajzöld stb) kivételével az összeset ismeri.

2011. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy még csak 3 éves, de szintén 20-ig számol, ismeri a színeket( a citromsárga az csak sárga neki, de a narancssárga az narancssárga). Nálunk is inkább az ilyen kevert színekkel van "gond", mint a kékeszöld, lilásrózsaszín, UV zöld...


Ismeri a kört, rombuszt, trapézt, paralelogrammát, háromszöget, ezt 2,5 éves kora óta.


Elkezdte az óvodát és kicsit összezavarodott, keveri a személyes névmásokat, pl. Tiem, Enyéd

2011. szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Enyém decemberben lesz 3 éves, ő is 20-ig számol, és szinte az összes színt ismeri.. az árnyalatokat nem nagyon (pld. kékesszürke, ibolyakék.. így nem).
2011. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az én 4 éves fiam 30-ig tud számolni, de az oviban ma reggel "dicsekedett" az egyik anyuka, hogy 4 éves gyereke 100-ig elszámol.

A színeket azért kérdeztem, mert elég régóta pontosan megnevezi őket,ezért azt hittem, hogy ilyenkor már tudni fogja, hogy mi a különbség a rózsaszín és a ciklámen között vagy a kék és a türkiz között, de ezeket még nem tudja.

2011. szept. 6. 13:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém, 3 éves, 10-ig. Úgy látszik, le van maradva. :)
2011. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, amiket a 4 éves kicsikéd tud! :) Semmi ok aggodalomra. Én sztem még hatévesen se tudtam százig számolni.. Mégis pénzügyi igazgató lett belőlem :)))) (Most gyed-en).
2011. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Egyébként ez a számolás, véleményem szerint hülyeség, hiszen bármit meg lehet tanítani a gyereknek. Ha én veszem az összes királyunk képét és arra trenírozom, hogy ez I Lajos, ez Mátyás, ez I István-logikus, hogy fel fogja ismerni őket. És akkor most mi van?

Lehet 100-ig számol a gyerek, mert megtanították neki, egyébként ez összesen kb 20 darab szám, mert ismétlődik és fel tud sorolni egymás után 100 szót-ennyi.


Számfogalma nincs ettől. Annyit jelent, anyuka rááldozta az időt és elmondta neki párszor 100-ig a számokat. Hiszen ha lenne számfogalma, akkor nem 100-ig, de milliókig el tudna számolni, hiszen egy ismétlődő sorozat. Ha csak százig tud, az azt jelenti, sok logikája nincs, csak jó memóriája, hogy 100 szót megjegyez és sorban el tudja mondani. Jó ez sem lebecsülendő dolog, de azért hasra nem kell esni tőle. Legkésőbb 7-8 éves korában bárki el fog tudni számolni 100-ig.

2011. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom igaz 4 és fél éves de egyedül elszámol 146-ig,onnan már keveri. a színeket formákat mind felismeri.
2011. szept. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az én fiam csak a kört, háromszöget és négyzetet ismeri fel, szerintem ezeket is az oviban tanulta mert én nem tanítom sem számolni, sem a formákat felismerni.

Amit kérdez arra válaszolok, ismerősöm pl. már elkezdte a gyerekének 4 évesen a betűket tanítani, én ezt meghagyom a tanítónéninek.Én is az iskolában tanultam meg.

Ami mostanában érdekli az a születés és halál fogalma, ezeket már néhányszor elmagyaráztam neki, ill. azokat a feladatokat szereti még ahol két egyformának látszó kép között meg kell keresse a különbségeket, ebben is segítek neki, ha kéri.

Érdeklődik még a belső szervek iránt, vettem neki egy kis gyerekeknek szóló anatómia könyvet, azt sokszor átolvastuk már.

Amúgy szeret számolni, de soha nem kérte, hogy tanítsam tovább elszámolni, viszont érdekli az óra, mondta, hogy tanítsam meg neki, hány óra van, de szerintem ez még bonyolult lenne neki.

2011. szept. 6. 14:09
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Bevallom kicsit zavarban vagyok, mikor ilyet kérdeznek tőlem. Májusban múlt 4 éves, most középsős. Majdnem minden színt, árnyalatot ismer, ismeri a formákat és le is rajzolja. Fél abc betűit ismeri, nem tanítottam neki, csak kérdzte ez milyen betű?- én meg válaszoltam. Számol egyedül 100-ig és csak ránéz a képre és máris megmondja pl: hat boci van rajta, vagy nyolc kutya. Az óvónője azt mondta, hogy matematikai zseni. Félre ne értsetek egyáltalán nem dicsekvés, tényleg néha el se merem mondani, ha kérdezik.
2011. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!