Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 2-3-4 éves gyereke van...

Akinek 2-3-4 éves gyereke van és még jóidőben SEM viszi ki a levegőre az mit csinál egész nap odabent a lakásban?

Figyelt kérdés
Nem bolondul meg a gyermek odabent? Az én 2 gyerekemmel van valami baj talán, hogy idebent nem tudom egész álló nap lefoglalni őket?
2011. szept. 6. 08:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon sok dolgot lehet. Nem feltétlenül kell Tv-zni. Vagy számítógépezni. Mint írtam, aki nincs ehhez hozzászokva az elég jól elrajzolgat bent, eljátszik bent. Én olyat is láttam már akinél a felfújható ugrálóvár a szobában van és ott ugrál a gyerek. Az ablak nyitva van úgyis éri a levegő, alapon.
2011. szept. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, elvileg, ha a gyerek kreatív, lehet rajzolni, festeni, gyurmázni, Legozni, kislányoknak gyöngyöt fűzni, stb. Vannak gyerekek, akik szeretnek ilyesmit csinálni, én is ilyen kislány voltam. 5 évesen már folyékonyan olvastam, egész nap elvoltam egy jó könyvvel, nem vágytam nagy társaságra... Ettől függetlenül nem voltam agresszív, mindig csak egy barátnőm volt, de vele imádtuk egymást.


A fiam viszont teljesen más. A festés csak akkor érdekes, ha a falra kenheti, a gyurmából a saját fejére csinál kalapot, a Legoval meg teleszórja a lakást. Szóval amióta ő megszületett, mi is minden délután megyünk, biciklizünk ha esik, ha fúj, rossz idő esetén a legnagyobb pocsolyánál randizunk a barátokkal. :) Nekem ez eleinte furcsa volt, mert én sosem voltam az a levegőmániás, de mostanra egészen belejöttem, ha apokaliptikus az idő, kifejezetten hiányzik, hogy nem mehetünk. :)


Szerintem ez egyrészt szoktatás kérdése, de gyerekfüggő is. Én a fiamat akkor sem zárhatnám a négy fal közé, ha akarnám, mert lebontaná a házat, annyi energiája van. Most lesz 4 éves. :)

2011. szept. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban ha ahhoz van hozzászoktatva akkor eljátszik bent is. Egyik ismerősöm lány 2 éves múlt és szinte soha nem viszik levegőre. Igazából pont ez miatt én nem is nagyon ismerem, mert mi a fiammal szintén levegő függők vagyunk(kivéve ha beteg, mint pl most). Visszatérve a kislányra ha néha ki is viszik egyből elkap vmit. Nagyon beteges a kislány, sztem rohadt nagy köze van ahhoz, hogy nem viszik ki.
2011. szept. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátnőm is kb a fél évet a házban tölti. Ő játszik a gépen vagy tv-t néz. a gyereknek bepakol egy rakat kaját a szobába és elvan velük....Ha meleg van az a baj, ha hideg az a baj.

Én abszolút nem vagyok levegőfüggő, de amióta gyerekeim vannak, még ha meg is fagyok(rettentő fázós vagyok) is kiviszem őket állandóan. Mondjuk ők szétszedik a házat 2óra benntlét után...

2011. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hát örülök hogy nem csak az én gyerekeim ilyen energiabombák:) Főképp amúgy nekem is a 4 éves fiam olyan hogy ha nincs eleget kint, akkor megőrül idebent.

Kreatívkodással is pont úgy vagyunk ahogy előző válaszoló írta ( szétkeni a festéket, gyurmát, építkezés is csak rövid ideig köti le, meg csak addig amíg ÉN építem amit ő javasol..)

2011. szept. 6. 11:52
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy összetett dolog. A téli nagy hideget nem szeretem, ilyenkor csak kb kétnaponta mentünk ki és rövid időre. Talán azért, mert látta, hogy én nem szeretem, nem lehetett másfél évesen letenni a hóba, felhúzta a lábát, és sírt, és sokáig tartott, amíg megbarátkozott vele. Ilyen időben hetente kétszer néztünk mesefilmet, és bizony sokat kellett törni rajta a fejem, hogy mivel szórakoztassam, tanítgassam. Vettem mindenféle babatornáztatós-fejlesztgetős könyveket, és abból keresgéltem feladatokat (pl. Babamóka; Anya, taníts engem stb). Azóta persze megváltozott a dolog: rengeteget mozog, ha nem futhatja ki magát, nyűgös; nagyon sokat sétálunk, biciklizünk stb, viszont kicsit "ellustultam" már ami a szellemi fejlesztgetést illeti.
2011. szept. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam. mi nagyon sokat csavargunk (most is az apjával vannak valahol :D), sokszor úgy jön ki, hogy nem is alszunk itthon. de általában hétfőn ki se mozdulunk, este lemegyünk egy órára a kertbe. sokáig lustálkodunk, főzünk, takarítunk, a fiamnak meg minden játéka olyan mint ha új lenne mert csak hétfőnként játszik velük :) nagyon szereti ezeket a napokat is, de csavarogni is.

nem tudom, én eddig nem gondoltam, hogy gond lenne vagy lusta lennék mert van egy pihenő napunk :)

2011. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!