Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi előnye származik az óvónéni...

Mi előnye származik az óvónéniknek abból, ha célozgatnak arra, hogy a GYED-es anyák délben vigyék haza a gyereket?

Figyelt kérdés
Tavaly hazahordtam délben,lassan megyek vissza dolgozni a kicsi pedig bölcsis lesz.Én azért nem fogom hazavinni délben az ovist,mert tőlünk 20 km-re lévő városban lévő oviból a falunk által biztosított ovis busszal hozzák haza délután 4.kor a gyerekeket és sajnos nekünk még az is számít anyagilag,hogy 1X fordulok az oviba oda-vissza összesen kb 40 km-t,vagy pedig 2x fordulok,ha biztosítja a falunk a hazahozó buszt akkor igénybe veszem,persze az óvónénik húzzák a szájukat...gondolom szívesen beszállnának az üzemanyagköltségünkbe :-/,ugyanis a déli órákban egyáltalán nincsen közlekedés a falunk és a város között ahol az ovi van.
2011. aug. 25. 21:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Nélunk sem köteleztek arra senkit(nem s tehetnék meg), hogy mivel otthon van, ezért vigye délben haza az ovist. Én magam mondtam, hogy haza szeretném vinni őket ebéd után (2gyerekről van szó, én otthon vagyok a másik két picivel). Szerintem egygyereknek bőven elég délig az oviban, délután már úgyis csak a szenvedés megy, a sok hülyeség ragad rájuk, amíg "várják" a szülőket.
2011. aug. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltam, Katika, hogy haza lehet vinni most is délben, de Gáborka maradni fog délutánig, majd az ovis busszal haza hozzák. Jelent ez valami problémát?
2011. aug. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan maradhat a nagyobb 4-ig oviban. Az enyém is így van. Bár nálunk nem szóltak az ovónénik érte. A délután úgy is gyorsan elmegy. Eszik, alszik, uzsonnázik és játszik. Mikor el akarjuk hozni általában még maradni akar játszani. Pont délutánra melegszik bele a játékba.

A kisebbik pedig megérdemel annyit, hogy vele is tudjon foglalkozni anyuka, úgy mint anno a nagyobbal. És legalább nem egymást bántják és féltékenykednek a tesók. A pici így is előbb megy majd közösségbe, ha megyek vissza dolgozni.


Egy lusta anyuka

2011. aug. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

"Gondoltam, Katika, hogy haza lehet vinni most is délben, de Gáborka maradni fog délutánig, majd az ovis busszal haza hozzák. Jelent ez valami problémát?"


Határozottan jó!


Úgy tervezem ,hogy az első napon viszem az ágyneműjét és akkor mondom el,hogy így szeretnénk,amikor bent voltam megbeszélni a kezdést sietnünk kellett és nem akartam belebonyolódni már ebbe.


Ha a tavalyi éveben nem aludt ott egyáltalán,akkor újra kell szoktatás,vagy már az első naptól próbáljuk az ott-alvást?

2011. aug. 26. 09:17
 15/20 anonim ***** válasza:

Nem kell beszoktatni, csak meg kell értetni a gyerekkel, hogy ott kell aludnia, vagy legalábbis csendben, nyugton feküdnie.

Ha ugyanis erre nem lesz képes és zavarni fogja a társait, akkor bizony joggal fogja mondani az óvónő, hogy vidd haza ebéd után.

2011. aug. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Régebben mikor még dolgoztam a kicsi születése előtt és a nagyobb ott aludt az oviban,akkor azt mondták olyan álmos volt,alig tudták felébreszteni délután 3-kor,talán nem lesz gond,bár most már 5 éves,akkor pedig 3,5 volt.
2011. aug. 26. 10:22
 17/20 anonim ***** válasza:
Hát reméljük el tud majd aludni. Ha nem és nem tud csendben nyugton lenni sem, akkor tényleg el kell majd hoznod. Egy gyerek miatt nem kerülhet több hátrányba.
2011. aug. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Most már így is úgy is közeleg mikor a kissebb bölcsis lesz én pedig dolgozni fogok,úgyhogy muszáj lesz megoldaniuk akárhogy lesz is.
2011. aug. 26. 10:32
 19/20 A kérdező kommentje:

Most mesélte egy anyuka akinek szintén odajár a kislánya,hogy az óvónénik felháborodott hangon kezdték meggyőzni őt is,hogy igenis vigye el a gyereket,ne várjanak az ovis busszal történő hazaszállításra,ha ő otthon van ,akkor jöjjön délben.


MIért mennénk ha a falu direkt azért biztosítja a különbuszt a gyerekek hazahozatalára,mert tudja,hogy nincs megoldva a tömegközlekeéds és akik autóval rendelkezünk nem mindegy,hogy csak 40 km-et vezetünk naponta oda-vissza,vagy 80-at...nem két fillér az üzemanyag,mondtam is az anyukának,hogy megkérdezte e az óvónéniket,hogy állják a költséget?

2011. aug. 26. 19:49
 20/20 Zsöff85 ***** válasza:
13 ez jó volt :D még hogy lusta anya… 3 évet itthon voltam a naggyal, a kicsi is megérdemli a kizárólagos figyelmet, ennyi. A nagynak meg sokkal jobb az oviban a kis pajtijaival, akik társaság neki, a kistesójával ellentétben.
2018. nov. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!