Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Segíítség! Nem akar...

Anyukák! Segíítség! Nem akar bilizni a kisfiam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2,5 évesek vagyunk.Már szól ha pisil,vagy kakil.De nem akar se a bilire,se a wcre ráülni.Mit tegyek?Hogy csináljam?Minden érdekel!
2011. aug. 25. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, hogy macis vagy nyuszis matricát ragaszt a szobaajtajára minden egyes sikeres bilizés (vagy wc) után.

(És persze vegyél matricákat.)

2011. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menjetek el együtt pisilni vagy kakilni. Mutasd meg, hogy te is ráülsza wc-re és abba pisilsz. Rakd magad mellé a bilit és így egymás mellett tudtok ülni. HA végzett, akkor nagyon dicsérd meg és engedd hogy segítsen lehúzni a pisit vagy a kakit. Vagy ültesd rá a bilire és kezdjétek el nézni a kedvenc meséjét, ha sikerült belepisilni a bilibe akkor még egy párszor csináljátok, de vigyázz ne túl sokszor és sokáig, nehogy hozzászokjon, hogy sokáig ülhet a bilin. HA nem szokott mesét nézni, adj mesekönyvet a kezébe és olvassátok, nézegessétek együtt!
2011. aug. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

és ilyenkor pelenkába pisil-kakil vagy bugyiba? szerintem ne adj rá pelenkát, hadd érezze, hogy milyen kellemetlen a bepisilés, bekakilás. párszor biztos fel kell mosnod utána, de enélkül sajnos nem megy. én így csináltam legalábbis.

azt nem javasolnám, hogy mesével, miegymással tartsd őt a bilin, mert gyakran megutálják a gyerekek a bilit, ha érzik a kényszert, ilyenkor aztán az anyuka törheti a fejét, hogy ültethetné rá újra a gyereket.

a matricázás nem a világ vége, de szerintem felesleges, egyrészt legyen az a jutalom, hogy száraz marad a bugyi, meg hogy anya nagyon örül, másrészt vannak a dolgonak egyéb hátulütői. például egy pisit a több matrica reményében 5-6 adagban ereszthet ki folyton-vissza-visszatartva a többit, ami egy nagyon rossz beidegződéshez vezethet. másrészt az oviban sem fog matricát kapni. ha meg épp nem vágyik újabb matricára, akkor újra bekakiljon?

2011. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!