Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok, ha nagyon...

Mit csináltok, ha nagyon mérgesek vagytok a gyerekre?

Figyelt kérdés
Én kiabálok, de pont ma kaptam meg a páromtól, hogy nem kéne. Szerintem valahogy ki kell mutatni, ha mérges az ember, de hogy mutassam ki, ha nem kiabálással? 21 hónapos.
2011. aug. 23. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
20%

23 hónapos a fiam, de egyszerűen nem tudok rá mérges lenni. Akármi rosszat csinál, rászólok, ő elvigyorogja magát, én meg elolvadok, és elkezdek nevetni.

Ha valami olyat csinál, amivel veszélybe sodorja magát, akkor erélyesen rászólok, elhozom onnan, ha visszamegy és fojtatja, akkor megint elmondom, hogy nem szabad és megint elhozom. Most kezdi, hogy ha nem tetszik neki, akkor leül a földre, bár nem sír (még), csak nyöszörög, nála ez a hiszti. Akkor otthagyom, pár másodperc múlva jön utánam, hogy ANYA, és borul a nyakamba.

A kiabálás tényleg nem túl jó megoldás, mert csak megijed a gyerek, de nem igazán érti, hogy miért is kiabálsz vele. Inkább azt kellene megoldani, hogy ne légy mérges rá. Mit tud csinálni egy ilyen kisember, amiért ennyire mérges leszel rá?

2011. aug. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is kiabálni szoktam. Jobb, mintha ütném, de hogy őszinte legyek, nem vagyok valami büszke rá, hogy időnként elvesztem a türelmem....Bár az én gyerekem már 8 éves
2011. aug. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor leszek dühös, amikor provokál. Tudja, hogy valamit nem szabad, és direkt csinálja. Nem nagy dolgok, de hosszú távon kikezdik a türelmemet. Ma pl. minden egyes kézmosásnál elzárta a csapot, mielőtt lemoshattam volna a kezéről a szappant, és kóstolgatja a szappanos kezét. Ma ötször elmondtam neki, hogy ezt nem szabad, és a hatodik alkalommal már kiabáltam. Ha kiabálok, és utána lenyugszom, mindig megpróbálom vele megbeszélni, miért lettem mérges.. Lehet, hogy fáradt is vagyok, de valószínűleg temperamentum kérdése is. Az én kislányom nem ilyen nyugodt, mint ahogy leírtad első válaszoló, ő már javában hisztizik, és próbálgatja a határokat. Persze én sem vagyok rá büszke, ha kiabálok, de még nem jöttem rá, hogy tudnám másképp levezetni a feszültséget, plussz érzékeltetni a gyerekkel a határokat..
2011. aug. 23. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:

de irigylem az első válaszolót, persze jó értelemben.


én fiam igazi rosszaság :) persze ilyennek imádom, ő nagyon akaratos, 6 hónapos korában kezdte, akkor már gyorsabban mászott mint én sétáltam és azóta bizony harcol azért amit szeretne :) na meg hisztis kicsit de ezt még időben el tudom csípni és kezelni is sikerül általában.


vannak hülye dolgai, akkor kiabálok. ő ezt tudja jól, nem ijed meg, nem sír, egyszerűen megérti, hogy tilosban jár és be kell fejezni. nem ütném meg, a kiabálás nekem jó megoldás.

persze nem úgy kell elképzelni, hogy kikelve magamból ordibálok, tök tudatosan csinálom, összeszedem minden erőmet mert egyébként egy nagyon halk hangú ember vagyok, nem könnyű :)


olyankor van ez mikor a tűzhellyel szeretne játszani (imád főzöcskézni), az ablakpárkányba felmászik, hogy nézze a tájat :S felsétál a padlásfeljárón, vagy bemegy a kamrába (ott tartunk minden veszélyes dolgot, zárjuk is csak ha pakolászok...) vagy valami számára veszélyes dolgot készül tenni. meg ha kiidegel, néha szokta, direkt sorba csinálja a tiltott dolgokat, röhög közben ezerrel, akkor elkiabálom magam, hogy ebből elég most bemész a szobádba mielőtt a fenekedre csapok. és vigyorogva bemegy, felmászik az ágyra és elégedetten ugrál rajta :D

21 hónapos


bocs ha hosszú lettem :S

2011. aug. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én is nagyon ritkán kiabálok,de akkor már pontosan tudja hogy nagy a baj.amikor nagyon mérges vagyok rá,annak oka van,többnyira a direkt rossz csinálással tud kiborítani,de akkor se kiabálok,hanem nagyon csúnyán nézek,és eréjesen megfogom a karját,ebből ő már pontosan tudja hogy rosszat tett.ha kiabálok,megrezzen,abbahagyja amit csinál épp,de nem azért mert érti miről van szó,hanem mert fél,és azt nem akarom,inkább magyarázok,bár ő pontosan érez,érzi mikor vagyok a tűrésem határán.
2011. aug. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, gratulálok mindenkinek, aki lepontozta az első válaszolót. Bezzeg egy múltkori kérdésnél az "Én elfenekelem a lányomat, ha bepisil" - válaszoló kapta a pontokat rendesen...

Én sem vagyok soha mérges a másfél éves kisfiamra. Volt már, hogy rákiabáltam, de az is az ijedtség miatt volt, mert felmászott az asztalra. Nem üvöltök, nem ütök. Tartsatok miatta nyugodtan szar anyának.

Néha mondom neki, hogy anya most nagyon mérges, de nem érzem úgy. És nincs is vele különösebb probléma.

2011. aug. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
másfél évesemre néha rákiáltok (nem kiabálok), erre rámnéz megszeppenve ártatlan szemekkel és azonnal megnyugszom.
2011. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves. Az utóbbi hónapban eljár a kezem, rácsapok a fenekére, vagy a kezére, mikor 8x elmagyarázom neki hogy a falra bútorra ne rajzoljon, csak a papírra, és ne egye a krétát! Az utcán fogja a kezem, ne szaladjon előre ne menjen le a járdáról! Ne nézze közelről a tv-t, és segítsen elpakolni a játékokat! Nem hallgat rám, próbálom a sarokba állítást, de nem

marad ott. Nem figyelek a hisztijére, de mikor fél órát várok hogy jöjjön fel a lépcsőn az emeletre, és nem jö, elfogy a türelmem. Besokaltam, örülök hogy mehet bölcsibe az ősszel, nem vagyok már elég türelmes, elegem

lett hogy nem

pakol össze csak szét, elszaladgál az utcán stb. A szép szó nem hat, a kiabálás sem, de mondjuk ez a kezére fenekére ütök se nagyon, de már nem tudom mitévő legyek

2011. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja utolsó,és gopndolod majd megnevelik a bölcsibe helyetted a gyereked?
2011. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!