Mit tudok tenni/adni 18hónapos lánykámmal? Tanácsokra van szükségem mert ez így őrjítő! A fogára mit adjak?
A dackorszak kellős közepén vagyunk,már több mint egy hónapja elkezdődött. Eszméletlen hisztiket levág kint is bent is. Verekszik,dobál,életveszélyes dolgokat csinál,a földhöz veri magát. Semmi az égvilágon nem köti le,ha rászólok mint ha a falnak beszélnék. Lehet hogy most páran megköveznek,de volt hogy a fenekére csaptam,mert sehogyan sem állt le.
Ráadásul egyszerre 6foga jön,és mind rágófog. Kenem dentinoxal,az ideig-óráig jó,de nem sokat ér. Próbáltuk már a chamommilát de avval semmire nem mentem.
Tudom hogy a fogai miatt is nyűgös,de akkor is oltári hisztis. Ja és napközben már vagy egy hete egyáltalán nem akar aludni. Reggel 8óta most aludt el,hosszas ordítás után. Segítsetek,mert bekattanok!!!
Én fogzásra panadolt vagy nurofent adok nappal, éjszaka pedig receptköteles germicid c kúpot.
Elég sanszos,hogy ez még nem a dackorszak, az inkább 2-3 éves kor közt lesz, többszöri hullámokban. Szerintem a fájdalom miatt ilyen, rossz a közérzete, fáj neki, és ő még nem tudja máshogy kifejezni.
E szerint a cikk szerint már 15hónaposan elkezdődhet a dackorszak.Az a rémes dackorszak
2009.10.21. 04:38 - okosanya
Címkék: tipegő dackorszak dühroham baba gyerek anya szülő tapasztalat gyermeknevelés kétéves önállóság gyermekfejlődés
A dackorszakot a kétévesek kiváltságának szokás tulajdonítani, de valójában már 15 hónapos korban elkezdődhet.
Tipegő korú gyermekünk már tisztában van vele, hogy nem elválaszthatatlan tőlünk és valójában nem is nagyon igényli, hogy folyamatosan a nyomában legyünk és ellenőrizzük.
Érdekes és izgalmas időszak ez a gyermeknevelésben (bár a tipegők szülei biztosan nem így fejeznék ki magukat!); a későbbi harmonikus szülő-gyerek kapcsolat alapjait itt rakhatjuk le, ezért nem mindegy, hogy reagálunk tipegőnk viselkedésére.
A legtöbb probléma abból szokott adódni, hogy a tipegő folyamatosan fedezi fel az önállóság örömeit és természetesen harcol, ha valaki ebben meg akarja akadályozni. Egyre több mindenre mond "nemet", és kedvenc szavajárása: "anya, majd én egyedüj". Dacol és veszekszik velünk, elutasítja a segítségünket, ha azonban otthagyjuk, sír utánunk és kapaszkodik, mégis vegyük fel, etessük meg, stb.
Ez a "se veled, se nélküled" állapot nagyon fárasztó tud lenni nemcsak az anyának, hanem a babának is. Önálló szeretne lenni, de mégis nagyobb biztonságban érzi magát az ölünkben. Nehezen viseli, hogy hatalmat gyakorlunk felette, máskor viszont úgy érzi, jobb lenne, mégis kisbabának maradni.
Az egyéves kortól kezdődő időszak során a baba kialakítja a saját ízlését és ennek érdekében bizony ütközni is képes velünk. Sok édesanya úgy érzi, már nem is szereti a tipegője, mert akkor nem lenne képes őt megütni, megrúgni, meg egyáltalán olyan "lehetetlenül" viselkedni, főleg mások előtt.
Pedig ennek pont az ellenkezője az igaz: a baba még mindig bennünket szeret a legjobban, hozzánk kötődik a legszorosabban, viszont védeni akarja a saját érdekeit is, és a testi fejlődés diktálta függetlenedés gyakran ellentmond annak, amit a szeretet diktál neki.
Nagyon fontos, hogy megértsük, a tipegő nem szándékosan dacol velünk és produkál dührohamokat: ez a testi fejlődésének természetes velejárója. Nem viselkedhetünk vele a továbbiakban is úgy, mintha kisbaba volna, de még nem is a tetteiért felelősséget vállaló kisgyermek.
Szüksége van a segítségünkre, vigasztalásunkra, mert különben nem boldogul ezen a rögös úton. Meg kell találnunk az "arany középutat", melynek során lehetővé kell tennünk tipegőnk számára, hogy tapasztalatokat gyűjtsön, ugyanakkor megvédjük a nagyobb bajoktól. Elősegítjük, hogy kipróbálja magát, de tompítjuk hibáinak élét, egyértelművé tesszük számára, hogy hol vannak a határok, mi számít elfogadható viselkedésnek.
A tipegő már ügyesen jár, beszél és képes az önálló játékra; értelme viszont elmarad még a háromévesekétől. Sok-sok tapasztalatra van szüksége ahhoz, hogy megértse a világot, legyünk ebben a támasza.
A dackorszak nehéz hónapjaiban az lebegjen a szemünk előtt, hogy tipegőnk gondolkodásának fejlődésével a benne kavargó érzelmi viharok is elcsitulnak és hamarosan okos, értelmes, kezelhető kisgyermekünk lesz.
A mindennapi helyzetek megoldásához néhány gyakorlati tanácsot olvashattok az alábbi cikkekben: (természetesen lesz még folytatás ötletekkel, praktikákkal)
Kikapcsolódásként pedig egy vers a hisztiről: benne van a lényeg és a megoldás, mert tudjátok: "jól csak a szívével lát az ember".
Nálatok mi a helyzet a dackorszakkal? Hogy élitek túl?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!