Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan gyerek aki későn...

Van olyan gyerek aki későn szokott le a cumisüvegről?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves nem cumizik, tud inni pohárból, de egyszerűen nem engedi el a cumisüveget. Folyton abból szeretne inni, a déli és az esti alvásokhoz még mindig használjuk, nagy cseleket kell bevetnem, hogy másból igyon. Van neki szívószálas kulacsa és csőrős poharak tönkelege, de lelkileg úgy ragaszkodik a cumisüvegéhez, hogy nem tudom elvenni tőle. Tegnap mondtam neki, hogy a kukás autó elvitte, majdnem, hogy rohant utána és hisztizett, mire megsajnáltam és mondtam neki, hogy most még nem vitte el, de ha ő is úgy érzik, majd odaadjuk neki és elviszi. Utána 3 üveg vizet, teát is megivott belőle, mert annyira megörült neki, hogy mégis itt van vele! Nem sokára oviba megy. Mit csináljak még előtte hagyjuk el, vagy majd az ovi megoldja, ha látja, hogy más sem iszik cumisból?
2011. aug. 9. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat, én 5 évesen egyeztem bele, hogy megváljak a cumisüvegemtől, és engem is hasonlókkal fenyegettek. :) Akkor is úgy sikerült elvenni tőlem, hogy csak az üveget dobtuk ki, a cumi megmaradt, hogy rágcsáljam,, de az már nem volt az igazi, így sikerült "leszokni".
2011. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem lóg állandóan a szájában, semmi baja nem lesz tőle :)

Az oviba majd ne engedd vinni -egyszer se, soha! az mindig csak otthon várja.

Majd elhagyja :)

2011. aug. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 6 éves koromig cumisüvegből ittam a kakaót..aztán egy nap apukámnak elege lett belőle és a szemem láttára bevágta a tűzbe...:(

kislányom is 2,5éves,ő is reggel és este is cumisüvegből kakaózik,bár ha rendesen vacsizik velünk akkor nem mindig kéri...

unokanővérem is azt a kukásautós dolgot vetette be a legkisebbik lányánál,pár napig volt hiszti,pár 7-ig kereste és leszokott..Szerintem te is próbáld ki,hogy nem adod neki ha sír érte...


23hkm és egy 2,5 éves kislány anyukája

2011. aug. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2év8hós, reggel-este még mindig cumisüvegből kakaózik.

Bár nem ő ragaszkodik hozzá, hanem én.

Ha cumisüvegből iszik, akkor 3 deci.

Ha pohárból/bögréből/egyéb, akkor jó ha 1 decit megiszik.


Nem baj, ha a lányod így ragaszkodik a cumisüveghez, szerintem most még hagyd békén. Az oviban majd nem kell neki megengedni, oda ne vigye magával. Ezt én sem fogom engedni.

Aztán esetleg majd a 3. szülinapon elviszik magukkal az angyalkák a cumisüveget....

2011. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mintha csak az én lányomról írtál volna, ráadásul ő is ugyanennyi idős. Nos nálunk is az van, hogy reggel-este tej és kakaó a 330ml-es cumisüvegből, egyéb innivaló napközben a 230ml-ből. Elalvás előtt mindig kéri pàr korty vízzel, és semmi sem jó neki akkor, csak az. Próbáltam már neki eldugni, lecserélni, meséltem hogy elvitte a cica, stb. De nálunk nem jön be az a módszer, hogy hagyjam sírni, mert a múltkor is kb háromnegyed órát üvöltött, zokogott, és csak azért aludt el, mert már előtte is nagyon fáradt volt. Az itatópoharat hol elfogadja, hol nem, ám ha sétálunk, akkor azt vagy Kubu Water-es flakont viszünk. Ő is tud pohárból is inni, ha akarna, de nem nagyon akar. Én is abban bízom, hogyha óvodába megy, akkor majd lassan leszokik, addig nem nagyon akarom ilyenekkel "kínozni".
2011. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Férjhez biztos nem cumisüveggel fog menni, sztem ne csinálj ügyet belőle. Biztos vagyok benne, hogy megnyugtatja a cumizás, és azért ragaszkodik hozzá. Mint a picik a cicihez. Mire suliba megy majd úgyis cikinek érzi és elhagyja. Addig meg reggel-este a kutya se látja. :)

Öcsém 6 éves koráig itta belőle a tejet reggel és este. Utána hosszú évekig se tejet, se kakaót nem ivott, mert pohárból már nem olyan ízű volt. :)

2011. aug. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam, mert a környezetemben 1 évesnél idősebb gyereknél nem láttam cumisüveget. Most azt csináltam, hogy az üveg megmaradt, de a cumit lecseréltem itatósra, mert az Aventnél lehet cserélgetni. Bár sok értelmét nem látom, mert ha most meg ahhoz kezd el ragaszkodni, akkor ugyan ott leszek, ahol a cumissal. Eddigi folyadékmennyisége jóval kevesebb, egyszerűen nem akar inni. De nem csinálok ügyet, ahogy mondtátok férjhez csak nem megy így! :D
2011. aug. 10. 09:45
 8/9 anonim ***** válasza:
meg sem próbáltam még elvenni a fiamtól. igy is alig iszik,legalább ebből megissza a tejet. had igya. Október végén lesz 3 éves. én békén hagyom. az oviba ugysem viszi, itthon meg abból iszik,amiből kedve van.
2011. aug. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha otthon abból iszik kint az utcán használja a poharat vagy a műanyag üveget vagy máskor is iszik cumisüvegből?
2011. aug. 10. 14:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!