Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csillapítsam a hányást...

Hogyan csillapítsam a hányást 4,5 éves lányomnak? SOS

Figyelt kérdés

Ma kezdődött,torokgyulladás.Már2x kapott ma hányáscsillapító kúpot,de most sem marad benne semmi.

Már voltunk ilyen miadt egyszer infúzión,mit tegyek hogy elkerüljem?Valami ötlet?


2011. aug. 8. 14:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Smecta? Nehogymár! Az hasmenésre van, hasfogó!


Hányásra rehidráló oldat kell, pl. Humana Elektrolit vagy Sodioral. De ezek nem csillapítják a hányást, csak az elektrolitokat, folyadékot pótolják vissza. Természetesen, ha már megmarad benne valami.


A gyógyszertől is hányhat ám!!! Nálunk az augmentintől hasmenése lett a gyerekeknek...


Ha lázas is, akkor a lázát csillapítsd, kúppal persze.

Az ügyeleten meg tudnának annyi b6 injekciót...

2011. aug. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A hányás már reggel kezdődött.Az augmentint dél után kapta 13.45-kor,és fél óra múlva hányt.

Igen gondolom a torka is irritálja.

Most felkeltettem hogy igyon,kapott egy kis kólát,várunk.

2011. aug. 8. 16:20
 13/21 A kérdező kommentje:
15.10-es köszi a linket.
2011. aug. 8. 16:21
 14/21 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt már hasonló. És mikor máskor lett volna a legrosszabb, mint hétvégén este. Akkor felhívtam az ügyeletet, és ott közölték, hogy ne adjam neki az antibiotikumot szájon át, mert attól még többet fog hányni. Megfogadtam a tanácsot, el is állt a hányás. Köv. hétfőn mentünk az orvoshoz, és kúpban adta az antibiotikumot, mellé a kólát javasolta és azt, hogy minél több folyadékot próbáljak adni a fiamnak.
2011. aug. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
A kóla tényleg használ, én a múlt hónapban hánytam, 4x kijött, 5. alkalommal már nem, meg babapiskótát ettem mellé.
2011. aug. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Úgy néz ki hogy jobb a helyzet,már nem hányta ki a kólát,evett egy kis ropit,igaz most egy kicsit van láza,38.6,de nem bágyadt meg ilyesmi,már egy kicsit fel is kelt.Ha éjjel nem fog hányni,talán már nem lesz gond.Csak a pici el ne kapja,akkor jön a folytatás.Majd reggel megírom mi volt.

Köszi mindenkinek!

2011. aug. 8. 20:36
 17/21 A kérdező kommentje:

Ja!

Kedves első.kaptam végszükség esetére Normolytot.

Mégegyszer köszi mindenkinek!

2011. aug. 8. 20:38
 18/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom olvassátok-e,de azért írok,megígértem.

már tegnap sokkal jobban volta kislányom,a cóla és a ropi maradt meg benne egyedűl,de tegnep már nem is volt láza,és hál égnek eszegetett is.

Mégegyszer köszi mindenkinek!

szép napot!

2011. aug. 10. 08:14
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én olvasgattam:)

Örülök, hogy már jobban van a kislányod!


A laptetős, és a másik oldalon lévő pár 83 %-os voltam:)

2011. aug. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én is olvastam, örülök, hogy jobban van a kislányod! :)
2011. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!