Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kislányom lázas...

Másfél éves kislányom lázas (38.1) kb. másfél órája kapott lázcsillapítót (akkor 38.5 volt). Le lehet így fektetni, nem kap lázgörcsöt?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 9. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Másfél óra alatt le kellett volna hogy menjen a láza. Nem írtad mit adtál neki, de ha le is fekteted mindenképpen ellenőrizd gyakran és ha felfelé megy újra a hője akkor rögtön adj lázcsillapítót, és itasd is meg bőven. Lázgörcsöt akkor kapnak a kicsik ha már 39-39,5°C fölé megy lázuk.
2009. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi kb. 1 hónapja estünk át a 3 napos lázon (3 napig folyamatos magas láz, ráadásul egy 5 hós babával)


Próbáld meg a hűtőfürdőt, nagyon hatásos, kezd 38 fokkal és hűtsd kb. 33-34 fokig fokozatosan (5-7 percig hagyd benne).

Nekünk ez segített, a germicid kúp után 1 órával 38.5-ről 38.9re ment fel a kislányom láza, a hűtőfürdő levitte 37.6ra és el tudott aludni.


Tényleg fontos a sok folyadék, nehogy kiszáradjon.


Én az olvastam, hogy a lázgörcs az arra hajlamos babáknál már 38 fokos láznál is jelentkezik, egyébként a mai lázcsillapítókban már van görcsoldó is.


Mielőbbi gyógyulást!

6,5 hós kislány anyukája

2009. ápr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én lefektettem a kislányom, de magam mellé, így folyamatosan tudtam ellenőrizni ébresztés nélkül, illetve én így voltam nyugodt, hogy nem lesz baj. Ő meg legalább durmolt egy jó nagyot, ami nagyon jót tett neki. Ja és én hidegborogattam a csuklóit és a bokáit.
2009. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lázgörcs nem a magas láztól lesz, hanem attól, ha HIRTELEN, GYORSAN emelkedik a láz. Én lefektetném. A láz a szervezet természetes reakciója, öli a bacikat, vírusokat. Alszik egy nagyot és reggelre várhatóan lemegy majd. Vagy max. adnék neki homeopátiás szert /Belladonna/, az is hatni szokott nálunk.
2009. ápr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!