Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor a gyerek elkezd bölcsibe...

Mikor a gyerek elkezd bölcsibe járnni, kell adni róla vmi "használat utasítást", jellemzésfélét?

Figyelt kérdés

Például rövid orvosi anamnézis, alvási, evési szokásai, miben önálló már, ilyenek. Szóban vagy írásban?

És mennyire veszik szigorúan, hogy kinek adhatják ki a gyereket? Meg kell adni a nagyi személyi adatait, hogy ő is elhozhassa szükség esetén? Vagy talán személyesen is be kell mennie a nagyinak megismerkedni a gondozónőkkel?


2011. aug. 4. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:

nekünk röviden le kellet írni, a napiredjét, evési szokásait, alvási szokásait hogy lehet megnyugtatni meg ilyenek.

Bárki mehet érte, nem kérnek semmit,

2011. aug. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
csak reggel szeretik ha szólunk hogy megy érte, pl. mama vagy apa.
2011. aug. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 alaszka ***** válasza:
Nekünk be kellett vinni egy füzetet, abba kellett írni jellemzést a gyerekről, evéséről, alvásról, viselkedéséről, mivel lehet megnyugtatni, mit tud önállóan, stb. Nálunk asszem csak annyit mondtak az elején, hogy 14 év alattinak nm adják ki. Nálunk nem kellett a nagymamát bemutatni, és sokat járt érte. Mondjuk kisvárosban élünk.
2011. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért ezt igen furcsának tartom. Egy egy év alatti gyerek simán előfordulhat, hogy elmegy egy idegennel. Egy 2,5 évesen azért már látszik talán, hogy ismeri-e az illetőt, de ha épp nem oda figyel a gondinéni??? Ezek szerint én is besétálhatok és választhatok magamnak egy gyereket a böliből, mondván, hogy a nagynénhe vagyok??? Ebben a világban?? Jesszus!
2011. aug. 4. 13:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk volt egy részletes nyomtatvány a jellemzésre, és az üzenőfüzetbe be kell írni, hogy ki viheti el + azok telefonszáma. És be kellett jönni velem mindenkinek bemutatkozni, különben nem adják ki a gyereket.
2011. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na ez megnyugtat. Nekiestem megírni gépen a jellemzést, odaírom azt is, kinek adhatják ki. Ekkora felelőtlenséget! Hogy lehet, hogy a híradóban még nem hallottunk ennek kapcsán gyermekrablási hírt??
2011. aug. 4. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is füzetbe kérték a gyerek szokásait, mivel lehet megnyugtatni stb, és külön lapra oda kellett írni, hogy kiviheti el (név-cím-telefonszám). Reggel mindig szólni kellet ha nem a szülő ment érte du. Személyesen nem kellett bemutatni a nagyikat, de a miénk is kisváros és a gondinénik ismerték őket.
2011. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nálunk 19 kifejtős kérdés volt, még ilyenek is, hogy tervezett babs volt-e, fiút v. lányt vártunk. milyen bababútorok vanak a lakásban , vannak-e öntögetős, fürdősjátékai, hogyan alszik el, milyen a napirend, vannak e rituáléink, énekelünk-e otthon, hogy zajlik az ebédelés otthon, (állami bölcsi) én 3 oldalt írtam... :DDDD


És az üzenőfüzetben is és a törzslapon is írják, hogy ki viheti el és csak az viheti el.

2011. aug. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!