Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tanult meg gyermeked...

Mikor tanult meg gyermeked biciklizni? Nem a 3 kerekű triciklire gondolok, hanem a rendes biciklire, aminek oldalt van két pótkereke.

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szia

a múlt héten tanult meg az 5 éves lányom :)

elötte kitámasztóval ment, de nem sokat, mert nem mszerette, hogy egyenetlen a talaj, mindig megdőlt, hol erre, hol arra. Erre felé vackok a járdák is...Meg az ülés mögé volt odaszerelve egy bot, amit fogtunk, de nem sokat mentünk így bicajozni, mert nem volt elég hosszú a bot, és sokat kellett lehajolni.

Ismerősék lánya is most tanult meg a nyáron.

Én is 5 évesen tanultam meg 2 kerekűvel menni.

2011. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia! köszönöm a válaszod! Én elsősorban a pótkerekes biciklire gondolok, ahogyan írtad, a kislányod már pótkerék nélkül megy. Nagyon ügyes!

Várom a további válaszokat is!

2011. aug. 3. 21:18
 3/13 anonim ***** válasza:

2,5 éves múlt 2 hónappal (most júniusban) amikor megtanult tekerni. Rendes biciklije van, persze pótkerékkel :) eleinte nehezen ment, mert sajnos akadt a pedál, de aztán ráérzett, most meg már úgy teper vele, hogy győzd utolérni.

Szerintem jövő tavasszal-nyáron megpróbáljuk pótkerék nélkül is.

2011. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen erre gondoltam! Ügyes a kicsid! :-)

Az én lányom tegnap kapott egy bicajt, és ma meg is tanult rajta menni, és olyan büszke vagyok rá, hogy elmondhatatlan. Az enyém is 2,5 éves lesz lassan. Eddig a triciklin ment, de csak rövid távokat, hamar megunta, de ez most nagyon izgalmas... :-)

2011. aug. 3. 21:25
 5/13 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 éves és 3 hónapos korában tanult meg a rendes bicajjal tekerni,a kis triciklit már 2 éves korától hajtotta.Pótkerék nélkül még biztos nem mostanában fog hajtani,mert így is néha billeg a bicikli,és azt nem szereti.
2011. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2,5 évesen pótkerékkel tudott menni, 3 éves múlt 1-2 héttel, mikor megtanult rendes kétkerekűvel, pótkerék nélkül, is menni.
2011. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a továbbiakat is!
2011. aug. 3. 21:58
 8/13 anonim ***** válasza:
4 évesen tanult meg biciklizni, pótkereket nem használtunk, hanem futóbiciklije volt, és ahogy átettük a rendes biciklire, kis gyakorlás után már ment egyedül.
2011. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

2 évesen kapott egy biciklit. Eleinte csak mi tologattuk, ő nem tudott vele mit kezdeni, inkább motorozott, vagy futóbiciklizett. De azokkal úgy, mint az "őrült" :)

Amikor ő 3 éves volt, a kistesónak vettünk egy triciklit. Naná, hogy a nagyobbik is ráült és azon fél óra alatt megtanult tekerni!!! Ezután átültettük a biciklijére és ott is tekert már:)

Ez 4 hónapja volt, most már megy, mint a rakéta:) Persze pótkerék még kell, de szerintem jövő nyáron már simán megy anélkül is.

2011. aug. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fiam 2 éves és 2 hónapos volt, mikor először elindult vele, kb. második próbálkozásra sikerült, most meg már szélsebesen halad (1 hónapja biciklizik). De ő mozgásban mindig is ügyesebb volt a korosztályánál, másban viszont mások az ügyesebbek. Én ahogy néztem, átlagosan 2,5-3 évesen szokták elkezdeni a gyerekek hajtani a biciklit.
2011. aug. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!