Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereketek rendesen eszik,...

A gyereketek rendesen eszik, vagy könyörögni kell neki is?

Figyelt kérdés

az én lányom 3éves,és egyszerűen kiakaszt,hogy nem akar enni normális kaját. ha megkédezem reggel,hogy mit szeretne enni,akkor azt válaszolja:kekszet!

és egésznap rohangál a hűtőhőz,meg a spájzba,mert amúgy meg éhes..,de ha fel sorolom,hogy mi a választék akkor persze egyik sem jó neki..


2011. júl. 30. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:

időszakosan

az enyém 5 éves, és a csokigolyóval vagyunk így.

De néha aztán hál"istennek rá lehet beszélni h egyen pl. medvesajtos kiflit.

Ebédre meg szinte csak a husis kaják érdeklik, ez mondjuk nem baj...örülök is neki.

2011. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó evő kislány, 1,5 éves. Örökölte :)

Unokaöcsém 5 éves, szintén jó evő.

Ebből a kérdésből soha nem csináltunk problémát (nővérem sem): ha válogat, ez nem kell, az nem kell, akkor el lehet menni az asztaltól! Nincs is válogatás, amit eléjük teszünk, azt eszik meg. Persze, ha hétvégén főzünk többfélét, akkor persze, lehet választani, ki mit szeretne enni, de egyébként nem. Sőt, olyan sincs, hogy két falat között játszunk, vagy evés közben tv nézés lenne. Enni csak a konyhában, rendesen leülve az asztalhoz. Persze, már megkaptuk, hogy túl szigorúak vagyunk, de én ezt nem így látom..... Könyörögni meg nem fogok neki, hogy egyen!

2011. júl. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon élvezné az én 3 éves lányom is, ha könyörögnék neki...én meg azt mondom, hogy egyelőre ő fogad szót nekem, és nem én neki. Úgyhogy elé teszem a kaját, ha eszik eszik, ha nem, nem. Nem idegeskedek ezen, nem érzi, hogy ez engem érdekel, így nem is tud manipulálni vele.


Ne adj neki étkezések között semmit (főleg ne nasit), enni fog, nyugi. De éreznie kell, hogy te vagy az, aki diktál..

2011. júl. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
már nem könyörgök,nem kérek,eszünk,ha éhes eszik h nem nem,de azt tudnia kell más nincs helyette.ha nem eszik reggelit,egész reggel nem kap se csokit,se túrókrémet se kekszet,ha nem ebédel ugyanez van,vacsizni már általában szokott,annyira megéhezik már.kb 2 éves kora körül lett rossz evő,sokáig az ideg vert ki,és mindennel próbálkoztam,azért tudom mik a kedvencei,azt általában sűrűbben csinálom.
2011. júl. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5 évesen kezdte redukálni azt, amit megeszik. Csak ezeket eszi: tej, kakaó, gyümölcslé, alma, kenyérfélék, sült krumpli, joghurt, spenót, tükörtojás, nagyritkán szalámi. Semmi mást. Már mindent kipróbáltunk nála, és mi adtuk fel. A gasztroenterológus szerint nincs baja, csak nagyon válogatós, de még csak nem is vashiányos, hagyjuk békén amíg jól gyarapszik. Azzal nincs baj. Kicsit ugyan hülyén néz ki, hogy a nagy családi ebédeknél a gyerek sült csirke helyett joghurtot eszik, de már lassan megszokjuk.

Majd benő a feje lágya kamaszkorában, amikor folyton farkaséhes lesz.

A tied miket eszik meg amúgy kekszen kívül?

2011. júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

az én lányom fél éve lett ilyen rossz evő. illetve csak olyanokat enne mindig amit nem kéne renszderesen.

Tudom,hogy én is hibás vagyok,mert van egy 3hónapos babám is,és volt hogy belefáradtam a könyörgésbe és azt kapta amit kért hogy nyugodtan szoptathassak/altathassak.


ezeket szereti: nápolyi,ropi,kukó,csokis golyó tejjel, kakós csiga,rizs,joghurt,krémtúró,borsó főzelék,húsleves jó sok tésztával,húsos tészta,pizza,krumlis tészta,


Szóval: inkább kekszeket meg a tésztafélélet enne egésznap.


tegnap meg: a csokis golyót ette volna még délben is..!

és ilyenkor megy a harc!

Úgy tudom rávenni a "normális kajára" ha megígérem neki,hogy utána kaphat valamit amit ő szeretne!

2011. júl. 30. 20:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Mind a kettő rendese eszik, nagyon jó veő kiskora óta.

És nem válogatósak.

2011. júl. 31. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az en fiam alig eszik mostanaban, ritkabb az, ha jol eszik, inkabb konyorognom kell....reggelit nem eszik . Vagy egy turorudi. Ebedel, de alig. Kis uzsi, kesobb vacsizik, az talan tobb. Nezhet meset, mert ha csak ul az asztalnal semmit sem eszik. Van hogy etetem. Ha nem tennem, tiz kilo sem lenne. Most is fogyott. 13 kg:( 2,5 éves mult.
2011. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!