Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hány éves korban...

Szerintetek hány éves korban kell megtanulnia egy gyereknek bekötnie a cipőjét?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 12:16
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
22%
A legbiztosabb hogy születésnél már egy pár cipőfűzőt a baba mancsába nyomni had ismerkedjen a kölök a célszerszámmal, minél előbb annál jobb.
2011. júl. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

óvodás korban érdemes megtanítani. iskolában a tanító hozzáállásától függ, hogy elnézi-e vagy nem.

mi az első néhány hónapban ott kígyóztunk a testnevelés óra kezdetén a tanárnéni előtt, de rászánt pár órát, hogy megtanítson minket cipőt kötni és utána már egymásnak kötögettük, míg végül mindenki megtanulta év végére.

2011. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
73%
Olvasni 2 és fél évesen, magamtól tanultam meg. Cipőt kötni 14 évesen, hosszas segítséggel. :)
2011. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
100%
Hát én 17 vagyok és eljutottam egy olyan szintre ,hogy NEM KELL bekötni a cipőfűzőt elég csak betenni a talpad alá :D
2011. aug. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

5-7-ig.


Az óvó nőknek szerintem kötelességük bekötni a gyerek cipőfűzőjét, megtanítani, hogy kell.és igen, szólni a szülőknek, hogy otthon gyakoroltassák is vele.Bár amilyen lusták a mai óvónők... Tisztelet a kivételnek, ez ember függő is és grat az óvónéniknek persze, a szidás nem mindnek szól, de a aki már hazaküldeti a cipőt mert fűzős, az már nem óvónő!!! Persze sok jó óvónéni van.

A tépőzáras meg a cipzáros cipő tényleg jó megoldás, azzal nem hátráltatunk semmit, csupán segítünk.Egyszer ugy is meg kell tanulnia, ha pedig nincs fűzős cipője akor nem is kell siettetni.

Mire iskolába kerül jó ha tud cipőt kötni, mert a tanárnőnek már nem kell bekötnie, nem úgy mint az ÓVÓNŐKNEK! Tényleg nem kell sorban kötéssel időt húzni, hanem meg kell tanítani őket, igenis rá kell szánni egy két órát, mondjuk 10 főre egy óvónéni és a dadus is besegíthet ebbe, ha kevés az óvónő egy csoportra.


xDD én emlékszem, mikor 3.-ba az egyik osztálytársamnak az anyja kötötte-már megtudtam kötni, csak mindig kikötödött, és meguntam és ugy hagytam, ugy indultam ki a suliból, ő meg megállított és bekötötte :)) kedves néni volt xDD


egy 13 éves fiú aki már be tudja kötni de nem olyn rég volt ovis meg alsós xDDDDDDDD

2011. aug. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kérdést azért tettem fel, mert az unokaöcsém 7 éves, most megy suliba, és nem tud még cipőt kötni. Hiába mondom a tesóméknak, hogy meg kéne tanítani neki, mindig azt hajtogatják, hogy még nem kell tudnia, aki iskolába megy, még nem tud cipőt kötni. Csak kicsit furcsálltam, mert nekem mind a két gyerek tudott cipőt kötni úgy 5 éves kora körül, és nem igazán éreztem reálisnak azt, hogy még nem kell tudnia. Nem is vesznek a gyereknek fűzős cipőt, mert nem tudja megkötni, de amíg nem vesznek neki, addig nem is fogja megtanulni. Igaz, nem csak ebben van lemaradva a gyerek - olyan suliba kell járnia, ahol van fejlesztőpedagógus - és nem azért, mert fogyatékos, hanem mert nagyon sok mindenre mondták azt a szülei, hogy "nem kell még tudnia". Sosem gyurmáztak vele, nem tudja használni az ollót, a rajzkészsége nulla, stb. A szókincse kifejezetten fejlett, de hát az eddigi életét a tévé előtt töltötte, ragadt rá. Ezekről a gondokról egészen az iskolaérettségi vizsgálatig nem akartak tudomást venni, de azóta is elbagatellizálják a problémákat. Szereztem a gyerek mellé fejlesztőpedagógust, aki házhoz jött, de a házi feladatokat sem csinálták meg a gyerekkel, amit most nyáron kéne csinálnia, hogy kicsit lefaragja a hátrányokat, ahhoz hozzá sem nyúltak. Meg vannak győződve arról, hogy nem kell még tudnia tízig számolni, majd az iskolában megtanul! Az oviban sose ült le a többiekkel semmilyen alkotó munkát végezni, és a jelenlegi szabályok szerint erre az óvónők nem is kényszeríthetik. Erre a szülei nem azt mondták, hogy legközelebb üljön le és csinálja ő is, hanem azt, hogy ha nincs kedve, nem kell. Ezzel szemben viszont túlzott udvariasságra nevelik (a nagymamánál pl. mindent 15x meg kell köszönnie), bemagoltatják vele a miniszterelnököket, rászólnak ha ugrál, szaladgál, mert akkor nem elég jó gyerek, de pl. görkorit nem adnának a lábára, mert akkor ki kéne menni vele a parkba, meg egyébként is veszélyes. Én látom rosszul, vagy tényleg nem "jól" szeretik a gyereket? Biztos én is rontottam el dolgokat a gyerekeim nevelésében, mert van bennük is hiba épp elég, de úgy érzem, hogy nem jó irányba haladnak, én meg féltem az unokaöcsémet még akkor is, ha elvileg "semmi közöm hozzá".
2011. aug. 4. 20:50
 27/29 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem hozzátenni - az előttem szóló kommentjére reagálva - hogy nem az óvónő dolga megtanítani a gyereket cipőt kötni, hanem a szüleié. Az ovi nem veheti át az összes feladatot a szülőtől, nem taníthat meg mindent, csak gyakorolhatnak. Nem véletlen, hogy csak szobatiszta gyerek mehet oviba, a kisebb baleseteket elhárítják az óvónők, de azért hadd ne ők szoktassák szobatisztaságra a gyerekeket.
2011. aug. 4. 20:53
 28/29 anonim ***** válasza:
Jól látod. Én is anyuka vagyok és mellesleg óvónő. Sok szülőt idegesit, ha GYEREK a gyereke. Ne szaladgáljon, csöndben legyen. Én a 15 évesnek üzenem, hogy a cipőkötés mellett igen sok teendőnk van a gyerekekkel, és nagyon sajnálom, hogy mindent egy intézményes rendszertől várnak el egyes szülők. Nekem 3 diplomám van, hogy mindent jól csináljak a szakmámban! Nagyon szivesen bekötöm 27 gyerek cipőjét, soha eszembe sem jutott szólni, hogy ne hozzanak fűzős cipőt!!! A kis székekre szoktunk madzagot tenni, itt tanulgatnak a gyerekek masnit kötni. A gyerekek otthon is gyakorolhatnak játékosan akár tévé nézés helyett.
2011. aug. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
szerintem mire iskolába megy addigra meg kell tudni kötni a cipőjét
2011. szept. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!