Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire illetve hogyan néz...

Mennyire illetve hogyan néz utána a bölcsöde a munkáltatói igazolásnak?

Figyelt kérdés

Szeretném vinni a gyerekemet 2 éves kora előtt bölcsibe,de viszont a Gyedemet nem szeretném visszaadni.Tudom,h gyed mellett nem lehet dolgozni,engem az érdekelne,h a bölcsöde a munkáltatói igazolásnak h néz utána,h az valós e,illetve ha ténylegesen visszamegyek dolgozni,akkor a gyedet nekem kell lemondani,vagy a bölcsi lejelenti,h én visszamentem dolgozni,és visszavonják?

Köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 20. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Vinned kell a munkáltatói igazolást. Leadják az önkormányzatnál az meg véletlenszerűen ellenőrzi őket. Ha nem valós az igazolásod, akkor először is a gyerek kikerül a bölcsiből, másodszor meg feljelentenek okirat hamisításért.

A GYED megszüntetését neked kell írásban bejelenteni a munkáltatónak és a kifizetőnek is.

2011. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mert a munkáltatóm visszavenne szeptembertől,csak megbeszéltem vele,h jó lenne még kapni a gyedet.

De akkor így maradnak a nagyszülők:(

Sok helyen azt olvastam,h nem néznek utána,de akkor lehet igazad van,és akkor az elég gáz,ha tényleg így van.

Köszönöm a válaszod!

2011. júl. 20. 16:23
 3/5 anonim ***** válasza:
A munkáltatódat úgy megbüntetik mint a huzat! Ez fekete munkának számít. Azt is érdemes tudni, hogy ilyenkor feltételeznek egy időt, amióta feketén dolgozhattál a GYED mellett és kamatostul fizettetik vissza veled a jogtalanul felvett pénzt. Semmiképp ne dolgozz GYED mellett.
2011. júl. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a munkáltatói mellett a gyed lemondót is kell vinni, és ha 8 órás a munka, akkor gyes lemondót is.
2011. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A MÁKnál is kiderül, hiszen a bölcsi kér a gyerek után fejkvótát, és rögtön kidobja a rendszer, ha két ellátást kap a gyerek. Sajnos ez így nem kivitelezhető.
2011. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!