Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek gyakran beteg a gyereke...

Akinek gyakran beteg a gyereke, mindig mentek vele orvoshoz, vagy?

Figyelt kérdés

Vagy vannak bevallt gyogyszereitek, gyogymondjaitok?

Miota bolcsis 2 het bolcsi utan, 1 het betegseg (laz, taknyolas, kohoges, piros torok stb).


2011. júl. 19. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Bölcsis korú gyerekkel igen. Mert sosem tudhatom. Volt, hogy semmi de semmi baja nem volt az égvilágon, csak kicsit szontyolodott volt és azt mondta reggel, anya, vigyél el most a doktor nénihez. Ránézett a doki, és azt mondta, nagyon súlyosan ki van száradva, mert ez egy olyan vírus, aminél hiába eszik, iszik, kiszáradást okoz.

Én nem diagnosztizálok otthon. Elviszem, meghallgatja, megnézi és általában azt mondja, semmiség, még köhögésre sem kell gyógyszer.

De volt, hogy nem fájt a torka és azt mondta a doki, nagyon-nagyon csúnyán be van gyulladva. Akkor gyógyszer is kellett neki.

A nagyobbal, ő 5 éves, nem szoktam, csak megyek ha letellett a hét, hogy kell az igazolás, mert náthás volt.

Nála már látom, mi az ami már betegség és mi a közönséges nátha.

2011. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Eleinte igen. Most már csak ha lázas, vagy fosott/hányt, begyulladt a szeme, kutyaugatás-szerűen köhög.

Orrfolyással (amíg nem sárga vagy zöld) és sima köhögéssel már nem viszem. Leszívom az orrám, pisszentek neki, adog köptető szirupot, estére bekenek a mellkasát, bepisszentek tantum verdével a torkába.

Mi minden hónapban 1 hetet legalább valamelyik gyerekkel betegek vagyunk így is. Tavaly ezért rúgtak ki, szeptembertől van új állásom, Karácsonyra szerintem újra ki fognak rúgni :-P

2011. júl. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A mi gyerekorvosunk szinte mindig ugyan azt irja ki, és van is minden féle gyógyszer otthol, de én sem szeretem egyedül "kezelgetni". És igen, én is attol félek, hogy betelik a pohár a munkahelyemen, és nem mindig tudom rábizni a nagyszülőkre ha otthol kell maradni a gyerekkel.
2011. júl. 22. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!