Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy érjem el, hogy a lányom...

Hogy érjem el, hogy a lányom ne pucérkodjon a barátai előtt?

Figyelt kérdés
5 éves. van, hogy több ovis társa itt van nálunk, fiúk lányok is. nyáron a medencébe szoktak fürdeni. a lányom kinn az udvaron a többiek előtt öltözik át, van, hogy több percig teljesen pucér. el se fordul a többiektől. modntam neki, hogy nem kellene, de nem hallgat rám.

2011. júl. 18. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de szerintem ovis korban ez még nem nagy tragédia. A lányom mikor elsős lett, attól kezdve már az udvari medencében is mindig felvette a fürdőbugyit, előtte még meztelenül fürdött, játszott.
2011. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen szerintem sem baj. Gondolom, a többi, vele egykorú gyereket sem zavarja. Iskoláskorban kezdenek szégyenlősek lenni, addig ez nem gond.
2011. júl. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi egészen alsó tagozat végéig együtt öltöztünk át a fiúkkal tesi előtt, és senkinek nem lett semmi baja.Egy 5 évest még annyira sem érdekel a másik, mint hinnéd.

21/l

2011. júl. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd, hadd pucérkodjon! A gyerekek maguktól nem szégyenlősek, hanem a felnőttek nevelik beléjük azt, hogy a meztelenség valami csúnya elítélendő dolog. Ők még ártatlanok minden szempontból!!!
2011. júl. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj a társadalommal, hogy egy ártatlan meztelen gyerekről is a szexualitás jut eszükbe! A természeti népeknél meg sem fordul a fejük be a szex, a meztelenségről! Előző voltam.
2011. júl. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*fejükbe. Előző 2 válaszoló voltam.
2011. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amikor bébiszitter voltam egy családnál, az ötéves kissrác szemrebbenés nélkül szaladgált előttem egy szál kukiban, pedig a szülei is rászóltak, de őt nem izgatta, nem úgy fogta fel. Pl vécében is folyton rám nyitott, hiába kértem, hogy várjon már, vagy akkor jött be pisilni amikor zuhanyoztam, ez csak nekem volt rossz, ő látszott hogy nem érti, hogy miért mondom ,hogy várjon már kint, vagy menjen a másik mosdóba, mert neki ez nem volt fura.

Gondolom később alakul ki bennük.

20L

2011. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én két dolgot nem értek.

Egyrészt egyet értek azzal, amit itt leírtak, ovisokról van szó.

A másik miért ott öltözik át? Az én 5 éves fiam ott öltözik, ahol mondom neki. És ha én ezt nem tartanám helyesnek, hogy ott pucérkodik, akkor egyszerűen nem mondanám neki, nem kellene, és panaszkodnék, hogy nem hallgat rám. hanem bevinném a házba és nem engedném ki, míg át nem öltözik. És egyébként a többiek hol öltöznek át? Vagy az ő anyjuknak van annyi esze, ha medencés fürdésre készül a gyerek, eleve ráadja a fürdőbugyit és leveheti a felső ruhát bárhol, visszaöltözés előtt meg úgyis törölközni kell meg zuhanyozni, azt meg nyilván lehet a fürdő magányában.

2011. aug. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!