Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idös koráig mostátok...

Mennyi idös koráig mostátok külön a gyermek ruháit?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 11:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
16%

kedves utolső:

lehet anyukád nagyon ráért, nekem ikerhugim vannak, úhgyhogy anyukémnak volt más "szórakozása" is, minthogy külön mosson ránk, hármunkra


mi a frászkarika baja egy bodynak, ha mondjuk az én pólmmal mosom??

2011. júl. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
47%
A mai napig külön mosom a gyerekruhákat, külön szennyestartójuk van. 2 és fél, 8 és 11 évesek. Nem is tervezem, hogy a mi ruháinkkal együtt mossam, és soha nem jutott eszembe, hogy a férjem pólóival is alsógatyáival mossam a gyerekek ruháit. A mi ruháinkat együtt mosom, a három gyereké külön téma, nem a felnőttek ruhái közé való. Engem így tanított anyu, mikor az első gyerekem született, és még otthon voltunk. Első volt a gyerekruha mosása, és akkor még keverőtárcsásban mostunk.
2011. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%

nem akarok én vitába szállni senkivel, hogy miért fontos ez, vagy miért nem. Én nem hiszem, hogy a pár hetes babámnak feltétlenül kellene találkoznia az én bugyimról, apja gatyájáról származó baktériumokkal. De ez egyéni döntése mindenkinek.

És nem hiszem, hogy az anyukám nagyon ráért volna. Falun laktunk, gazdálkodtak, a vizet még két gyerekesen is a sarokról hordták, tűzhelyen nagyfazékban melegítették, szóval ez minden, csak nem úri hobbi. Ez meggyőződés és odafigyelés kérdése volt már akkor is.


13.55-ös vagyok.

2011. júl. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
az én fiam 1 éves, én is külön mosom, hetente egyszer, addigra összejön, szerencsére sok ruhája van, külön szennyestarto van a szobájában.
2011. júl. 18. 17:05
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Én elfogadom, hogy van aki külön mossa, csak azt árulja el valaki, hogy miért??? Mi az oka a külön mosásnak?

Ha a baktériumok, akkor gondolom soha nem ült még egy kád vízbe anyuka a gyerekével, mert baktériumok. Vagy a testén más baktériumok vannak mint a bugyiján? Vagy nem értem már komolyan.

De semmi bajom ezzel, aki ráér csinálja, csak árulja el valaki, hogy minek?

2011. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%

Egy korábbi válaszoló vagyok:

Miért? Van, aki így tanulja, így esik jól neki. Én pl. úgy vagyok vele, hogy még a szárítón, az udvaron is furcsa, ha a kisfiam body-jai, a lányaim ruhái mellett más ruhák is száradnak. Egy adag mosás gyerekruha, kiteregetem, ebben a melegben fél óra alatt megszárad, beszedem, és 5 perc alatt elrakom. A következő adag lehet akár a mi ruhánk is. Ez azt jelenti,ha valaki nem dobálja be együtt, hogy olyan marhára ráér, és unalomból csinálja??? Így szoktam meg, nekem ez a természetes. Sőt, még a gyerekek ruháit is úgy mosom, hogy náluk is a pólókat nem mosom a nadrágjukkal meg a bugyikkal, mint azt már itt rengetegszer olvastam. Volt, aki pár hete írta, hogy mindent egyszerre bedob a gépbe, és kész. Hát nekem meg az a furcsa:S

2011. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Értem és köszönöm a választ. Tehát ez csak egy megszokás, oka nincs. Akkor jó. :)
2011. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
én amikor a babámat vártam és mostam a kisruháit.. valahogy azota is igy maradt hogy külön mosom.
2011. júl. 18. 19:19
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
3,5éves a fiam és az első perctől külön mosom a ruháit!Édesanyám még 30éve is külön mosta a ruháinkat az övéiktől!!Nekem így természetes!:)
2011. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!