Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen játékok vannak a...

Milyen játékok vannak a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Elsősorban a teremben lévő játékok érdekelnek (nem az udvari), és a 3 év körüli gyerekek csoporttermében lévőek?


Ilyenre gondolok, hogy:

- Tüskejáték

- Duplo

- Fa építőkocka

- Dömper, egyéb nagyméretű műanyag autó

- Baba

- Babakonyhához edények

- Fogantyús kirakó

- Fa puzzle

Stb.


2011. júl. 14. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyeneket mind láttam a lányomék termében, meg mindenféle szerepjátékhoz kellékeket (fodrászkodás, orvosos stb, jelmeznekvalók és kiegészítők is voltak), a játékbabákhoz babakocsi/kiságy/cumisüveg stb, gyönyörű nagy gyerekkonyha. Mindenféle méretű autók és városi forgalom utósszőnyeg volt az egyik játszószőnyegük. Volt nekik ilyen nagyméretű beleülős auósjáték (ilyen szimulátorféle, ülés+kormány meg rengeteg gomb, villog, dudál stb) és több kisebb kormányszimulátor is. Mászóalagút, bordásfal gumiszőnyeggel az egyik sarokban, gumi ugrálóállatkák.

Volt egy kanapé is ahová le lehetett dőlni, vagy összebújni mesét olvasni stb. Nekik tüsijük nem volt, hanem Pötyi, meg valami karikás építőjáték, meg Duplo. sokat kézműveskedtek: ragasztottak, színeztek, rajzoltak,gyöngyöt fűztek - de egyszer sem festettek.

2011. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amit en meg lattam a felsoroltakon kivul es nagyon szerettek a gyerekek az egy nagy asztal allatkertnek kialakitva. Voltak rajta muanyag fak, kertek, hazikok, es allatkak. Ezt korbe ultek a gyerekek es pakoltak az allatkakat, egyik hazikobol a masikba. A fiam kedvence a bolcsibe a fogaskerek epito. Bocsi, de inkabb linkelek mert nem tudom mi a pontos neve:

[link]


Meg lattam ilyen hatalmas nagy gyongyoket is amiket fuzni szoktak. Kisfiam ezt otthon is nagyon szereti, csak nekunk otthon autos van:

[link]


Lattam kis bevasarlo kosarakat tologatnak kulombozo muanyag gyumolcsokkel meg etelekkel. Lattam szerszamos asztalkat fiuknak kulombozo szerszamokkal.

Hirtelen ennyi jut eszembe.

2011. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden játéktípusból van, ami számukra korban megfelelő. NEm lehetne felsorolni....
2011. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokféle, ezért csak példákat írok:

- fa mozdonykészlet (többféle), sínpályákkal,

- műanyag teherautók és munkagépek (markolók, stb.)

- rajztáblák (amikről egy műanyag valamivel lehet törölni a rajzot, a nevét sajnos nem tudom),

- kiskonyha,

- sokféle építő (kocka - műanyag, fa), drótos fa golyókkal kialakított ügyességi játékok,

- rajzeszközök (ceruza, kréta, stb.), kis gyerekolló,

- baba és ehhez szükséges eszközök, pl. babakocsi

ezek elég jó minőségűek, ami annak (is) köszönhető, hogy sokat mi, szülők vittünk a bölcsinek, azaz mi választottuk és finanszíroztuk.

2011. júl. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az igazság az, hogy én is szeretnék néhány játékot bevinni, de csak és kizárólag olyat, ami nem balesetveszélyes, s megfelel a bölcsődei biztonsági előírásoknak, illetve a fiam érdeklődési körét is figyelembe véve szeretnék javasolni ezt-azt a gondozónéniknek, vezetőnőnek. Ehhez vártam ötleteket, tapasztalatokat, hogy mi az, amit elfogadnak, s mi az, amit nem.

Természetesen várok még válaszokat.

2011. júl. 15. 11:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!