Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16hónapos elmúlt a kislányom...

16hónapos elmúlt a kislányom és még nem jár önállóan. Nem nagyon késő? Aggódom!

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát. Nem ártana már magától járnia.
2011. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A férjem 18 hósan indult el. Nagyon nem tudok tanácsot adni,mert Te ismered a lányod. Hol tart most? Egyébként a mozgásfejlődésével eddig minden rendben volt?

Doki,védőnő mit mondanak?

2011. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így látatlanban nem lehet megmondani. Szakember segítségét kérd. Lehet, hogy semmi baj, csak későn érik ezen a területen, de lehet gond is (pl. egyensúlyproblémák), azzal meg foglalkozni kéne.
2011. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha aggódsz, akkor meg főleg nem itt kéne kérdezni a vad idegen embereket, akik még életükben nem látták a lányodat. Bocsánat, de ilyen esetben hallgass a dokira, gyógytornászra!
2011. júl. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szakirodalom szerint 18 hónapos korig "kell" elindulnia egyedül a gyereknek, de azért konzultálhatnál a gyermekorvossal vagy a védőnővel.
2011. júl. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 16,5 hónaposan kezdett járni, nem csak 2-3 lépést, hanem többet is egymás után.

Ő 13 hónapos korától sétált bútorok/fal mellett. És az elindulást megelőzően kb 2 hónapon át csak 2-3 lépést volt hajlandó megtenni, azt is csak akkor, ha közelbe voltam, és az ölembe tudott esni.

De nálunk az orvos és a védőnő is azt mondta, hogy nincs semmi gond, csak kicsit lusti (szerintem leginkább bátortalan volt). De ő mindent majdnem az utolsó pillanatokban kezdett el.


Gyerekorvos mit mond?

Kapaszkodva lépeget?

Egyetlen lépést sem tesz meg önállóan?

2011. júl. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 16 hónapos a kisfiam, és még ő sem jár önállóan. Bútorok és fal mellett természetesen járkál, meg úgy, hogy az egyik kezét fogom.

De mi Dévény tornára jártunk/járunk, mert enyhén hypotón volt, így tudtam, hogy nem fog hamar elindulni. A gyógytornász szerint mert semmi akadálya nincs annak, hogy önállóan járjon, de még valószínűleg nem érzi elég biztonságosnak, hogy elinduljon.

Így hát nincs mit tenni, türelmesen várni kell.

Ha nincs semmi problémátok, akkor nem kell aggódni, hiszen még van 2 hónapja, hogy a nagy átlagba beleférjen, addig pedig sok minden történhet.

2011. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lányodat és az ő mozgásfejlődését nem ismerem, de én annak idején, harminc-egynéhány évvel ezelőtt 16 hónapos múltam, amikor az első lépéseket megtettem. Előtte csak másztam. Egyszerűen túl óvatos és félénk voltam, féltem az eséstől, és nem volt meg a bátorságom hozzá. Egyéb dolgokban később is ilyen óvatos típus voltam, de ugyanakkor például sorra én nyertem az iskolai futóversenyeket! Már ami a járást illeti :-)
2011. júl. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!