Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítségre lenne szüksegem...

Segítségre lenne szüksegem szobatisztaság ügyben?

Figyelt kérdés

Kislányom 22 hónapos gyönyörű, fejlett okos lány 2-3 szavakban beszél.

3napja lekellett vennem a pelust mert "nem kérem mejeg", azóta folyamatosan össze-vissza pisil, általában akkor szól, ha szól, amikor már az eleje becsorgott vagy meg van a "tócsa".

Ma a kakainál szólt csak az ment a nagyvécébe.

Ezerszer elmagyaráztam, dicsérem, ujjongok, minden be van ígérve. Meg is érti, de szerintem már dacból is mondja hogy "biztos nem kell".


Ezek szerint nem érett rá? Mit csináljak

Tegyem vissza a pelust próbáltam egyből ígéri hogy szól, de nem szól. Erőltetni nem akarom, de fogalmam sincs mit tegyek.


Várom válaszaitokat s köszönöm


2011. júl. 12. 20:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ez szuper jó eredmény, még a kaki is a bilibe megy!

Így folytassátok csak! Előbb utóbb már előre fog szólni.

Az enyémek sem szerették soha, ha kérdezgettem, hogy kell-e pisilni úgy tíz percenként.


Nálunk az jött be, hogy "szólsz ugye ha kell pisilni"? Ebből szintén eszébe jut a dolog, de nem érzi úgy, hogy "ellenőrizgetem".


Mi is ebben a cipőben vagyunk a második kislányommal, aki 22 hónapos. :o) ("Mama, pisilni, fűbe!" :o)

2011. júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

:-)

Olvasd ela kategóriában a tiéd feletti kérdést,azt én írtam ki.

Türelem,ha érett rá az kiderül idén nyáron biztosan.

Nem megy ez egyik napról a msikra.

Lényeg: sose érezze hoyg sürgetd,és sose szidd le,mindig magyarázd el neki de türelmesen hoyg hogyan kellene,és ha nem sikerül akkor elég egy "semmi baj majd legközelebb" ha pedig sikerül akkor nagyon meg kell dicsérni.


Menni fog!

2011. júl. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a vlaszt.


Tegnap egyszer sem pisilt be a reggeli bugyi volt rajta egész nap:)


Nem szól, hogy kell, csak kérdezgetem, mikor nem kell akkor mondja hogy "biztos nem" amikor meg kell akkor nem mond semmit hanem jön bilizni.


Kíváncsi vagyok ebből mi fogd kisülni:)

2011. júl. 14. 11:44
 4/10 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanígy volt! én nem adtam rá vissza a pelust, mert nem akartam erőltetni. több dolgot is csináltunk, kialakítottam nála szokásokat, "fix pisilési pontokat" :))) : ébredés után rögtön, evés előtt, alvás előtt, alvás után, utcára menés előtt/után, és szinte napról.napra egyre tovább bírta, aztán már szépen el is kezdett szólni magától.
2011. júl. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Csak kb. 3 évesen fog szólni, hogy pisilnie vagy kakilnia kell. Addig valóban fix időpontokban kell ráültetni a bilire.
2011. júl. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk 3 hete ugyan ez volt!én akartam,ő nem!egyszercsak hozza a bilit hogy anya pisi!:))örültem tapsoltam!ez neki is tetszett!!azóta mindig belepisilt!mondtam neki hogy a kakit is oda,de ő tiltakozott,egy pár napig ,utána szintén szó nélkül hozta a kakit is!most ott tartunk hogy csak a wc-be pisil és kakil,már bili sem kell:)és éjszakára sem adok rá pelust 1 hete,eddig még nem volt baleset!tehát mindez a 0-ból kb 3 hét alatt!!pedig előtte jó pár hónapot könyörögtem neki!szerintem ne izgulj!minden gyerek szobatiszta lesz,beszélni fog stb..csak valakinek eddig míg a másiknak addig tart!mire elfogy 1 doboz szőnyegtisztító már túl lesztek rajta!:)
2011. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudjatok,de nem három évesen fog szólni.Az én lányom 23 hónapos és teljesen szobatiszta.Csináld így tovább,pár hét és minden rendben lesz.
2011. júl. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsoval egyetertek, lanyom is 2 eves, szol mar mindig, barhol vagyunk, sosincs baleset, kb masfel honapba kerult, de megerte. O kapott cicas, kutyas matricat ha eltelt egy nap baleset nelkul, szerintem ez nagyon osztonozte. En oszinten el nem tudom kepzelni hogy kepesek erre egyes gyerekek egy het alatt...
2011. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

sziasztok!


Köszönöm a válaszokat:)


Nagy hírről számolhatok be:)!!!!!!!

Tegnap csak egy kicsi balesetünk volt.

Ma pedig- még most sem hiszem el- több dolog is történt:

reggel anyukámmal elmentek 3 órahosszára bevásárolni 25 k-re lévő városba, pelust adtam rá, elmagyaráztam neki hogy miért megértette. Ha anyukám kérdezte mindig mondta, hogy nem kell vagy de 3-szor pisilt s a pelus száraz volt.

ezen felbuzdulva a délutáni alvásnál kipróbltuk hogy nem kapott pelust, kerek 3 órát aludt s nem pisilt be.


Ezt megtetézte este, fürdéshez készülődtünk, s egyszer csak szólt: "PISI", rohantam a biliért, közben mondtam tartsad tartsad, sikerült bugyi le s mint a lavina úgy zubogott:)


Beleült a fürdőkádba, 3 percre kiabál hogy anya pisi, mondom Bogika még most pisiltél, de "gyere gyosan bili",

viszem a bilit kiveszem ráül, 10 másodperc kakilt:)


5 perc múlva megint szólt akkor egy kevés pisi sikerült.

Előtte mondjuk nagyon sok paszulylevest evett:)


NAgyon boldog vagyok 6 nap alatt jutottunk ide, azt furcsálom, hogy van amikor 2-3 órahosszáig is tartja, annyi idő telik el 2 pisilés között van amikor meg 30 perc ez normális?


Az esti peluslevétellel még várjak?

Lesz vajon visszaesés vagy csak egyre jobb lesz?


jó éjt!

2011. júl. 17. 00:15
 10/10 anonim ***** válasza:
látod!nálatok is szinte egyik percről a másikra ment!ha reggelente száraz a pelusa akkor simán megpróbálhatod!csak reggel amikor felkell minél hamarabb ültesd rá a bilire mert akkor szoktak pisilni!nagyon ügyesek vagytok!!gratula!!!
2011. júl. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!