Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nagy butaságot...

Szerintetek nagy butaságot csinálunk vagy lehet így spórolásra tanítani egy gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy ez csak mostanában jutott eszembe, hogy most minden "ünnep" nekünk hó végére esik.


Szóval, most a hónapban úgy csináljuk, hogy ha hazajövünk a boltból, és van apró pénz a pénztárcámban (5-200 Ft-ig, tehát fém pénz), akkor valamennyit megkap belőle a fiam. Van egy csatos doboza, abba gyűjtjük. Most 28-án lesz a névnapja, és mondogatom neki, hogy abból a pénzből veszünk majd neki valami ajándékot. Most 5000 Ft-nál járunk.

Ha majd megvettük a névnapi ajándékot, akkor elkezdünk így gyűjteni a szülinapi ajándékára, ami szeptember végén lesz. Utána pedig majd karácsonyra, így addig szép kis összeg fog összegyűlni, abból a pénzből majd az ő nevében is veszünk pár apróságot, amit majd ő adhat át pl. nagyszülőknek.


Még csak 21 hónapos, de már mindig szalad a csatos üveghez, ha hazaérünk, hogy tehessen bele pénzt. De nem tudom, hogy mennyit fog már fel abból, amit neki mondogatok, hogy gyűjtjük, hogy ajándékot tudjunk venni belőle...


2011. júl. 12. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
tetszik az ötlet, nem tudom mennyire fogja fel, sztem ő még csak azt látja a dologból, hogy megszokásból bolt után pénzt dobunk a perselybe... az hogy szülinapi ajándék, hát nem tudom megérti -e ezt.
2011. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó ötlet, csak karácsonyra nem mi vesszük az ajándékot ebben a korban még a jézuska hozza:)
2011. júl. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:D Persze, a Jézuska fogja hozni, csak ő adhatja majd át, vagy majd valamit kitalálok. Majd valahogy burkoltan megoldom.
2011. júl. 12. 21:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hezitálok, mert végülis jó is és nem is; az a gond, hogy most még oké, mert nem nagyon érti, hogy mi van, de ha megszoktatod vele, hogy mindig kap úgymond pénzt vásárlás után, akkor egy idő után várni fogja. Viszont az a része meg jó, hogy ebből vesztek ajándékot.

Summa Summarum, szerintem ovi végéig tartsátok meg ezt, de utána térjetek át a heti vagy havi X összeghez, hogy ott már maga tudjon gazdálkodni.

2011. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi hasonlóan teszünk de mégse:))

Mi kb fél éves korában jutott eszünkbe hogy állandóan tele vagyunk apróval és kezdjük el gyűjteni a gyereknek mert minden drága a mai világba.

Mi tipikus malac perselybe tettük az elején(azót szép bohócos perselye van)Mi az 5,-10,-20,-50ft tesszük bele.Mikor kb 5-6 ezer összejön beváltjuk és abból vettünk neki jáátékot(igaz mi csak úgy)

Most 2 éves és 1 éves kora óta ha hallja a pénz csörgését jön oda és dobja a puszit mert tudja hogy akkor kap aprót.És megy oda a polchoz mutogat(sajnos még nem beszél)és dobja bele a pénzt.Már elég szép összege van neki beválltva is amiből nagyobb értékes(drága:P)játékot kap.

Én nem veszem észre azt a pár forintott nap végén,de elég szépen összejön pár ezer forint havonta.Én mindenkinek ajánlani tudom.

Még egy kis sztori,hogy ha anyum vagy anyósék fizetnek valmit neünk(mi veszünk valamit nekik és oda adják később a pénzt)akkor a visszajárótmindig mondják hogy dobd a perselybe.Nálunk ez már szálló ige lett.

Jól csináljátok akármilyen alkalomra vásároljátok el a kis pénzt.Tudni fogja későb hogy sok kicsi sokra megy:))))

2011. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
szerintem igen.miért kell ilyen kis korban már a pénz kőrül járatni a kis agyát.látod már kéri is vásárlás után.miért nem sporolsz neki bankárképzésre?!
2011. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem ő kéri a pénzt, hanem ha én odaadom neki, akkor szalad az üveghez. Lehet, hogy nem volt egyértelmű, de nem azzal kezd, hogy ha hazaérünk, hogy ide a pénzt, de már!
2011. júl. 12. 22:40
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a "módszered", szerintem aranyos és akár célravezető, nevelő hatású is lehet hosszabb távon is.


(Én a 200 forintosokat gyűjtöm. Ha bolt után vagy bevásárlás után marad a pénztárcámban, azt félre teszem, így gyűlik már szépen.)

2011. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%

Az ötlet jó,de szerintem nagyon rossz dologra lett használva és ezzel nagyon félre nevelitek.

Ő gyűjtse össze a pénzt a saját szülinapi ajándékára?

A szülinap az szülinap,te sem mondod a férjednek hoyg spóroljon magának az ajándékra,és aztán megveszed neki vagy megveheti magának (legalábbis remélem( hanem te veszed neki akármi is legyen az szeretettel..


Szerintem nem helyes ha az ilyen ünnepnapokhoz mint karácsony,szülinap és névnap köti a gyermek a spórolást.


Mi is gyűjtünk hasonló módszerrel,de mi az olyan dolgokra,amikr amúgy nem adnánk ki pénzt.


Pl mondokpéldát,lányom imádja és gyűjti ezeket a kisebb és nagyobb gumi golyókat amiket a bevásárló központokban lehet kiszedni ilyen pénzbedobálós automatákba.

Na arra például gyűjt magának,és érti is,hogy annyit tud kivenni amennyi pénze összegyűlt.


De ne ő gyűjtsön már a saját szülinapjára.


A karácsony meg más tészta,azt meg még annyira sem keverném bele ebbe az egészbe,elveszti a varázsát. Az ajándékot a jlzuska hozza szerinte, anyagiaktóllegyen mnetes ez az ünnep a gyerkőc számára. Neki még nem kell tudni azt,hoyg ő vagy az ő Jézuskája vesz egy másik családtagnak ajándékot. Ráér ezzel még később foglalkozni,pl tinikorban,mikor már tudni fogja hogy Jézuska nem létezik és a zsebpénzéből "kell" ajándékot vennie mindenkinek!


Én így gondolom.

2011. júl. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!