Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szalmonellafertőzés meddig...

Szalmonellafertőzés meddig tarthat egy 3 éves gyereknél? Volt benne részetek már? Köszi.

Figyelt kérdés
Pénteken volt 1 hete,hogy kezdődött,de még most is naponta legalább egyszer belázasodik,nagyon nyűgös,gyengécske,alig eszik.A széklete összeállt már,de naponta többször(4-5-ször van) kevés.
2011. júl. 10. 16:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
Én 16 évesen voltam szalmonellás. Nyári szünet előtt 3 héttel kezdtem, abban az évben már nem kellett többet suliba mennem. Kb. 2 hónap múlva volt negatív a székletem szalmonellára, viszont szűk két hétig voltak csak tüneteim.
2011. júl. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szalmonella baktérium volt a székletében. Egyébként mehetett volna bölcsibe.
2011. júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%
Ok, legyen neked gyereknap! :)) akkor a ti székletetek különleges! :))))))
2011. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell gyereknap, drága kincsem. Hidd el, örültem volna, ha neked lett volna igazad annó. Nem volt egyszerű hónapokig táppénzen lenni a gyerek miatt.
2011. júl. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem szalmonella baktérium volt a székletében értsd már meg .Hanem a meglévő diagnózisra ráerősített a Lymfocita szint magas száma! Ami - a már meglévő szalmonella diagnózist megerősítette! Nem vagy valami befogadó az új infókra, pedig így van, de nézz utána nyugodtan szakkönyvekben vagy akár a neten. De minek offoljátok szét a topikot?!!!
2011. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igen,azt mondta az orvos,hogy szükség esetén adjuk a smectát,de nem tudtam,hogy mennyire erőltessem...mintha így nem fájna a hasa annyira ha kapja.Már lázcsillapító szirupból is több mint két üveggel megevett szegény.Most is hőemelkedése van.Egy kicsit félek,hogy nehogy szövődménye legyen.Azt mondták,hogy antibiotikumot nem adnak csak ha immunbeteg,krónikus beteg.Azért hétfőn szerintem visszamegyünk,mert aggódok a láz ill. hőemelkedés miatt.Szerintetek ehet csirkehúst?Mert anyósom megsértődött,hogy nem akartam adni neki,azt gondoltam,hogy ez a legfőbb szalmonellaforrás és lehet,hogy nem túl jól reagálna rá a szervezete.lehet,hogy hülyeség amit gondoltam,de nagyon féltem.Ja,azt elfelejtettem,hogy rota vírust is kimutattak a székletében.Teljesen készek vagyunk,senkinek nem kívánom az átélt napokat,de legalább itthon voltunk és úgy kezeltük.Ja,a háziorvos azt mondta,hogy 2 hét múlva a székletmintát meg kell ismételni,hogy tünetmentes e.
2011. júl. 10. 17:37
 17/21 anonim ***** válasza:
én a húst biztos nem adnám neki. Inkább csak frissen főzött húslevest kevés tésztával. (akár a tasakost is) Mi csak hányás-hasmenéses járványt szedtünk össze a napokban, de úgy, hogy mindenkin végigment és nagyon sokat segített az az egy tányér húsleves. Igaz csak tasakost főztem ebben a nagy melegben, na meg alig álltam a lábamon. Remélem hamar meggyógyultok. (az én fiam 4 éves)
2011. júl. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Drága kedves mindent tudó hozzászóló!

A székletvizsgálatokat feltételezett diagnózis nélkül küldték különböző -megyén kivüli!-laboratóriumokba is, sőt, volt olyan, hogy más nevet használtak a helyi laborban, mert némi problémát gyanított a háziorvos a rendkívül hosszú pozitív eredményes időszak miatt.

Mind Szalmonella BAKTÉRIUM POZITÍV eredménnyel jött vissza, de nem baj.

A lényeg hogy a kérdező gyereke jobban legyen.

2011. júl. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekünk 3x lett pozitív a minta!:S

Normaflore, smecta, DIÉTA és sok sok folyadék, ezek segítenek tisztulni.

És természetesen kerülni kell a társaságot egy ideig :(

2011. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Meddig nem mehetünk emberek közé?A kórházban kérdeztem,de azt mondták,hogy alapos kézmosással nem fertőzhetünk.Én eléggé furcsálltam.Nemsokára keellene mennie oviba.
2011. júl. 11. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!