Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek babája rövidlátó volt,...

Akinek babája rövidlátó volt, esetleg cilinderes is, hogyan alakult a rövidlátás iskoláskorig?

Figyelt kérdés

Nem iskoláskori rövidlátásra gondolok.

Hanem pici korban 1-3 éves korban kialakult, vagy vele született rövidlátás, és asztigmatizmus (cilinderes) javult-e később, vagy romlott, ha igen, mennyit?


Kislányom nem koraszülött, nincs 2 éves és enyhe rövidlátása, és nagyobb asztigmatizmusa van. Kinőhető, vagy romlik, erre lennék kíváncsi.


2011. jún. 30. 13:35
 1/7 anonim válasza:

Szia! Igaz én nem anyuka vagyok, hanem már 25 éves lány, de nekem is kb. 2-3 éves koromban lett szemüvegem, mert rövidlátó vagyok. Szóval a saját példámat tudom elmondani.

Sajnos én nem nőttem ki (nem is tudom, hogy ki lehet-e egyáltalán). Tény hogy az évek alatt sokat változott a szemem, de szemüveg mindig is kellett. Bár 17 évesen kontaktlencsére váltottam, ami igazi megváltás volt számomra! Most kb. -6 dioptriás a szemem. (sulis korszakban sokat romlott)

2011. jún. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ. Arra emlékszel esetleg, hogy mennyi dioptria volt 2-3 éves korodban? Kislányom még nem kapott szemüveget jelenleg.
2011. jún. 30. 14:07
 3/7 anonim válasza:

Húú, ne haragudj, de arra már nem emlékszem. De gimiben kb. -2, -3 dioptriás volt a szemem, szóval nekem középsuli és egyetem alatt "romlott" sokat (az asztigmiám is). Bár a szemorvosom mindig azt mondja, hogy akkor romlik a látás igazán, ha nem tudják optikai eszközzel korrigálni. (ezzel mondjuk engem nem vigasztal :)) ). De amúgy kontaktlencsével kb. 110%-os a látásom.

Nekem mostmár így könnyű, de tudom, hogy egy kisgyerek nehezen viseli el a szemüveget...

De nem biztos, hogy Nálatok is így lesz.

2011. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2,5 évesen lett szemüveges. Megállapítva: Jobb oldal -10 és -7 cillinder, bal oldali -9.

Akkor -6- osat kapott a jobb szemére, -2 cillinderrel, bal szemére - 5 -öt. Most fél évre rá erősebbet, majd fél év múlva kapja meg a véglegeset. Muszály apránként emelni, hogy a gyerek agya hozzá tudjon szokni. A dokink azt mondta, nem nőhető ki, de késöbbiekben műtéttel orvosolható. A mi esetünkben 5 dioptriával tudják javítani, és mellé használni tudja a kontaklencsét. Aztán ahogy eléri az időskort, akkor elkezd javulni a szeme, ami igazából rosszabbodás is egyben. Mivel időskorban mindenkinek + irányban indul el a romlás. Tehát a mi - és az akkori + kiegyenlítheti egymást. Ez a rosszlátás nálunk férfi ágon öröklődő.

2011. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a választ. Mi úgy vettük észre, hogy a vörös reflexben a szemén (a fényképeken) sárgás fény volt. Ti is láttátok ezt a képeken?

Nálunk az érték -3.5 és -2 a cilinder pedig 2. Idáig mindig csak olyant hallottam, hogy nagyobb szám volt a minusz dioptria, mint Nálatok, ilyennel nem találkoztam, mint a mienk. Egynelőre nem kaptunk rá szemüveget, de ha rosszabbodna, akkor biztosan fog előbb-utóbb.


Könnyen hozzászokott picid a szemüveg viseléséhez?

2011. júl. 29. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:

A sárga fényről a szemében eszembe jutott valami.

[link]

Nem tudom, minden képen sárga e nálatok a retina, és, h mit is takar a sárga.

Van nálunk is jópár kép, zömén pirsak a szemei. Viszont van 1-2 kép, amikor más fényviszony miatt kicsit sárgás.

Tehát sok a különbség a sárgás és a sárga között.

Szerintem inkább a -10 körüli értékek ritkák. A mi ovinkban 2 kislánynak van rossz látása, -2; -4 közötti értékek.

A mi családunkban örökletes a nagyon rossz látás. 95%- os vakság is előfordult.

A szemüveget elég rendesen elfogadta, talán azért is, mert rájött arra, h anélkül nem lát.

azóta sokkal kevesebb baleset történik vele.

2011. júl. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szia, nem ez van szerencsére, retinoblastománál fehér általában. Megnézték uhanggal is, nincs ilyesmi szerencsére. Nem sárga neki, hanem halvány sárga félhold van a vörös körön belül, ami a látáshibát mutatja. (tehát nem tölti ki a pupilla teljes részét a vörös szín, neki a felső részén van egy sárgás félhold) Elsőre nagyon ijesztő volt, de már megszoktuk, és tudjuk hogy miért van.
2011. aug. 1. 16:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!