Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyobb gyermekem 2 éves...

Nagyobb gyermekem 2 éves korában visszamentem dolgozni, most azonban a kissebbnél a férjem nem akar engedni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos a házunkon még van hitel,a férjem azt mondja,hogy nem enged dolgozni,mivel akkor mi lesz a családdal,nem akar rendetlenségre hazajönni,nem akar hideg ételt enni.

Én viszont szeretném ha nem nélkülöznének a gyerekek,ha egy átlagos életszínvonalon élhetnénk.A GYED-em maximum GYED volt,a fizetésem is nagyon jónak számít a nagy átlaghoz képest,majdnem dupla annyit kapok mint a férjem...

Nem akarok tehetetlenűl itthon várni,miközben tehetnék a családomért,nem akarom,hogy fillérekkel kelljen foglalatoskodni,olyan nagy bűn ez???

Egyébként itthon minden rám hárul,házimunka,hivatalos ügyek,gyerekek menedzselése.


2011. jún. 29. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal Magyarországon soha nem volt rabszolgaság másutt is eltörörlték már. Tehát olyan nincs, hogy "nem enged".

Csináld úgy ahogy neked jó.

2011. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha jobban keresel a férjednél, és ő aggódik az otthon „rendje” miatt, miért nem mondod neki, hogy maradjon ő gyeden/gyesen? Akkor két legyet ütnétek egy csapásra, lenne pénz és lenne rend is (ha bírná a női melókat:).


Egyébként azt gondolom, egyáltalán nem „nagy bűn”, hogy normális életszínvonalat szeretnél, sőt! Nagyon komoly a probléma szerintem, ha korlátoz a vágyaid elérésében, ne hagyd magad, különben az egész kapcsolatotokat megmérgezheti szerintem.


Esetleg érv lehet, hogy felvesztek egy takarítónőt, ha visszamész, akkor nem kell „rendetlenségre hazamenni”.


Bár ezt nem írtad, úgy érzem a soraidból, hogy nem csak a pénz miatt mennél vissza dolgozni… vagy igen?

2011. jún. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jól érzed ,vágyom a közöségre is.


Azon jót nevettem,hogy azt írtad,hogy maradjon ő itthon,éppen az a lényeg,hogy az ő szabadsága így kifogástalan,a munkaideje rugalmas,gyakran hivatkozik megbeszélésre ,hogy azért ért haza később,hétvégén is mindig fontos dolga akad.


Sem fodrászhoz,sem a magam problémájával orvoshoz sem tudok eljutni,mert állandóan a gyerekekkel vagyok,miközben ő állítólag folyton dolgozik...

Mikor a nagyobb gyermekemmel lejárt a GYED és visszamentem dolgozni azt a kicsi is(bölcsi) és én is nagyon élveztük,sok már ez az itthonlét.

2011. jún. 29. 18:57
 4/11 A kérdező kommentje:

"Tudtommal Magyarországon soha nem volt rabszolgaság másutt is eltörörlték már"


:-D Sajnos a férjem ezek szerint nem halad a korral,jóval képzettebb vagyok nála és talán az bántja,hogy ő mint családfő nem képes biztosítani a családnak azt,hogy az ő fizetéséből ne legyenek anyagi gondjaink.

Én nem szolgáltatnám ki magam annak,hogy a férjem tartson el...

Ráadásul volt már ,hogy megjegyezte mikor azt kértem este,hogy most már elmennék zuhanyozni,.hogy "TE azért vagy itthon,hogy ellásd a gyerekeket,amíg nem alszanak addig ne menj zuhanyozni".:-/

2011. jún. 29. 19:04
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy neki is jót tenne, ha visszamennél dolgozni, akkor nem mondhatja többet,hogy "te azért vagy.." hanem neki is be kell szállnia a házimunkába, gyereknevelésbe,hiszen egy szinten vagytok
2011. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A férjed egy önző, maradi barom, mi az hogy nem enged.

Ki ő az Isten.

Semmi köze hozzá, elmész és kész.

Szerintem szimplán féltékeny és ksiebbségi lomplexusa van, hogy többet keresnél

2011. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Úgy érezteti velem,hogy én emiatt rossz anya vagyok,még azt is mondta,hogy akkor minek kellett a kissebb,ha ennyire dolgozni akarok...:-(

Nem azért kell az embernek a gyerek,mert örökké otthon tervezné a jövőt szerintem,normális dolog,hogy dolgozni szeretnék.

2011. jún. 29. 20:48
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Van segítséged a gyerekekkel? Mamád, anyósod…? Szerintem jó, ha vágysz mást is csinálni, erről a témáról mindig apám mondása jut eszembe, aki, mikor megszületett a kisfiam azt mondta, hogy szerinte egy gyerek maximálisan igénybe veszi a nőket érzelmi és fizikai téren, de intellektuálisan mégsem teljesen.

Ha a férjed már azért beszól, ha a gyerekek lefekvése előtt szeretnél zuhanyozni, nem hiszem, hogy a „családi béke” érdekében érdemes otthon maradnom – hiszen most sincs teljes béke. Viszont, ha meghazudtolva magad, vállalod, hogy a szerinte helyes életformát űzöd, még totál ki is leszel szolgáltatva, és esetleg még komplexusaid is lesznek.

Nem hiszem, hogy mindenkinek való az, hogy feladja magát a családjáért, akinek másfajta vágyai is vannak, azokkal lehet „boldog”, és ha ráerőltet magára egy nem kívánt szerepet, előbb-utóbb belebetegszik - vagy kilép. Egyik sem túl szerencsés.

(Most senki ne támadjon le azzal, hogy nem becsülöm a „teljes munkaidős” anyákat, minden tiszteletem az övék, csupán azt gondolom, mindenki máshogy tudja megtalálni a lelki békéjét.


Tyűha, de fennkölt vagyok. A lényeg, hogy ne hagyd magad, rossz anya nem lehetsz, ha már ennyit agyalsz valamin. :)

2011. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem itt az állhat a dolgok mögött, vagyis a férjed viselkedése mögött, hogy neki az rossz, hogy te sokkal többet keresel. (nagyon sok pasi így van ezzel)

Bántja az önérzetét (lehet hogy csak tudta alatt) hogy anyagilag nem ő a családfenntartó ha te is dolgozol. És ezért szeretne téged továbbra is a klasszikus anyaszerepben látni, aki neveli a gyerekeket, mos, főz takarít, ő pedig mint családfő keresi a kenyeret :)

2011. jún. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocsás meg, de végtelenül önző a férjed. Egyébként ő törödik a gyerekekkel, legalább játszik velük, ha már a gondozási feladtokból egyáltalán nem veszi ki a részét?

Sajnos látva a férjedet, van rá esély, hogy akármelyik lehetőséget választod, válás lehet a vége, kivéve, ha vállalod a teljes önfeladást életed végéig. Akkor aztán 10-15 év múlva úgy leszel kezelve, mint egy lábtörlő. Leírásod alapján, nem érzek szeretet a férjed hozzáállásában, megnyilatkozásaiban. Csak a saját kényelmével törődik, és talán meg sem becsüli az otthoni munkádat sem. Az is durva, hogy pszichikai terrort alkalmaz, amikor azzal vádol, hogy rossz anya vagy. Ő egyébként jó apa? Mindezek mozgatórugója valóban a kisebbségi komplexus lehet. Sajnállak emiatt.

2011. jún. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!