Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adtok valamilyen lábbelit...

Adtok valamilyen lábbelit bentre kisgyereketek lábára?

Figyelt kérdés

Nemrég jártunk körbe jópár cipőboltot - szandit kerestünk - és mindenhol azt mondták, kell bentre a lakásba is szandi a gyerkőc lábára, hogy ne csússzon el, tartsa valami a bokáját, és a tök sima talajon (laminált lap, parketta, járólap) nem egészséges a mezítlábazás.

Ez igaz, vagy csak azért mondták, hogy + 1 pár szandit vegyünk??


2011. jún. 28. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, vannak ortopéd orvosok, akik ezt javasolják, de én itthonra nem adok a lábára semmit. Csak zoknit.
2011. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sem adok a lábára semmit , főleg nyáron. Zoknit lehet rá adni , hogy ne csússzon el a konyhában. Nálunk padlószőnyeg van szinte mindenütt , így nem fázik fel és el sem csúszik.
2011. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Egyrész mert ki be jár kertbe és ott kint ugye sokkal egészségesebb mezítláb lenni(meg ő jobban is szereti)

Ha fel is veszi bent papucsát kb 1 percig van rajta.

habklumpája van , tavaly is az volt.

Most 27 hónapso, tavaly nyáron is egész végig mezítláb nyomta.

Télen tappancsos zoknit adtam rá.

2011. jún. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, csak zoknit, hogy ne csússzon el.A védőnő is azt ajánlotta hogy a lakásba had legyen inkább mezítláb. Mondjuk nekem 11 hónapos a kislányom és kint az udvaron is nagyon sokat van mezítláb. Eleinte szokatlan volt neki, de már fel sem veszi hogy szúrja valami a talpát.
2011. jún. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én sem adok rá
2011. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A fiamnak azóta van benti cipője, mióta stabilan jár, addig én is csak tappancsos zoknit adtam rá. A cipőboltban, ahol a cipőit vásároljuk elmagyarázták (ismerős és szakképzett, szóval hiszek neki és hihető is) hogy a parketta, kő és társai nem tesznek jót a kisgyerek fejlődő lábának, mert ahogy mennek, mit mennek, szaladnak, később pedig mikor az ugrálást gyakorolják a kemény talaj nem jó az izületeknek. A mezítlábazás valóban egészséges természetes talajon, aminek van egy fokú rugalmassága.

Ennek ellenére én sem adom rá mindig a benti cipőt, csak mikor eszembe jut, és nem veszi le, az itthonlét kb. 50%-ban. Én ezt az elméletet ahhoz hasonlítom, hogy a futópályák sem hiába puhák, és nem jó betonon futni. A gyerekek még a sarkukat nagyon odacsapják a talajhoz, nem úgy járnak, mint mi felnőttek.

Ez engem meggyőzött, pedig én is elég gyanakvó vagyok ilyen téren (tápszergyártók - 3 évig ne adj tejet, ajánlott oltások, stb)

Mi zetpol cipőt veszünk bentre, bevált, amúgy superfitet használunk. Szerintem a bölcsibe, oviba is ezekből fogok válogatni.

2011. jún. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
zokniban vagy mezítláb van
2011. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem mondok újat evvel, de mivel már "megjártam" korábban, inkább esetleg feleslegesen jelzem, minthogy baj legyen... szóval sokan javasolják, hogy akár a zoknis megoldás is jó. Ez rendben is, de ugye figyelsz, hogy milyen anyagú zoknit adsz rá? Mondom, én már egyszer megjártam csúszósban (nem értek hozzá, milyen anyag), és rosszabb esetben elég csak egyszer megcsúszni zokniban a bajhoz.... nem kívánom senkinek, pláne nem gyerkőcnek...
2011. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!