Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kijön az ÁNTSZ a lakásba...

Ha kijön az ÁNTSZ a lakásba mit vizsgálnak? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Beteg lett a kisfiam két hete, megy a hasa.Vittünk be székletmintát és holnap lesz meg az eredménye.Biztos,hogy ki fog mutatni valami vírust és úgy tudom,hogy ilyenkor minden esetben kijönnek.Mit csinálnak ilyenkor?

Valószínűleg a bölcsibe kapott el valamit, mert aznap estére lett beteg mikor délelőtt voltunk a bölcsibe szétnézni.Ott puszilgatott minden játékot.Vagy pedig,hogy szinte minden alkalommal mikor veszi fel a cipőjét megnyalogatja a cipő talpát.


2011. jún. 26. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én még ilyenről nem is hallottam
2011. jún. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nem néztek semmit. Mivel nem voltunk otthon, amikor beállított a hölgy (nem telefonáltak, nem írtak előtt), hagyott egy üzenetet, amin kért, hívjam fel. Felhívtam, visszahívott. Kb. fél óráig magyarázta, hogy mire kell figyelni, hogy ne terjedjen a fertőzés. Egyébként campilobakter-fertőzése volt a kisfiamnak.
2011. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se hallottam ilyet. Nekünk is volt egy hétig tartó hasmenés a kislányomnál, küldtünk be székletmintát, baktériumfertőzése volt. Mégse jött ki senki. Pedig jöhetnének, totál tiszták vagyunk :)
2011. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nálunk is campyllobaktérium volt.
2011. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Az ÁNTSZ nem fog kimenni sem egy hasmenés,sem egyéb fertőzés miatt. Max.akkor vizsgálódnak,ha fertőző májgyulladása van.
2011. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én első babával terhesen szalmonellás lettem!

Adtam le székletmintát is,igazolták a szalmonellát.

A nődokim is felhívta rá a figyelmemet,hogy számítsak az ÁNTSZ látogatására,főképp így hogy terhes vagyok és kisbabám fog születni.


Már 2 éves múlt a lányom,de azóta sem jött senki.

2011. jún. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Vírust nem fognak kimutatni, mert egyedül a ROTA vírust tudják. Ha ROTA lenne, azért meg nem fognak kimenni. Minket felhívtak, és úgy kezdte a pasi ne aggódjunk, inkább örüljünk, hogy már majd 3 éves a kisfiam az övé 2 hetes vagy 2 hónapos szóval elég picurka volt, mikor elkapta. Van így és tanácsokat adott, milyen fertőtlenítőt vegyünk, mit csináljunk.
2011. jún. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

16:29-es válaszolótól kérdeznék.

Nekem tudnál tanácsokat adni, hogy milyen tisztítószereket használjak?

Simán lehet,hogy Rota vírusa van az én fiamnak is.

Tiszták vagyunk, de azért lehet valami nekem elkerülte a figyelmem ami fontos lehet.

2011. jún. 26. 17:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Őszintén? Tudnék, de nem biztos hogy használható.

Ezek a vírusok nagyon ellenállóak egyedül a klór pusztítja őket. Vagyis a hipo. Még a Domestos sem biztos, mert a sima Domestosban nincs klór.

Hipós vízzel kell átmosni mindent, játékot, ruhát, bútort, ágyneműt.

A sima mosás nem elegendő 2 órát 60 fokon kibírnak simán. Úgyhogy a 90 fokos hipós vízzel kell átmosni mindent.


Na ez a része az ami szerintem képtelenség és hasznáhatatlan. Kivéve a vécé tisztitás, mert azt lehet forró vízzel, hipóval.

Én ecettel töröltem át mindent és ecettel mostam át mindent. Azt mondták az is valami és utána nem gond ha a gyerek a szájába veszi (mert egyébként meg a hipot nyalogatná- ezt is az ÁNTSZ-ben mondták, hogy inkább)


Kézfertőlenítésre a CLARASEPtet javasolták, arra figyelj, hogy a kezeden rajt vannak a korokozók, tehát ha fenéktörlés után összefogdosol vécélehuzót, kilincset, csapot ugyanott vagy. Így én figyeltem, hogy amelyik kezemmel töröltem, azzal nem nyúltam semmihez, a másikkal nyomtam a fertőtlenítőt, nyitottam a csapot. (egyébként hivatalosan is így van, megkérdeztem egy fagyizós barátomat-megnyitod a csapot kezet mosol, lemosod a csapnak a nyitóját, kezet mosol és úgy zárod el- így nem fertőzhetsz)

28 napig üríti a vírust, ez bármikor visszafertőzhet, úgyhogy én egy hónapig azért tényleg odafigyeltem a vécé utáni higiéniára. Clarasepttel áttöröltem a vécéülőkét, hipóval fertőtlenítettem gyakrabban és a kézmosásra is.

2011. jún. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szüleimhez mentek ki egyszer, mikor édesanyám tularaemiás lett egy fertőzött szúnyogtól. Egy pasas volt kint, de nem nézett semmit ,csak kiselőadást tartott arról, hogyan fertőtlenítsék főzés előtt a tojást, meg ilyenek, szóval nem volt sok értelme a dolognak.
2011. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!