Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen LELKI okai lehetnek...

Milyen LELKI okai lehetnek annak, ha egy három éves gyerek nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Sok -ezzel a témával kapcsolatos- kérdésre adott válaszban szerepel, h ha fizikálisan érett az adott gyerek, akkor lelki eredetű okokra kell fényt deríteni. Mik lehetnek ezek?
2011. jún. 24. 14:42
 1/7 A kérdező kommentje:
Azon is túl, h a kis agyukban kell eldőlnie a dolognak..
2011. jún. 24. 14:43
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Hát bevállalom. Hurrogjatok le, üvöltsétek le a fejem, de akkor is az a véleményem, azon túl, hogy természetesen vannak esetek, amikre nem igaz, de a LELKI ok gyakran a szülő bűne. A túlzott pátyolgatást, a nem akarom, hogy megnőjön, ne adj Isten a szülői lustaságot, tehetetlenséget szokták azzal palástolni, hogy a gyerek LELKE.
2011. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát erre itt nem fogsz választ kapni! Ez nagyon-nagyon egyéni! Az én fiam se volt szobatiszta 3 évesen. Elvittük gyermek-pszihológushoz és elmondhatom rengeteget segített nekünk! Már az első alkalom után pl. hajlandó volt éjjel pelus nélkül aludni, 3 hónap alatt megoldódott a probléma és teljesen szobatiszta lett, csak egy kis külső ráhatás kellett neki, hogy egy "idegen" magyarázza el a dolgokat!
2011. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ennek a cikknek az utolsó bekezdése foglalkozik a lelki tényezőkkel: [link]

De: az én véleményem: sokszor így akar továbbra is "kicsi" maradni, főleg, ha épp a szobatisztaságra szoktatás környékén születik kistestvére. Aztán beleszólhat a szülők közti konfliktus, amit bár a gyerek nem tud megfogalmazni, de a kis lelke érzi és így próbál kompenzálni. Néha az elhanyagolás és a túlzott pátyolgatás is lehet az ok... ez viszont a szülő hibája.

2011. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyobbik lányom 3 éves volt amikor szobatiszta lett. Előtte sokat beszélgettünk vele erről, hogy ő már nagylány, neki már nem való pelus...stb. Mi abban az évben kétszer költöztünk, veszélyeztet terhes voltam a húgával, többször kórházban voltam hetekig. Amikor lecsitultak, és megnyugodtak körülöttünk a dolgok, akkor szinte egyik napról a másikra már nem kellett a pelus. Másfél évesen is próbálkoztam már azzal, hogy nyáron a melegbe nem adtam rá, de akkor még nem volt érett rá. Erőltetni pedig nem akartam semmit.
2011. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiamat a válásunk viselte meg ennyire.
2011. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerek egy ilyen kisfiút, őt sajnos rendszeresen, komolyan verik, nevelési célból. Nem szobatiszta, és alig mond pár szót. Szerintem van összefüggés.
2011. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!