Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan kis butaságokat csinál....

Olyan kis butaságokat csinál. Hogy hassak rá?

Figyelt kérdés
tudom,hogy minden csemete megcsinálja a maga hülyeségét,de az normális,hogy a 20 hónapos kisfiam egymás után többször csinálja ugyanazt,mégha az fáj is vagy nem jó???beleharap egymás után többször a szappanba,odazárja az ujját az ajtóhoz,hiába mondok neki bármit..!egész nap vele vagyok,több figyelmet nem tudok neki szentelni...mit csináljak,hogy legalább ezeket a butaságokat ne csinálja??vagy legalább hallgasson rám...mert csak rám nem hallgat:((
2011. jún. 23. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
pozitív utasításokkal irányítsd. Pl ne azt mondd, hogy "ne rakd az ujjad az ajtóhoz", hanem "vedd el az ujjad az ajtótól", vagy ne azt mondd, hogy "ne lépj a pocsolyába", hanem "kerüld ki a pocsolyát". Szerintem ez segít.
2011. jún. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát,próbáltam,vigyorogva csinál mindent amire megkérem h ne...((
2011. jún. 23. 10:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Pont ezért legyél pozitívabb, azt mondd, neki, hogy mit tegyen, ahelyett, hogy ötleteket adnál neki, hogy milyen butaságokat csinálhat még.
2011. jún. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én pozitívan állok hozzá,csak nem érdekli...ezt próbálom elmagyarázni...nem ötleteket adok neki,de azért amikor a forró sütőhöz vagy a konnektorhoz közelít azért nem vagyok olyan pozitív..szerintem ezt meg ehet érteni...én tudom,h minden gyerek feszegeti a határokat,de én azt nem értem,h ha rájön,h miért nem szabad megcsinálni(pl. sütő megsüti) akkor miért csinálja újra 2 másodperc múlva..???ezt a bajomat írtam a kérdésembe is!!
2011. jún. 23. 11:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugi, az enyém is csinálta ezeket, leszokott róla. Mi azt vettük észre, hogy tapasztalatokat szerez ezzel a testéről, -tényleg fáj, ha odazárnám az ujjam?- Mennyire fáj?Stb. Aztán egyszer véletlenűl tényleg jól odazárta, utána már nem nagyon próbálkozott. Ilyen volt pl: Játékkal ütögette a fejét. Aztán egyszer nagyobb sikerűlt, többet nem csinálta.

Szerintem Ti is mindig figyelmeztettétek, hogy ne csukja oda az ujját, Ő meg meg akarta tapasztalni, hogy milyen is az és próbálgatta.

2011. jún. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia, te hogy reagálsz, amikor pl. a sütő megsüti?

mert az énkislányom már 20 hósan bőven szót fogadott az ilyen veszély-dolgokban, aztán ahogy jött a durvább dackorszak, néha, ritkán csinált olyat amire kifejezetten felhívtam a figyelmét, hogy ne tegye mert veszélyes, és pórul járt. ilyenkor persze jön az üvöltés, krokodilkönnyek....nyilván megvigasztalom, ha olyna a sérülés, ellátja az ember, de én ilyenkor nem szoktam különösen részvevő lenni, persze ha kell ölbeveszem, stb, de a hangomon nem érzi a gügyimügyi szegény gyerek-hozzáállást. mert az a szegény gyerek pontosan tudta hogy ezt meg ezt nem szabad és mégis megtette. akkor magának köszönheti. ilynekor megvértam míg lecseng a vész nagyrésze, és tárgyilagosan közöltem vele, hogy jó, tudom hogy fáj, de te tehetsz róla, én szóltam, és tudod is hogy nem lehet! legközelebb ha csinálod, megint ez fog történni. és ez nála nagyon hatásos volt. hamar ráött, hogy a maga érdekében amire anya azt mondja hogy veszélyes, azt nem érdemes csinálni. még dacból se, mert egyrészt ő szívja meg másrészt nem kap érte különös babusgatást.

most 2,5 éves, és semmi olyan dologhoz nem nyúl, ami "veszélyes, forró, éles" satöbbi. ha rászólok hogy állj meg jön az autó! elő nem fordulhat hogy ne álljon meg. persze mindig ezer szemem rajta, ha kell, mert hiába megbízhat egy gyerek bekattanhat akármikor, de sosincs ilyen probléma.

az hogy rád nem hallgat, persze, hiszen te vagy a fő fegyelmező forrás, neked kell ellenálllnia, nem másnak. sok következetsséget javaslok. ha pl olyan dologgal játszik, amit nem szeretnél mert veszlyes, akkor azonnal szólítsd fel hogy hagyja abba ezért meg ezért, ha nem hagyja abba, helyezd rögtön kilátásba, hogy elveszed (nálunk ez egy egyszerű, nyugodt kérdés formájában volt:jó, akkor elvegyem? és ha nem hagyta abba, akkor elvettem nyomban). de ezt is nagyon hamar megtanulta, hogy x dologgal ha nem rendeltetészerűen bánik, akkor az hipphopp ikerül a kezei közül. ez habár nagyon szigorú és zsarolás-szerűnek tűnik, de a saját érdekében van. úgyhogy én ezeket szívfájdalom nélkül végrehajtottam, és rögtön, ez nagyon fontos, ha közben másra figyelsz, nem lépsz azonnal, az mind abba az irányba hat, hogy a fegyelmezés veszít a hatékonysgából. ha meg látja hogy komoly a dolog, akkor gyorsabban éred el amit akarsz.

meg az is volt, hogy x dologgal nem játszhat, de helyettesítjük vmivel, ami nagyon hasonló, és ugyanúgy lehet játszani vele, csak épp veszélytelen. ez is kosat segít a gyereknek, hogy elfogadja a tiltást.

bocs ha hosszú lett. :)

2011. jún. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!