Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves lányommal mire számítha...

3 éves lányommal mire számíthatok a gyereknőgyógyászaton?

Figyelt kérdés

El kellene vinnem, de mire számítsak? Mire készítsem a lányom? Megvizsgálja? Hogyan? Ágyon, vagy kicsi nőgyógyászati széken? Megnézi belül is, vagy csak kívülről? Használ eszközöket, vagy csak a kezét-szemét?

Nem akartam volna ezzel zaklatni, de 2 hete kenem canestennel-doki tanácsára, de még mindig sárga a bugyija...


2011. jún. 17. 22:02
 1/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Canesten l.füttyöt ér, az én lányomnak Pimafucortot írt a doki.


Amúgy nagyon kedvesek voltak (én is vittem az én lányomat), nem olyan mint a felnőtt nőgyógyászat hogy szét a lábat és a doki már a torkodnál matat. Mondd el, hogy a doktor néni/bácsi megvizsgálja a punciját és ad rá valamit hogy ne legyen beteg.

2011. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk azt mondta a doki, h nem nyúlnak a hüvelyébe. Megnézik a szeméremtestet, esetleg széthúzza az ajkakat, de nem dugnak fel semmit, hisz nagyon szűk még/szűz.

Szerintem sima ágyon nézik (lefektetik rá, és tárja szét a lábát, v hajlítva tegye le a térdét), nem hiszem, h kitennék egy nőgyógy. vizsgálószékes "traumának", meg nem is maradna rajta.


Egyedül akkor nyúlnak be, ha idegen testet kell eltávolítani, de azt altatásban végzik, mert baromira fájna neki.

2011. jún. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
92%
Úgy volt ahogy az előző mondta, csak kívülről vizsgálták meg, ahol mi voltunk nem hagyományos nőgyógyászati szék volt, de olyan dönthető, vagyis a leányzó félig ülő helyzetben volt felhúzott térdekkel és picit szét tett lábakkal.
2011. jún. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Játssz vele előtte doktorosat. Jelentősen oldja a feszültséget, vagy ha nem feszült , akkor is jót tesz, mert esetleg váratlanul érheti a dokinál valami, nem ért esetleg valamiféle műveletet, értetlenül állhat előtte. Viszont ha a vizsgálat előtt akár pár napon át doktorosat játszol vele és ilyen jelleggel, akkor szembe néz a helyzettel és ezáltal tanul is, ezáltal is jobban megérti helyzeteket, problémákat és kezelésük jellegét. Egyénileg változó, hogyan érdemes játszani, sőt, helyzetfüggő is, és időpontfüggő, egyszóval érezz rá, hogyan jó játszani.


Ilyen esetben elsőként egy játékállatot "vetek be", megmutatom rajta, mit fog a gyermekkel tenni az orvos és hogy miért nem kell félnie a vizsgálattól. Mindenképp oldott hangulatban és játékosan teszem, mellőzve bármiféle didaktikus, oktató jelleget, ha még nem töltötte be a 7. életévét! Pl. eljátszom egy játékmacin, hogy lássa, és magyarázom közben egyszerűen, a gyermek nyelvén, hogy "most én vagyok a doktorbácsi és szeretném meggyógyítani a lánymaci puniját, mert az beteg, ezért megvizsgálom... stb stb. felírok neki kenőcsöt stb ...látod, téged is így fognak vizsgálni, semmi különös nem fog történni, csak ennyi. :) Szerintem már te is tudod, hogy kell a mackó puniját megvizsgálni és te is fel tudsz írni neki gyógykenőcsöt. Szeretnéd te is megvizsgálni a mackót? :)" Ekkor vagy szeretné, vagy nem, de ha nem szeretné, akkor is már megtörtént a szembesülés, oldás, mégpedig előre, kvázi preventív jelleggel a szorongás megelőzésére, vagy feloldására. De nagy eséllyel vagy ekkor, vagy később fog játszani ilyent SPONTÁN, a "bemutatóm" után/hatására, hiszen érdekli a helyzet.

És mondom, helyzete válogatja, van, amikor érzeni a szituból, hogy a gyermeken kell eljátszani, persze kellő távolságtartással végezze a felnőtt, még a szülő is, tehát ne érjünk az intim testtájaihoz (az a testi gondozás része lehet csak), csupán imitáljuk azt; olykor számomra kényes helyzetként merült fel babysitterkedésem során, amikor a gyermek végtelen természetességgel kérte, hogy nyúljak hozzá, meg húzzam le a bugyiját, azonban meg kell értetni vele, hogy felnőttől ez nem illik ,ezért nem teszem; meg szokták érteni az ovisok és imitálva is működik; a kisgyermekek olykor lelkesen érdeklődnek a gyerekszülésről, ilyenkor is el akarják játszani a felnőtt segítségével - ez hasonló szitu; nagyon fontos megérteni ,hogy játékon keresztül tanul a kisgyermek és lehetőségtől függően kérésének eleget kell tenni bizonyos fokig, hogy mit akar játszani adott esetben. Ösztönösen is ki szokták játszani magukból szorongásaikat, de ötletet is adhat neki a felnőtt, pl. ahogyan most javasoltam neked. :)

2011. jún. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kívülről megnézik a punciját, de ha a hüvelyét kell megvizsgálni, azt a popsiján keresztül csinálják. Hüvelyébe csak akkor nyúlnak, ha nincs más lehetőség megvizsgálni!
2011. jún. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Na, az is k.va kellemetlen - végbélen keresztül... pfuj, eddig egyszer kellett úgy megvizsgálnia a dokinak (nem nőgy.), hát basszus... azt hittem, behalok. :(
2011. jún. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd írd le mi volt a dokinál, és hogy fogadta a kislány! Minden jót Nektek! :)
2011. jún. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kb én is erre gondoltam.

Megnézem , hogy rendel a doki, odatelefonálok, és ahogy tudom elviszem, és megírom.

Köszi

Amúgy a "vizsgálat játszása" nem új dolog, kicsi korában műtötték, azóta minden este tüzetesen megnézzük és jól lekezeljük, tehát nem idegen a feküdj hanyatt, tedd szét a lábad és megnézzük a cuncusod téma...

Remélem a dokinál sem lesz baj.

2011. jún. 18. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!