Aki nem ad a gyereknek gyógyszert, úgyértem kúp helyett hűtőfürdő, antibiotikum helyett vitaminok, tea, az a kezdetektől így csinálta? Minden gyereknél kivitelezhető ez?
Én láznál nem gondolkozok, megy a kúp és kész.
Ha nem muszáj persze nem adok neki semmit, de ha komolyabban beteg, akkor nem érdekel más anyuka véleménye.
39 fokos láznál jogos a gyógyszer
nekem homeos dokim van de még ö is azt javasolta adjak neki kúpot ha 39 fölé megy a láza és amikor a két gyerek egymásnak pinpongozta a torokgyulladást akkor bizony kaptak antibiotikumot
nálunk első a természetes gyógymód ( méz gyógyteák citrom stb...) és a homeopátia de vannak esetek mikor a hagyományos orvoslás hatékonyabb
teljesen megbízom a dokiban mert mióta nála vannak a gyerekek negyed annyit betegek télre pl immunerősítőt kapnak golyókban mikor a 2 hónapos babám lázas lett akkor ugyan csak (szerencsére használt a bogyó) de sokszor nekem is ir fel ezt azt :-))
Én is úgy vagyok vele, hogy elsősorban természetes gyógymódokkal, majd homeopátiás szerekkel próbálom "meggyógyítani" a gyerekeimet, de ha nem használ, akkor bizony muszáj a gyógyszerekhez fordulni!
Ha pl. belázasodnak, akkor először hagyom, hogy a szervezete dolgozzon. A láz nagyon jó dolog, mert a magasabb testhőmérsékleten elpusztulhatnak a kórokozók. Persze, ha nagyon magasra szökik, akkor kapnak lázcsillapítót is. Hűtőfürdőzni csak alvás előtt szoktam őket.
Az a gáz, hogy legtöbb orvos CSAK gyógyszerrel akar gyógyítani, pedig a hagyományos gyógymódokkal és a homeós szerekkel is kiegészíthetnék azt. Antibogyót meg aztán tényleg nem kéne minden sz.rra felírni....
és itt jön az én dilemmám...
honnan tudom hogy mi a minden sz@r, és mi az amire tényleg kell az antibogyó... végülis erre van az orvos... nem?
A homeopátiás szer hasznos, ha megfelelően alkalmazzák és tárolják; valamint mellékhatásmentes, természetes megoldás (kivéve, ha nagyon rosszul lett megválasztva az aktuális tünetképre, de ekkor meg lecseng hamar az új tünet a szer mellőzésével, pláne ha mentoltartalmú anyag kerül a szájba, pl. mentolos rágó, az semlegesíti a nemkívánatos homeós szer hatását).
A kúppal semmi különösebb baj nincs, én kb. 12-13 éves korom óta nem szedek szokványos (allopátiás) gyógyszert, azonban tervezek magamon glicerines beöntést.
Na már most, a kúp általában glicerinalapú anyag, a glicerin pedig valamiféle kőolajszármazék, szóval "semmi extra", nem valamiféle manipulált kemikália, végbélbe juttatva megfelelő arányú glicerinoldatot nem úgy viselkedik, mint egy allopátiás gyógyszer, tehát nem okoz melléhatást (kivéve szervi elváltozás, egyéb probléma esetén).
Mellőzd a szokványos gyógyszereket, kemikáliákat, ha javasolhatom. Pláne gyermeknek ne adj! Alattomos szerek ezek, a profitról szól az elterjedésük; mellékhatást és függőséget okoznak, bár változó, hogy melyikük milyen fokon; viszont egyike sem használ annyira, mint amennyire hosszútávon, akár rövid távon árt!
Konkrét családokat ismerek, akik már szerencsére a gyermekeik fogantatása óta maguk a szülők se, a gyermekeik se szednek allopátiás gyógyszert, azonban vannak köztük homeopátiás szert alkalmazók, ami rendjén levő alternatíva. Mindben egészségesek a gyermekek (különösen ahol vegetáriusak még a gyermekek is, persze körültekintő komplettálással).
ezért is van homeopátiás háziorvosa a gyerekeken :-P
pontosan tudja mikor kell antigyógyszer és mikor elég a bogyó
Most eszmélek, és elnézést kérek, RÉSZBEN félreértettem a kérdést, bár amiket fentebb írtam, továbbra is tartom és kiegészítésképpen jól jöhet a kérdezőnek, azonban nem egészen a fő kérdésre, csak a mellék kérdésekre válaszoltam tegnap. Tehát, lázcsillapító kúpra gondolt a kérdező, most jöttem rá, és nem glicerinesre, azonban ismerek olyan nézeteket, mely szerint a beöntés, vagy akár hashajtó hatású glicerines kúp alkalmazása gyermeken EGYBEN lázat is csillapít (mivel felszabadul az immunrendszer energiája a végbél, vastagbél tisztulása folytán), tehát nem "trafáltam" annyira mellé, inkább pontosítottam tegnapi válaszomat most. :) Sőt, most is azt mondom: míg a glicerines alapvetően NEM kemikália (legalábbis nem manipulált, és egyszerű összetételű), addig a lázcsillapítók (beleértve a kúpot is) sajnos azok.
Tehát, ha mindenképp ragaszkodsz a kúphoz (ami 39 foknál már érthető), akkor próbálkozz glicerinessel, hűtőfürdővel egybekötve, de ha nem javul ezen kombinációtól, csak akkor kemikáliával.
Azonban 40 foktól már elég kockázatos, és még nem volt 40 fokos lázzal gyermek rám bízva eddig és én se voltam gyerekkorom óta ilyen lázas, így nem tudom, kikerülném-e a kemikáliát ilyen esetben, vagy nem, de ez esetben talán bevetném, és amint csökkent a láz, áttérnék a természetes megoldásokra (glicerines kúp + hűtőfürdő + vízpótlás, MAJD gyógynövénytea, de mivel a gyógynövényekről kevés tapasztalatom van, szakember véleményét előre kikérném erről).
A fiamnak a 39,8 volt az általános láza
majd kaptunk broncho waxom kúrát azóta "csak" 39 a láza, én speciel megijedek ilyenkor és nem mernék gyógyszer nélkül nekiállni... hány nap alatt kellene múlni a tüneteknek gyógyszer nélkül
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!