Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Féltékenység? Vagy nem szereti...

Féltékenység? Vagy nem szereti? Változhat?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiam, nagyon irigy fél éves tesójára. Nem kap kevesebb törődést , mint annak elején, nagyon odafigyelünk erre.A kicsi imádja. Ha meglátja, rögtön fülig ér a szája, ő ilyenkor is szándékosan elfordul. Nem tudom az okát?

Változhat még? Lehetnek még nagyon jó testvérek?


2011. jún. 15. 15:46
 1/4 anonim válasza:
80%
3 éves... az emberi egó leghamarább csak 5 évesen "törik ketté". Addig csak ő létezik a saját szemében.
2011. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia! bár az én gyerekeim között kisebb a korkülönbség (15 hónap) és a fiam csak ősszel lesz 3 éves, leírom, én mit tapasztaltam. nagyon jó tesók, imádják egymást, de a fiam az elmúlt fél évben sokszor volt kezelhetetlen, szófogadatlan és önállótlan (nem akart egyedül enni stb). egy barátnőm tanácsára elkezdtem őt is babusgatni, nem kezeltem nagyfiúként és persze csináltunk csak anya-fia programot. azóta mintha kicserélték volna! a hugit azóta pátyolgatja, segíti, ha sír vígasztalja (imádnivaló). minden nap van, hogy ringatom, mint egy bébit, énekelek neki. esetleg próbáld ki! egyébként pedig biztosan jó tesók lesznek, ne aggódj, ez egy ilyen korszak :)
2011. jún. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

AZ ELSŐ BEÍRÓNAK most ellent fogok mondani:


Az én-tudat 1-2 évesen KEZD kialakulni, és 5-6 éves korra alakul ki alapvetően, tehát pont hogy 5 év felett "merül bele" nagyon a gyermek / a felnőtt a saját egójába!

Amire az első itteni beíró utal, az egoCENTRIKUSSÁG. Nagyon nem mindegy! A kisgyermekek még nem önzők, nem egoisták; egyszerűen csak még nem képesek decentrálni, amit csak 5-6 évesen kezdenek viszonylag megfelelően alkalmazni.

A decentrálás azt jelenti, hogy már nem csak a saját szemszögből vizsgálja meg, gondolja át a dolgokat. Amíg ez nem alakul ki, a gyermek alapvetően egoCENTRIKUS, azaz nem önző, csak egyszerűen mindent a saját szemszögéből gondol végig és értelmez, ezért nem ügyel a legtöbb ovis, amikor pl. dühös, mert nincs nála egy lapát a homokozóban és megüti a másikat, akinél lát egyet, vagy mert volt neki, de elvette tőle a másik gyerek, pedig épp belemerült a lapátolásba; és nem azért, mert fájdalmat akar okozni neki! Valamikor az 1-3 életév között meg még a dackorszak dúl, ekkor meg azért vannak érzelmi kitörései ("hiszti"), pont hogy azért ,mert még nincs egója, hanem azt keresve, az én-tudatát kialakítva keresi a határokat, pl. ellenkezéssel, mindezt ösztönösen persze, és a fejlődéséhez elengedhetetlenek az ilyen megnyilvánulásai.


KEDVES KÉRDEZŐ! :)

Életkori sajátosságról írsz, az meg nem utal problémára ilyen fokon, és igen, el fog múlni a testvérféltékenység idővel, általában 6-8 éves korra, esetleg kicsit később.

Most még aggódik egy kicsit (esetleg szorong), hogy elveszti netán a szülő addigi szeretetét, figyelmét az új jövevény miatt, és ez pár évig is eltarthat akár. Hiába kapja meg tőled, az aggodalma okozza a testvérféltékenységet, nagy valószínűséggel és általában is.

Nincs semmi egyéb dolgod ennek kapcsán, mint továbbra is szeretni mindegyik gyermeked, mint eddig. :) A nagyobbat persze nyugtasd meg olykor, MAGYARÁZD el neki, beszélgess a témáról, a helyzetekről, amelyek erre vonatkoznak ("tudod a kistesó is a gyerekünk, de te is az maradsz nekünk, téged is szeretünk; őt most meg kell etetni/szoptatni, emlékszel? Téged is etettünk, de nem azért, mert őt jobban ki kell szolgálni, hanem még nem olyan ügyes, mint te, ő csak később fog tudni egyedül enni, büszke is vagyok rád, hogy te már egyedül tudsz enni :)" stb.)

2011. jún. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Nagyon kielégítő választ kaptam!:)
2011. jún. 19. 10:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!