Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aggódjak ha nem hízik 2 éves...

Aggódjak ha nem hízik 2 éves kisfiam?

Figyelt kérdés

1,5 évesen majdnem annyi volt mint most, közel a 2-höz.

Növekszik cm-re, de a súlya stagnál :(

Nem egy nagy étvágyú gyerek.

Nagyon kezdek aggódni :(


2011. jún. 13. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell aggódni, most kezd aktív lenni, rohangál, lemozogja a kaját - ilyen idős korban inkább nyúlnak, magasságban nőnek - az enyém 2,2 éves és hónapok óta ugyanannyi a súlya, de így is teljesen normálisnak számít a súlya
2011. jún. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek nyáron nőnek,télen híznak.Semmi ok az aggodalomra,ha egyébként jókedvű,virgonc gyerek.
2011. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idős korban már nem híznak úgy, mint a pici babák, mert már mozognak, szaladgálnak, játszanak elég aktívan. Ne aggódj. :)
2011. jún. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató válaszokat!

Ő is nagyon mozgékony, jókedvű gyerkőc, de enni nem igazán szeret :(

2011. jún. 13. 17:54
 5/12 anonim ***** válasza:

ezt én is írhattam volna....:(

a kisfiam nagyon válogatós, annak ellenére, hogy nem egy csokis, chipses, sütis gyerek, ráadásul nem szereti az üdítőket sem, csak a vízet, szóval erre sem foghatom, hogy nem eszik, inkább mikor milyenje van, van, hogy 2 nagy szelet husit is, másnap túrkálja és az Istenért nem eszik. a lényeg, hogy a 2 éves vizsgálaton 12 kg volt, most elmúlt 2,5 éves és szintén 12 kg. tehát semmit nem hízott fél év alatt. cm-ben nő, és nem is csont és bőr, de valamiért stagnál.

2011. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Engem a testvérem és anyu paráztatott be, miután megmértem a fiamat és láttam, hogy annyi, mint 1,5 évesen, megkérdeztem tőlük, hogy nem sovány a gyermekem? Erre az volt a válasz, hogy de, sovány.

Azt mondták, hogy vacsira is adja főtételt. Szegénynek addig erőltettem este, hogy egy kicsi vissza is jött neki :(

Tízóraira és uzsira szerintük kevés a joghurt v. a krémtúró. De azt legalább szereti és megeszi.

2011. jún. 14. 06:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Az én gyerkőcöm is így van.Alig akar enni,de annyit mozog,szinte csak akkor pihen napközbe, amikor alszik.Volt már hogy én sírtam mert nem akart enni. Tudom milyen rossz ez,de ne aggódj!!!!!


A védőnő azt tanácsolta csináljak hangulatot az evéshez,meg akartam kérdezni ,hogy talán gyertya fényre gondolt:),de nem akartam balhézni.

2011. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na ja..., hangulatot.., ez jó :D

Olyan hülyeségeket tudnak néha mondani.

Az én fiam sem olyan, akinek csak úgy el lehet terelni a figyelmét arról amit éppen csinálni szeretne és oda lehetne csábítani az asztalhoz bármivel is.

Próbálok nem aggódni. Köszi a biztatást!

2011. jún. 14. 12:07
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi ugyan így vagyunk. 2 éves múlott áprilisban. Épp hogy megüti a 11 kg-ot. De nálunk, apukája is ilyen vékony. Elöször aggódtam,de már nem foglalkozom vele. Jó étvágya van, szinte mindig eszik valamit. Nincs hasmenése, nem lisztérzékeny...ő ilyen, majd megnő...:)
2011. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
miért kedves kérdező mennyi kg? hány cm?
2011. jún. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!