Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodába megy a lányom. A...

Óvodába megy a lányom. A szülőértekezleten elém nyomtak egy biztosítási papírt. Kötelező megkötni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Tavaly még volt ingyenes változat is, idén a legolcsóbb 500 Ft volt. Én sem tudom, hogy jogilag helyes-e, de nálunk az óvodavezető kötelezően beszedte a pénzt.
2011. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kötelezhetnek rá, viszont nem árt ha van.
2011. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Az enyémek 14 évesek, soha nem kötöttem meg nekik ezt a biztosítást. Mindig csúnyán néztek rám és most is a suliban, azt gondolják a nevelők, hogy sajnálom a pénzt rájuk.

Nem erről van szó, hanem én babonás vagyok, valahogy az az érzésem, ha megkötném, biztos történne valami baleset. Amennyit meg fizetnek érte, akár halál esetén is, nem segít ki a szomorúságból.

Tehát nem kötelező, állítólag az alap biztosítást az állam finanszírozza, Te csak az extrákat kötheted hozzá.

2011. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
régebben úgy volt,hogy alapból járt egy biztosítás,amit az ovoda automatikusan megköt,de ezen felül te még köthetsz biztosítást,ami törésre,balesetre többet fizet.kötelezni nem lehet rá senkit,de ennek utána kéne kérdezni,hogy van e alap biztosítás,régen volt.
2011. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2011. jún. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

15.14-es vagyok, utolsónak köszi a linket.

Én is ezt tudtam, de ezt sehol nem közlik a suliban és oviban sem. Persze ez nem a nevelők hibája elsősorban, hanem az ügynököké. Gondolom úgy adják elő, hogy azt lehessen éretni belőle, hogy kötelező. Ráadásul a nagy gyakorlatban ( legalább is amit eddig én láttam ) mindenki szorgalmasan leszegett fejjel kitölti a papírt, tán mindig én vagyok az egyetlen, aki nem. Szegény gyerekeken kérik mindig számon, azt hiszik először, hogy csak elfelejtettem visszaküldeni.


Kedves kérdező!

Nem akarlak elkeseríteni, de még számtalan hasonló szituáció lesz a gyermeked 18 éves koráig.

Mindig meggyőződésből cselekedj, ne hagyd magad befolyásolni!

2011. jún. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

első vagyok

Nálunk anélkül nem fogadták el az óvodába jelentkezést, és mivel nagy a túljelentkezés, így mindenki "önként" befizette.

2011. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

NEMM.

Suliban is adnak, de mivel midnen gyerek alapból biztosítvanvan, így ez csak szülőlehúzás

2011. jún. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm a 15.23-as válaszolónak a linket!A fiam szeptemberben megy oviba,én jövő héten kedden az első szülőire.Biztos,hogy nem fogom hagyni megvezetni magam!
2011. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem és egyébként az ovik semmiért nem kérhetnek pénzt, törvényellenes, hogy a szülőknek kell vécépapírt, szalvétát, papírt, csoportpénzt akármit bevinni.

Ez meg különösen egyértelműen pénzlenyúlás.

2011. jún. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!