Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig legyen "büntiben" egy...

Meddig legyen "büntiben" egy 15 hónapos, hogy az hatásos is legyen?

Figyelt kérdés
Mostanában olyanokat csinál, hogy a hajam égnek áll! Néhány helyen leütődött a fal a bútorok pakolásánál, ő ezt rögtön kiszúrja és hiába mondom neki, hogy "nem szabad", amint nem látom, és azt hiszem milyen jól elvan, ő azzal foglalatoskodik, hogy kapirgálja a falról a festéket, már van olyan hely, ahol tenyérnyi felületen leszedte, sőt, egy helyen, ahol picit meg is volt repedve kikapart egy darab vakolatot és azt szopogatva jött ki hozzám a konyhába. És ez csak egy a sok közül, azt már nem is írom le, hogy a WC kefével mit csinált.:o) Nem használ semmi, ha rákiabálok, ha szépen elmagyarázom, kétszer már rá is ütöttem a kezére. Tudja, hogy rosszat csinált, amit nem lett volna szabad, mert sírni kezd, bűnbánó arcot vág, viszont kéri, hogy vegyem fel és szeressem meg, mert nem szereti, ha csúnyán nézek rá. Szerintem itt rontom el, mert rögtön megsajnálom és felveszem. Egyszer valahol olvastam, hogy 1 év körüli babákat fél-egy percnél tovább nem szabad büntetni, mert elveszíthetik a bizalmukat az anyukájukban. Ti meddig szoktatok mondjuk csúnyán nézni hasonló korú gyermeketekre vagy mit csináljak, hogy hatásos legyen a "nem szabad".
2009. márc. 19. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom két éves és eljutottam odáig hogy nem érdekel mit csinál. Figyelem persze folyamatosan nehogy veszélybe kerüljön, de egyszerűen nem tudom már hogy fegyelmezni. Mondtam szépen, csúnyán, közepesen, ráütöttem, kiabáltam, semmi nem használ, úgyhogy most imádkozom hogy hamar kinőlje. Persze x idő után elfogy a türelmem és próbálom újra türelmesen, hátha épp akkor eljut neki, néha siker is van. :)

De kicsinek semmi gond nem volt vele, álomgyerek volt. Úgyhogy lehet most ez a böjtje. Mondjuk szerintem elég okos, nagyon sokat beszél, kérdez, mindenhez ért, segít teregetni, bepakolja a mosógépbe a ruhát, persze figyelek rá közben, állandóan mosogatna, pakolássza az edényeket ha van benne vmi, nyakig vizes, de nagyon élvezi. Úgyhogy próbálok alkalmazkodni türelemmel, persze vigyázok rá közben. Azt mondják hogy a gyerek akkor okosodik ha hagyjuk egyedül játszani, hogy kitalálja hogy mit játszik az adott eszközzel. Én már hagyom, nincs már erőm állandóan rászólogatni. Persze megpróbálom, de aztán inkább csak magyarázom neki hogy vigyázzon, mert eltörik a bögre és ki kell dobni, meg hogy elvághatja vele a kezét stb., tehát a dolgok tulajdonságait, következményeit próbálom vele tanítani, ha már a nem szabadot nem tudom sehogy sem érvényesíteni. Így legalább tudja hogy veszélyes dolog is lehet abból amit csinál. Lehet így hamarabb lesz önálló. Persze egyedül sosem hagyom, fél szemem rajta van. Én már csak így bírom!

A múltkor hazamentünk valahonnan és olyan aranyos volt, azt mondta hogy mosogatunk, takarítunk, felsöpörünk, mosunk, főzünk. Na mondom kész háziasszony. Majd meglátjuk tizenévesen is ilyen házias lesz e. :)

2009. márc. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Úristen, mit vártok ezektől a csöppségektől?!

Még egy 8 éves se állja meg mindig, hogy jó legyen.

Ilyen picike fel se fogja.Játszik, ismerkedik a világgal.

Tedd olyan helyre, hogy nagy kárt ne csináljon! Szépen mondogasd, hogy nem szabad, majd megjegyzi. De fél perc? Nyugodtan vedd fel rögtön. Megjegyezni se könnyű annyi mindent. A wc kefét meg honnan tudhatta volna, hogy te mit nem akarsz vele? Csak meg kell ismerkedni azzal is.


A kétéves nagyon aranyos hogy játszik a konyhában. Nem is tudom hogy jutott eszedbe, hogy ez rosszaság, amit ráhagysz? Ez tanulás és játék, nagyon jól teszi, hogy ezt csinálja.(Egy babafoglalkoztatós könyv úgy adná elő, mint szuper kreatív fejlesztő ötletet, hogy adj a kezébe konyhai eszközöket)

[link]

2009. márc. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy azokat a dolgokat, ami rá nézve veszélyes igen is meg kell tanulnia, hogy nem szabad hozzányúlni. Apró-cseprő dolgokért nem szólok, mert ha folyamatosan azt hallja, hogy "nem szabad", akkor hatástalan. De a diszpertites vakolat szopogatása és a WC kefe rágcsálása nem tartozik a játékos ismerkedés fogalomkörébe. A falat a férjem nyáron kijavítja, ki is fogunk festeni, de sajnos a gyerekszobában, a konyhában és a nappaliban is van egy számára elérhető magasságban lévő falhiba, amit nem tudok most megszüntetni, eltüntetni. Megtanulta már többek közt, hogy nem nyúlhat a gáztűzhely gombjaihoz, a radiátorhoz, mert süt, a szemetesbe csak be teszünk dolgokat, de ki nem pakoljuk, de a falkaparásról és a WC keféről nem tudom lebeszélni. Utóbbit már eldugtuk előle, de néha lent marad és rögtön kiszúrja. Reggeltől késő délutánig egyedül vagyok vele, nem tudok minden percben ráfigyelni, pedig szeretnék. Szeretem-imádom és mindig felveszem, ha sír, amikor letolom, de a fal dologgal nem tudok mit kezdeni, meg kell tanulnia, hogy nem nyúlhat hozzá, de úgy látom, ez a dolog kifog rajtam.
2009. márc. 19. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én lányom is 15 hónapos, és mint minden gyerek, ő is élvezettel fedezi fel a világot.

Én soha nem bűntettem meg, és nem is tervezem. Számukra ez a tanulás, a fejlődés korszaka. Én is, és szerintem sok anyuka reggeltől estig egyedül van a babájukkal.Néha tényleg nehéz velük:-)

Én úgy intézem a dolgaim , hogy amíg ő játszik, addig gyorsan elvégzem a házimunkát. Ha megunja, és pakolni szeretne akkor engedem, és nagyon résen vagyok. Ha valami veszélyes rá nézve, azt elpakolom. Amelyik helyiségbe nem szeretném hogy bemenjen, egyszerűen bezárom. Így esélye sincs, hogy például a wc keféhez nyúljon:-)

Szépen türelmesen elmagyarázom neki, hogy mit szabad, és mit nem, persze amit nem lehetne, direkt azt csinálja:-)de hamar ott vagyok mellette, és elterelem a figyelmét:-)

Szerintem a falat ragazd le addig valamivel, tegyél oda papírt, hirtelen ez jutott eszembe!:-)

Kitartás neked:-)

2009. márc. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,az érdekli őket a legjobban,amire azt mondjuk,hogy nem szabad.A nem szabad szó rögtön felkelti az érdeklődésüket a dolog iránt.Nálunk szerintem ilyenkor is azt szeretné,hogy rá figyeljek rögtön,ha "nemszabad"dolgot csinál.Úgyhogy szerintem csak figyelemfelkeltésből teszik.csak úgy tudjuk egy ideig még megvédeni a kártevéstől a dolgokat,ha a nyomában vagyunk.Én is kíváncsian várom a tapasztalatokat erre a problémára.
2009. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

(nem olvastam el a többi választ,csak amit Te írtál) Nekem 3 gyerkőcöm van. Mindig azt mondom nekik,hogy aki nem fogad szót az bajba kerül,ezért kell szót fogadni. Na nem mondom,hogy kisangyalok,de ált. elég 2szer rájuk szólni. Kb másfél éves koruktól állnak sarokban,ha valami "tényleg" rosszat csinálnak. Azonnal és annyi percig ahány évesek. Először ott kellett velük állni,de idővel "bentmaradnak". Miután letelik a bünti átölelem őket és elmondom,hogy miért álltak ott,és hogy nagyon szeretem őket,de ha megint rosszat csinálnak ismét oda fognak állni!

Sok sikert:)

2009. márc. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még nincs annyi akaratereje, hogy lemondjon a falról. Ásványianyag hiánya is lehet. Tanítgasd a "Nem szabad"ra, de ha valami ennyire vonzza, azt jobb, ha elteszed előle. A falhibát te is ki tudod javítani, akár holnap. Egy kis glettelőgipsszel bekened, és befested azt a részt. Ha nem is olyan szép, kihúzza festésig. Ha nem akarod, tegyél ogda egy bútort, vagy falvédőt. Esetleg egy nagy nyuszis posztert. Tanítgatod, jól teszed, de nem szabad haragudni, még az akarta ereje nem teszi lehetővé, hogy magát mindig leállítsa. Ha ott vagy mellette, és mondod, abbahagyja, nem? Vagy elveszed a kezét.Szerintem ennél többet nem tudsz elvárni.Inkább ne tedd lehetővé az ilyen helyzeteket.Még szerintem oviban is lesz olyan, hogy nem akar rosszat, de nem állja meg.
2009. márc. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az en kislanyom 2 eves.Kb 17 honapos koraban 2 honapig hiaba mondtam neki bizonyos dolgokra,hogy nem szabad,annal jobban csinalta es kozben mosolygott.

Majd leszokott ezekrol a dolgokrol sajat magatol.Szerintem se buntesd!

Nalunk a wc kefe a furdovizben kotott ki:)

2009. márc. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
hülye vagy...egy percig sem!
2010. jún. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!