Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen képességekkel kell...

Milyen képességekkel kell rendelkezzen gyermeked óvodakezdés előtt és mit tanul majd meg az óvodában?

Figyelt kérdés

Előbb olvastam általánosságban mik az elvárások. Szóval még mielőtt óvodába menne, ismerje fel a legtöbb betűt és számoljon el 10-ig. Hát nekem már ez érdekes. A betűket nem első osztályban ismerik meg? Már az óvodába kerülésük előtt ismerniük kéne?

Mit tanulnak az óvodában:

• minden betű vagy saját neve leírása, nagy betűkkel

• csoportosít, osztályoz és számol

• felismeri, megnevezi és leírja a számokat húszig

• ötösével és tízesével számol

• érti, mit jelent a "több mint", "kevesebb mint" és "egyenlő"

• összeadás és kivonás, illetve alapvető matematikai elemek ismerete, oktatási anyagok felhasználásával

• felismeri és megszámolja a pénzt

Most komolyan! Ezeket nem az iskolában tanulják meg??? Vagy 26 évemmel már vén nyanya vagyok és ezt tanulják az oviban.... De akkor mit tanulnak a suliban?


2011. jún. 5. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol olvastad ezt az oltári nagy baromságot???

Felejtsd el az ott olvasottakat, hülyeség!!!


Ami némileg megállja a helyét

• csoportosít, osztályoz


• érti, mit jelent a "több mint", "kevesebb mint" és "egyenlő" - ugyanannyi

2011. jún. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Konkrétan itt:

[link]

Véletlenül bukkantam rá és teljesen elhűltem. Bízom benne mások is ezt írják, hogy hülyeség... :-)

2011. jún. 5. 16:00
 3/6 anonim ***** válasza:
az én anyukám ovónő.amivel minimum kell rendelkezni egy kisgyereknek szobatiszta legyen,tudjon beszélni nagyjából,a korának megfelelő dolgokat tudja.szóval ne ugy keljen etetni.de igazából van olyan kisgyerek aki 4 éves és a dadusnak most is még pelenkázni kell.azért ezt annyira nem szeretik már az ovódába.
2011. jún. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Óvodában dolgoztam szülés előtt gyógypedagógusként, (normál ovi, többségében épp gyerekekkel, csak integrál sérülteket is). Van egy tanítói diplomám is, igaz csak 3 évig tanítottam suliban.

Nem tudom, honnan szedték ezeket a dolgokat, de tényleg nem igaz.

Óvodában NEM tanítanak betűket írni, olvasni, még nyomtatott formában sem. Számokat sem írnak.

Tárgyakat számlálnak, ha jól emlékszem 10-es számkörben kell valamilyen szinten tájékozottnak lenniük.

Végeznek alapvető matemetikai műveleteket is, kizárólag tárgyakkal, de nem tudatosítják a gyerekekben, hogy most pl. kivonást végeztünk. Az órát sem oviban tanulják, sőt nem is elsőben követelmény.


Még egy dolog. Az óvodában a foglalkozások/tevékenységek hivatalosan (sajnos) nem kötelezőek a gyerekeknek még nagycsoportban sem. Vagyis nincs az, hogy akkor most minden gyerek leül, és tanulunk pl. az állatokról, évszakokról. AZ óvónéni kezdeményez, igyekszik bevonni az összes gyereket, de ha valamelyiket nem érdekli a dolog, akkor játszik mást. Ettől még mehet iskolába, csak vele valószínűleg ott is nehezebb lesz.


Remélem válaszol majd óvodapedagógus is, mert ő biztos pontosabban tudja ezeket.

2011. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azért most egy kicsit megnyugodtam. :-)
2011. jún. 5. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia óvónő vagyok.

Nem találtam a linket, biztos levették, mert rájöttek hogy mekkora baromságot írtak.

Az óvodakezdéshez a legtöbb óvodában a szobatisztaság (nem baj, a történik baleset időnként, megoldják az óvónők, dadusok, ezt természetesnek veszik)kritérium. Ha még nem beszél összefüggően a gyermek, akkor meg tudja értetni magát. Pl: pidilni kell, éhes vagyok stb.

Az óvodában sok mindent tanulnak. Vannak kezdeményezett foglalkozások, de tulajdonképpen az óvónő dönti el, hogy azt most kötelezően tartja, mikrocsoportosan tartja vagy sem. Amelyik gyerek sohasem akar részt venni a foglalkozásokon, azzal differenciáltan foglalkozik kis csoportban, vagy egyedül, ez sok mindentől függ. Kiscsoportban egyáltalán nincs matematika foglalkozás. Játékon belül pl: építés közben tapasztaltatunk meg egyszerűbb matematikai relációkat. pl: magasabb-alacsonyabb stb.

A 10-es számkörön belül műveleteket végezni (eszközzel)nagycsoport végére kell tudni, írni, olvasni meg végképp nem tanítjuk a gyereket azt az iskolában fogják elsajátítani. Sőt a tanító nénik nem szeretik, ha a gyerek már tud olvasni és úgy kerül első osztályba.

2011. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!