Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság kisfiúknál....

Szobatisztaság kisfiúknál. állva vagy ülve? Szabadban állva vagy "kézben tartva"?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk barátnőmmel, 2 évesek a fiaink. Szóba került a szobatisztaság is, mindketten elkezdtük már... Az én fiam ülve pisil szűkítővel a wc-be, az övé állva sámliról, vagy állva bilibe, és a szabadban is állva.

Tegnap kipróbáltam állva pisiltetni a kisfiam... kész csőd... rém béna anyu vagyok... mikor elkezdett pisilni mind a nadrágjára csepegett (amit bokáig lehúztam), amint megindult a pisi, a pólója alját érintette, valamint a kezem is tele lett vele.... Barátnőm szerint majd belejövünk, szomszéd néni viszont azt javasolta, hogy a szabadban kapjam fel a kisfiam a térdei alatt és úgy pisiljen... én ilyet még csak kislányoknál láttam.


Hogyan helyes? Állva vagy ülve... ha állva, akkor hogyan csináljam... a szabadban mégsem ültethetem a fűbe.. ???


Valamint még egy dolog: ciki az, hogy megtörli a fütyijét pisilés után? Elleste tőlem, hogy törlöm... és ő is követeli a papírt. :)


2011. jún. 5. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

az én fiam 1,5 évesen lett éjszakára is szobatiszta. 2 éves koráig kizárólag bilis volt. aztán jött a jó idő, meztelenkedés, és kint megtanult állva pisilni egyedül. Most már bent is megy neki. ami nem biztos, h előny. unokatesóim néha eljönnek látogatóba, elég takarítani utánuk. állva pisilnek (férjem ülve) és úszik utánuk a wc.

a szobatisztaságról:lányom még előfordul, h éjjel bepisil, pedig 5 éves. vele nappal is több gondunk volt, alig értünk időben a wc-re.

2011. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
az utolsó mondatodra is válaszolva, ne vond meg tőle a törölgetést. némelyik férfi szintén megtörli. az is lehet h megmarad ez nála, az is lehet, h nem. egyenlőre ezzel fölösleges foglalkozni. a gyrekeink minden mozdulatunkat utánozzák. így tanulnak.
2011. jún. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hehe. :) Amikor a fiam szobatisztasága szóba jött, a férjem közölte, hogy ezt majd ő intézi, mert ez férfidolog. :D Ő állva tanította meg pisilni bilibe. Bár később még bilibe ment a pisi, kakilni csak wc-be volt hajlandó. Tehát nekünk a szabadban is adott volt, hogy állva pisil. Amikor már felérte a wécét, csak az járt némi bonyodalommal, hogy ne mellé, hanem bele pisiljen, de hamar belejött abba is. Mi mindig megtöröltünk neki a fütyijét,mert míg pici volt, nem tudta rendesen lerázni magának. Aztán már magának törölte és utána megtanulta magának rendesen lerázni.
2011. jún. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem kertes házban lakunk, így nincs az, hogy odakint megtanulna könnyen állva pisilni. Legutóbb haza kellett jönnünk a játszótérről átöltözni, mert olyan bénán fogtam a fütyit, hogy az alsónacija, rövidnacija de még a pólója is pisis lett. :( Ha ő fogná a fütyijét, abból egyelőre még csak baj lenne :) Egy hete intézi még csak a dolgát a wc-be, nem profi még, ahogy én sem.


Meg sokszor játssza azt, hogy behajlítja a térdeit és kitolja a popsiját, mintha kakilni készülne, így aztán végképp nehéz nem lepisilni a ruháit. :)


Most alszik, de ha felkel Apa elviszi állva pisilni, én meg ellesem hogyan kell. :)


Köszönöm a válaszokat!

2011. jún. 5. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
én is állva szeretném megtanítani,és az is eszembe jutott,hogy kint a szabadba,igy könnyebb lesz neki,de egy ismerősöm azt mondta az nagyon rossz dolog,mert igy össze vissza fog pisilni,és fent a bilibe meg nem akar majd.Hát nem tudom halottam ilyen véleményt is meg olyant is.volt aki kint az udvaron tanította fiát pisilni?tényleg nem megy majd a bilibe később?
2011. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia

én ülve tanítottam meg a kisfiamat pisilni, mert nem szerettem volna, ha minden pisilés után sikálni kellene a wc-t. (pár hetes volt a húga, nem igazán tudtam mindig szaladni). Előbb bilibe, aztán wc-szűkítővel, és 2-3 hónap alatt eljutottunk oda, hogy teljesen egyedül intézi, szűkítő nélkül. Egy hét alatt lett teljesen szoba- és ágy-tiszta, két és fél évesen. ÉS ő is letörli a fütyijét, meg se fordult soha a fejembe, h nem kellene.

A kinti pisilés kissé bénán ment, mert ő is mindig mindent lepisilt, de gyakorlat teszi a mestert alapon, egy idő után már az is megy. Az első időkben volt nálam váltóruha, egy palack víz, hogy ne kelljen hazaszaladni játszótérről.

2011. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megtörli a fütyijét pisilés után, az csak jó. Sok férfi tanulhatna tőle! :)
2011. jún. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tegnap ébredés után Apa vitte pisilni, sámliról, állva... nagyon ügyesek voltak, egy csepp se ment mellé. Legközelebb én vittem... kitaláljátok? Naná, hogy tiszta pisi lett a nadrágja, a kezem... :( Úgyhogy maradok az ülve pisilésnél, séta közben, meg játszótéren állva pisilésnél. /A váltóruha jó ötlet, bevallom eszembe sem jutott :)/


A törlés végülis nem ciki, csak fura. :) Apa nem törölgeti, de sógorom pl igen.

2011. jún. 6. 07:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!