Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Nemakar ráülni...

Mit csináljak? Nemakar ráülni a bilire, se a wc-re! Kérlek adjatok tanácsot mit tegyek.

Figyelt kérdés
Kislányom júliusban lesz 3 éves, és nemakar még mindig bilizni. Sokszor nemadom rá a pelust, elvan bugyiba nagyon sokáig valamikor ő is akarja felvenni, de ha pisilnie v. kakilia kell akkor kéri a pelust. Nemakar se legugoli se bilizni.Ha meg nem adom rá akkor visszatartja. Már nagyon sok mindent ígértünk neki, hogy hátha akkor de semmi. Mit csináljak? Már lassan szorít az idő mert szeptemberbe ovi.
2011. máj. 30. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hogy drasztikusan hangzik, de ilyenkor én nem adnám rá a pelust, már van valamennyi szégyenérzete, és előbb utóbb nem fogja tudni visszatartani, utána viszont rosszul fogja érezni magát. Ilyenkor ülj rá te is a wc re, ő meg a bilire és együtt csináljátok, szóval játékosan az egészet.
2011. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Múlt héten egyszer bepisilt és őrült üvöltés volt. A játékos dolog is megvolt már. Van 3 bilink is az egyik a wc mellett ha én megyek pisili jön velem és mondja h. "nekem is így kellene?" "hallanám h. csurog?" stb. ilyneket szokott mondani. de nemtudom rávenni h. ráüljön még ruhásól sem. Ha kinnt vagyunk ott sose adom rá a pelust. Már ott is mondogattam neki, h. locsoljuk meg a virágokat stb.
2011. máj. 30. 16:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
mondd neki hogy anya és apa sem hord pelust.nézze meg az ovisokon sincs pelus.ne erőltesd neki,mert akkor annál inkább nem fogja.add rá a pelust ha kéri és majd maga is rájön hogy ő már "nagy "gyerek.tapasztalatból mondom.
2011. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Voltunk már az oviban ott látta a kis wc-ket. És tudja tisztában van vele h. ő oda fog járni és modja is ezeket a dolgokat. De egy kicsit félek h. mi lesz a nem lesz szobatiszta a nyáron.
2011. máj. 30. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyanebben a cipőben járunk!Kisfiam junius végén lesz 3éves.Igaz bilire néha ráül de inkább csak ha én erőltetem neki.4 napja nem adok rá pelust csak alváshoz,de nem szól hogy pisilni kell!Bepisil és jön hogy vizes lett.próbáltam már rövid ideig abban hagyni hátha zavarja de nem.énis elmagyaráztam neki hogy ovisok nagyfiúk bilibe wc be pisilnek,tudja is és mondja de ennek ellenére mégsem ezt teszi.megy a házban és mutotgat mondja hogy nem ám ide pisilsz,kérdem hogy akkor hová pisilsz?mondja hogy bilibe,de mégsem.tanácsot adni sajnos nem tudok mert énis tanácstalan vagyok de legalább tudd hogy nem vagy egyedül!!!
2011. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamiert eretlen ra...:(Vagy komolyan fel az egesztol:( nem baj, tarts ki es legyen tema a wc es a bili minden nap akar tobbszor is. En lerajzoltam neki , hova megy a pisi-kaki, egy nagy csovet, meg egy kakatavat, ahol uszkalhat a barataival:) errol szolt az esti mese is, hogy a kaka hova szeretne csobbanni, stb....olyan fura, milyen okosak, beszelnek, ertelmesek es megsem megy a bilizes. Valamiert nincs itt az ideje.
2011. máj. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Ha esetleg valakinek van még valamilyen ötlete szívesen várom!
2011. máj. 31. 14:01
 8/9 anonim ***** válasza:
ne erőltessétek neki,ez ki fog alakulni nála.
2011. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3.vagyok ismét.ugye irtam hogy kisfiam sem pisilt bilibe.egyik nap kisbugyiba kb 4 szer belepisilt,berágtam és mondtam neki hogy akkor ezt mától befejeztük visszavesszük a pelust.még aznap délután szólt hogy pisilni kell.azóta bilibe pisil de a pelenkát még mindig kéri(habár az száraz marad).néhány napja a kaki is bilibe megy.remélem nektek is hamarosan sikerülni fog.
2011. jún. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!