Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mióta szobatiszta a gyermeketek?

Mióta szobatiszta a gyermeketek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 17:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Júliusban lesz három éves a kisfiam!És még csak próbálkozni se próbálkozik!Már nem tudom mit csináljak!Ha nem adok rá pelenkát akkor minden szó nélkül bepisil,bekakil aztán jön szólni!
2009. márc. 11. 17:14
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is júliusi:D Ő most lesz 4. Még május végén se hittem benne hogy szobatiszta lesz. Ráadásul az ovinak feltétele a szobatisztaság. Egyik napról a másikra szobatiszta lett. bogár lepisilás meg ilyenek... a nyár meghozta a várt eredményt:D Aug.22-vel kezdte az ovit szobatisztán:D:D ne erőltesd...a nyáron menni fog nektek is
2009. márc. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát bizok benne!:)

Igen a nyárban bizok én is!Föleg családi házban lakunk!Pedig van elötte két "pasi" is!:)

2009. márc. 11. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én két lányom 20-22 hónaposan lett szobatiszta, egyik napról a másikra, még éjszakára sem engedték, hogy pelust adjak rájuk -persze ezt nem úsztuk meg balesetek nélkül. A kicsi már a bilit is kihagyja, csak wc-szűkítőre akar ráülni.
2009. márc. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom a két éves szülinapján már szoba-, és ágytiszta volt, nappalra. Éjjelre még kellett a pelus, de többször előfordult, hogy szárazon vettem ki alóla. Aztán elkezdte a bölcsit....hadd ne mondjam, először csak a nappali alváshoz tért vissza a pelus, után amár napközben is egyre több lett a baleset. Most előfordul, hogy nem pisil be napközben, de olyan is, hogy 5-ször öltöztetem át egy nap...remélem a nyáron visszaáll a "régi" rend, szeptembertől megy ő is oviba.
2009. márc. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 3 éves kora körül lett szobatiszta, szinte egyik napról a másikra. Nem sokkal utána pedig már éjszaka sem pisilt be. Szerintem türelmesen ki kell várni míg testileg-lelkileg éretté válik a 'feladatra' a saját ütemében. Valahol olvastam, hogy akik nagyon hamar lettek szobatiszták, ott bizonytalanabb ez a dolog és később könnyebben visszaeshetnek (ismerek is ilyen kislányt).
2009. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kiscsajom 2,5 évesen lett szobatiszta... A helyedbe nagyon nem erőltetném a dolgot. Már lassan úgy is jön a jóidő és meglátod majd sokkal jobban fogja érezni magát pelenka nélkül. persze attól próbálkozhatsz,de egyáltalán nem vagy elkésve;)
2009. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Elöször is nyugodj meg, még nem vagytok elkésve semmivel. A kisfiúk átlagban mindig egy kicsit késöbb lesznek szobatiszták.

Én úgy csináltam, hogy pl. délutáni és reggeli felkelés után ráültettem a WC-re, vittem könyvet is és lapoztunk (a fiam nagyon szerette). Volt, hogy nem volt semmi, volt hogy kakált. Mindig megdícsértem. Mi tavaly júniusban kezdtük, hogy délután pl. az udvarra nem adtam rá pelenkát. S mire oviba került, nappalra tiszta lett, még a 3. szülinapja elött. Persze kisebb-nagyobb malörök mindig történtek.

Igazából azonban a héten lett szobatiszta (jövö héten lesz 3 és fél), már éjszakára sem adunk pelust, mert észrevettük, hogy legtöbbször (90%) száraz maradt!

2009. márc. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
AZ én nagyfiam 2 évesen lett szoba és 2és fél évesen már éjszakára sem kellett pelus.Ő egyébként júniusi születésű. A kicsi most volt 2 éves és még hajlandóaságot sem mutat arra,hogy bilibe vagy wc-be pisiljen, kakáljon. Remélem majd nyáron. :)
2009. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Az én kislányom 1.5 évesen lett szobatiszta (tengeren voltunk, és egész nap nem volt rajta pelus, 10 nap alatt leszokott), az éjjeli pelenkáról pedig 2 évesen. Érdekes módon nappal ha elaludt volt rá példa, hogy befolyt a pisi(megjegyzem üveggel a szájában aludt el) furcsa mód éjjel soha nem pisilt be, akkor felébredt szólni!:))

A pelibe kakilársról meg szintén nagyon hamar leszokott, mert mindig olyan nehezen kakilt, hogy megláttam rajta, és ráültettem a bilire (tehát eleinte nem ő szólt, sőt beszélni sem tudott), de nem volt semmiféle probléma ebből kifolyólag (azt mondják ez nem jó így, de nem birtam hagyni hogy a pelibe menjen, mikor láttam rajta hogy azt csinálja)

2009. ápr. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!