Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi ideig fertőz a bárányhi...

Mennyi ideig fertőz a bárányhimlő?

Figyelt kérdés
Ki tudja mennyi ideig fertőz a bárányhimlő?Hétvégén ebédre vagyunk hivatalosak és ma derült ki egy rokon kisfiúról,hogy bárányhimlős!Bíztam benne,hogy talán ő nem jön el ennyi ember közé himlősen,de azt mondják,hogy úgyis csak az első 2-3 napban fertőz,így csak eljönne.Tudom-tudom,hogy előbb utóbb minden kisgyerek átesik rajta,de most az elkövetkező hetekben több programunk is van,így nem szeretném ha az én 2.évesem most elkapná.Ti mit tennétek?Vagy valóban csak az első pár napban fertőzhet?
2011. máj. 9. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

ha jól tudom addig amíg a pöttyök ki nem jönnek

a lappangási idő 2-3 hét

tehát ha elkapja akkor is van időd még a programokra


a fiamon 3 pötty volt és az is egy helyen arra sem mondta a doki h az lenne mert akár lehetett csípés is akkor mondta mikor a lányomon is kijött vagy 10 pötty de több nem volt neki sem


simán mind a kettő végig oviban volt a pettyek alatt is neked sem kell otthon ülni vele mert pöttyös max akkor ha nagyon durván az

2011. máj. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia!mi most voltunk-ha kijönnek a pöttyök,már nem fertöz.
2011. máj. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
OKÉ!Értem!Köszönöm a válaszaitokat!
2011. máj. 9. 19:54
 4/4 anonim ***** válasza:
HÁt én úgy tudom, hogy amíg jönnek ki friss pöttyök, és azok nem száradtak le, addig fertőz. A pörkökben nincs már vírus, tehát ha már csak az van a gyereken mehet közösségbe.
2011. máj. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!