Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2 éves kislányom nem szeret...

A 2 éves kislányom nem szeret túlzottan fogat mosni. Ebben a korban ez már baj? Jobban kellene erőltetnem? De hogyan?

Figyelt kérdés

Abból áll a napi fogápolás nála, hogy kettőt-hármat tudok dörzsölni a fogsorán. Nagyon minimális. Egyszerűen nem engedi. Már a legaranyosabb, legérdekesebb fogkeféket is megvettem neki, de csak ideig-óráig haladtunk velük. Én is mosom magamnak, mikor őt kérem, sőt szerepcserével is próbálkoztam, hogy ő az enyémet és én az övét mostam.

Mit tehetnék még?


2011. máj. 7. 23:21
 1/3 anonim válasza:
Szerintem amíg tejfogai vannak, addig nem akkora baj ez. Ha egy kicsit idősebb lesz akkor talán másképp fog hozzáállni.
2011. máj. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam, előszor tiltakozott, hisztizett, de ebből nem engedtem, bizony mindig kicsit tovább mostam, mint ahogy azt ő akarza volna...abbamaradt a hiszti ezzel kapcsolatban. Először magának mossa, utána én javitok a dolgon.
2011. máj. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem engedek ebből, ha a gyerekeimen múlna, bizony ők sem mosnának. Ők kezdik el, majd én befejezem, és nincs apelláta. A nagyfiaim akkor kezdtek el normálisan fogat mosni, mikor bekerültek az oviba, gondolom eltanulták a többiektől. Bízom benne, hogy a kicsivel is így lesz, addig pedig erőltetem, mert ez egy olyan dolog, amit egy életre meg kell tanulnia. Ismerek olyan embereket, akiknek kiskorukban egyáltalán nem volt fontos a fogmosás, ők ma is le tudnának feküdni nélküle...
2011. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!