Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a vélemény a mama és a...

Mi a vélemény a mama és a fiad gyerek neveléséről?

Figyelt kérdés
Pénteken otthon hagytuk a 2,5éves fiam hazajöttünk felmentem a szobába és jött utánam hogy megyek én is. Kérdeztem mi baj fiam nem szoktál feljönni. Hisztiztem a mamának és megvert. A combomra csapot kétszer. Ja de mikor kérdeztem hogy milyen hiszti volt mindent elmondott de kifelejtette hogy oda csapott a fiamnak. Ja és kiengesztelésül felhozta a szobánkba és be akarta neki kapcsolni a mesét csak nem ért a dvd-hez. Bár a Mama mindig is azon volt hogy nevelni kell a gyereket nem elkényesztetni. Meglátszik a fia hátán...Nagyon ideges típus.
2011. máj. 7. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
az a véleménye,hogy az én anyám ne nevelje a gyerekemet,szeresse,kényeztesse,de majd én nevelem.Sajnos nincsenek jó tapasztalataim,nála a gyerek csak addig jó még semmilyen áldozattal nem jár,még nevet,még hízeleg,ha nem ad neki puszit megsértődik(2 éves)Ha néha hisztis napja van,rossz vagy megverlek és kiabál vele mint a szamár.annyiszor mondtam már neki,mit hogyan csináljon,de egyik fülén be a másikon ki.mi még abban a korban nőttünk fel,amikor több generáció élt együtt igy anyám nem sokat ért a gyerekekhez sajnos,ő azt mondja szereti,de engem se szeret,akkor őt miért szeretné.szóval ő ne nevelje a fiam,imádja,szeretgesse,kényeztesse,ez az ő feladata.
2011. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

Nem tudommelyik mamáról van szó,de ha apai,az gáz...mert még az anyám csak csak,de ő se verje,ha én rácsapok egy dolog,de nálunk nem jellemző,pedig elég sok türelmet igényel az amúgy fantasztikusan aktív fiam..a lényeg.apósommal össze vesztemmikro másfél éves volt a gyerek,olyan dolgokat vágott hozzám,amik nem igazak..azóta nem voltunk annál a nagyszülői családnál.A nagymama párszor eljött és itt volt pár napig,de én nem engedem be abba a házba..ezt most sok lenne leírni miért,de aki tudja a sztorit azt mondja ő sem engedné ..a férjem sem ellenkezik miatta..szval igaz az a nagyi max erélyesebben szól rá,de nagyon figyel rá,hogy ,hogy bánjon agyerekkel..az tuti ha az engedélyem nélkül rendszabályozná ilyen fajtán és közölném vele,hogy szedje a motyóját mert ez nekem nem kell.engem egyik nagyanyám sem ütött meg annó,sem nagyapám,pedig volt egy nagyszülő akit nem igazán bírtam,de senki nem vert meg,sem csapott rám,de ha megtette volna nem tudom milyen lelki kötelék fűzne hozzá.

Nem mondom így felnőtt fejjel,hogy olyan hú de nagy kötődés van,igaz 300km re vannak,de nem bántottak sosem fizikálisan..szval én nem hagynám az tuti!

2011. máj. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: miért más, ha a férjed anyja veri meg, mint ha a te anyád? Azért, mert ő az anyósod?


A kérdéshez:


Én mindkét nagyszülőtől elvárom, hogy a nevelési elveimet kövessék. Mind engedékenységben, mind szigorban. Biztos, hogy egy ilyen eset után nem engedném egy ideig hozzá egyedül. Akár az anyám, akár az anyósom.

2011. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!

Én nem mondtam azt,hogy engem ,hogy az anyám megverje.Viszont az ha a gyerek fenekére csap vagy a kezére az még nem megverés sztem,mert ismerem a gyerekemet és tudom,minden rosszindulat ellenére,hogy nála tényleg csak ez használ sokszor..nem kezdem el elemezni miért,de aki ismeri tudja miért írom ezt.Nem szoktuk bántani de néha úgy felpörgeti magát,hogy akarata ellenére is pl úgy nyúl a 8hónapos kis tesóhoz,hogy fájdalmat okoz neki vagy akár veszélyes is lehet és ilyenkor hiába magyarázzuk neki,hogy nem szabad ,nem áll le..ő egy ilyen alkat,sosem tudott össze esni a fáradtságkor sem,csak pörgött..

Nos mivel ismerem az anyámat és ismerem az anyósomat valamennyire,azt mondom,hogy az anyám van velem olyan kapcsolatban nem csak azért mert az anyám,hogy ha nem bír a gyerekkel,akkor nem bánom ha a fenekére suhint vagy a kezére,pláne ha a kicsi egészsége múlhat ezen...,mert elég sok veszély helyzetet hoz ez létre.

Lévén,hogy az apósommal lassan 2éve vagyunk haragban és azóta nem voltunk náluk.kb 3szor találkozott anyós is az unokáival és nem is igazán látszik a szándéka ,hogy akar javítani a helyzeten.szval ha olyan lenne a helyzet,hogy beszélnénk is ,akkor sem lennénk olyan kapcsolatban,hogy fegyelmezze a gyereket.Ez család és szituáció függő!

De amint mondtam mi nem bántjuk a gyereket,más az ha valaki állandóan így neveli és más az amikor már a szép szó sem használ és muszáj erélyesebbnek lenni.Persze megoszlanak a vélemények erről,de erre csak azt mondom ,mindenkinek más a gyereke nem lehet össze hasonlítani a helyzeteket és ahogy agyerek más,úgy a szülő és nagyszülő is.senki sem fogja egyformán nevelni és gondolni a dolgokat ,mint ahogy átlátni sem fogjuk a más életét,max a saját életemhez viszonyítva írhatom le a véleményemet!

2011. máj. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2011. máj. 9. 07:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!