Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a tapasztalatok, mikortól...

Mik a tapasztalatok, mikortól kezdenek a kislányok tényleg kislányok lenni?

Figyelt kérdés

Most lesz másfél éves a kislányom és egyelőre nem "viselkedik" kislányként. Nem mintha ez baj lenne, csak érdekel a dolog.

Nem kifejezetten érdeklik a lányos dolgok, pl. babák, inkább "fiúsan szerelős", gombok, vezetékek, távirányító, számítógép, kisautó, labda stb. érdeklik. Persze szeret edényekkel, lábasokkal is játszani, de szerintem csak azért, mert csörög, meg fényes.


2011. máj. 4. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Kétésfél éves . már magának választ ruhákat cipőt .

naponta beöltözik pakol a kistáskájába.


konyhát 3 éves kor körül kezdik igazán szeretni bár gyerekfüggő.

2011. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém most másfél, de nam hajlandó felvenni piros ruhákat, sikít, ha nadrágot adok rá, csak akkor nyugszik meg, ha a szoknya is előkerül.Nem mindegy az sem,hogy melyik cipőt veszem elő. Csatokat kiszedi a hajából, sohat fésülködik, remekül elfőzőcskézik a konyhában. A tesó autói is közel állnak a szívéhez, valamint a szerelő doboz nálunk is nagy kedvenc, és a távirányítók, telefonok, számítógép minden mennyiségben. Viszont már most látszik rajta, hogy igazi kis nő.
2011. máj. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom nagyon karakán személyiség, kb 20-24 hós koráig ő volt - saját maga szerint - "Annakalóz vagánycsajszi". Szeret öltözködni, megjelenni, jó érzékkel választott magának ruhát reggel már akkor is (színben összeillő stb), de nem volt szempont neki a lányos megjelenés.

Aztán ahogy elkezdődött a nemi érése és identitáskeresése, úgy állt át fokozatosan a nagyon-nagyon lányos megjelenésre. Most 2.5 éves, és kb barbitündérheregnő lenne minden reggel bölcsibe menet, ha rajta múlna. :-)

2011. máj. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10.06-os vagyok megint, az lemaradt(mert a kisfiam rávágott a billentyűzetre), hogy főleg csak külsőségekben mutatkozik meg a változása, személyiségvonásokat nem érintett. Lányos játékokkal is szívesen játszik, meg fiúsakkal is, bár egész mást, mint a korabeli kisfiúk. Pl nem harcol a katonafigurákkal, hanem történeteket játszik el velük.
2011. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem volt lányos sokáig, ami nem is csoda, hisz 3 fiútestvére van. Aztán most, hogy bekerült az óvodai közösségbe, valami elkezdett kialakulni, de még nem az igazi. De majd kialakul, pár kisautótól nem lesz semmi baja :)
2011. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

sztem ez gyerekfüggő. én sosem játszottam pl babákkal stb csak a fiútesómmal, meg fiú haverjaim voltak, fiús játékokat. nem vagyok nagy szoknyás, sminkes, ékszeres, mégis elég nőies lettem, ahogy tapasztaltam a környezetemben. :)

a kislányom szeret konyházni de pl babázni nem szokott, nem köti le, öltözködni szeret, de azzal már kicsi baba korában sem volt gond, új cipő, új ruha bármikor jöhet, de bármi ami új szintén, nem hiszem h ez nőies vonás lenne. amúgy nagyon mozgékony, akaratos, de nem agreszív. 2,5 éve

2011. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk Hello Kitti mánia van!Szerintem az anyukától is függ mit lát tőle.

Nálunk látja hogy sminkelek, ruhát próbálok, hajamat csinálom, cipőket válogatom.......stb.

Ő ugyanezeket csinálja.Rengeteg cipője táskája van.Naponta többször ruhát cserél (mondjuk én nem szoktam, csak akkor ha megyünk valahova)Most 3 éves, de olyan 1,5 éves korától kezdte.És nagyon hisztis!!!!!:-(

Ja és kihagytam a hajgumik és csatok hadát.

2011. máj. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!