Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 2 éves. Húsvéti...

Kislányom 2 éves. Húsvéti ötleteket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2 éves kislányommal szeretnénk húsvéti meglepetéseket készíteni. Kartonból, vagy hungarocell tojások kifestésére gondoltam. Kérnék ötleteket. Köszönöm!
2011. ápr. 19. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Most elsőre az jutott eszembe hogy a kifújt tojások héjába ültessetek magokat de lehet hogy ahhoz még nem elég óvatos a kis keze.

viszont meglepetésnek jó, nézni napról napra ahogy nőnek a kis növénykék.


kreativ ötletnek meg talán a legegyszerübb az lehet hogy polisztirol tojásokat festetek ki cérnára v. damilra füzitek őket és az ablakba v. konyhába ki lehet feszíteni ha hurkot kötsz a két végére tetszőleges hosszúságú lehet.

2011. ápr. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

mi is csináltunk ilyet, ő gombócolta a vattát, meg rajzolta be filctollal a szemeket, nagyon élvezte:

[link]


meg törött tojáshéjból kikukucskáló csibéket: sárga dekorpapírból +rajzlapból vágtam ki előre formákat, ő ragasztotta össze a felügyeletemmel. másnap meg filccel szemeket+csőrt rajzoltunk nekik. Fel is lehet fűzni őket egymás alá és akkor meg ablakdísz.


ajtódíszt is csináltunk: egy vastagabb kartonpapírból kivágtam egy kb arasznyi tojásformát, és abból egy kisebb tojást is hogy egy "körvonalat" kapjak, persze legalább másfél-kért cm széleset. Ő meg betekerte selyemszalaggal én néha odapötyiztem egy kis ragasztót h megfogja a szalagot és ne csússzon le). Az aljára masni került, bele meg egy nyuszis IKEA ujjbáb :-)

2011. ápr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Meglátjuk mennyire lesz ügyes, de mindenesetre jó kis szombati program lesz. :-)


Várnék még további ötleteket!

2011. ápr. 19. 10:23
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]


A fenti füzetet vettük meg. Csak kartonpapír és ragasztó kell hozzá.


Illetve nézz szét ezen az oldalon is:

[link]

2011. ápr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

Meg itt is találni jópofa dolgokat.


Utolsó voltam

2011. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokta. NAgyon szuper ötletek. Ti mit csináltok apának és a nagypapiknak?
2011. ápr. 19. 12:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Hurkapálcára vagy fakanálra kartonból készíthettek húsvéti figurákat, pl. nyuszi, tojás, csibe. Ezeket Te kivágod, ő meg megrajzolja a szemet, szájat, utána felragasztani a hurkapálcára és néhány barka mellé egy vázába állítva asztalra dísz.

Leveles tésztát (félkész) sütöttem tavaly, nyuszi forma szaggatóval kiszaggatva. köménymagból szórhatja rá a nyuszi szemét.

2,5 éves fiammal tojást festünk, keményre főtt tojást, sima boltban kapható tojásfestékkel és a Lidl-ben most volt matricás könyv 500 ft-ért, húsvétos, abban levő matricákkal díszítjük.

2011. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!