Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fel lehet/fel kell-e készíteni...

Fel lehet/fel kell-e készíteni egy 2,5 évest a kistesó érkezésére? Ha igen, kaphatnék ötleteket?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én felkészítettem a kisfiamat a húga születésére.

Mikuláskor Anna és Peti: Kistestvér születik - című könyvet kapta, és ezzel vezettük be a tesót. Márciusra vártuk, februárban érkezett.

Úgy tünik épp jókor, mert kinyílt a méhszáj, és januártól nagyon sokat kellett feküdnöm, és hetente kétszer jártam CTG-re, ahova apával vittek. Sokat simogatta a pocimat, beszélt a tesóhoz, mutogatta neki a játékokat.

2011. ápr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kerek 2 es fel eves lessz a lanyom mikor jon az occse.. az elejetol kezdve mondogatom neki, most hogy nagy a pocim es nagyokat mozog a hasamban o is teszi a kezet oda, fejet is es nagyokat kacag elvezi hogy a testverkeje bent rugdos. Elmagyaraztam neki hogy ki fog jonni, nezegettuk az o baba kepeit hogy i is olyan pici volt es anya hasaba volt o is..vettem neki egy ujszulott-babat de ha nem is jatszik vele mondogatja mindig hogy olyan mint a testverkeje..tehat olyan lessz a testverkeje is..ahanyszor babat lat tevebe barhol mindig mondogatja s mutat a pocimra hogy neki is olyan testverkeje lessz..
2011. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
mi beszélgetünk róla, de csak ha olyan helyzet van, nem állandóan ez a téma. még szeptemberig sok idő van, mie kibújik, addig sztem nemkell állandóan ezen lovagolni. pl. tegnap a kislányom (most 2 éves 4 hónapos) elkezdett egy ásik kislányt lökni a hintában mostanában ez a mániája, hogy nem ül a hintába, hanem ő löki, ha ül benne vki ha nem. néha plüsst ültet bele. és akkor mondtam, hogy majd ha meglesz a kistesó, és elég nagy lesz, jövő tavasszal már őt is lökheti. amúgy úgy veszem észre féltékeny már most, nyugtalanabb, hisztisebb lett, anyásabb is, de ennek nagyon örült, elmosolyodott és mondta hogy jó lesz. persze mondtam neki már többször, hogy az elején nem lehet majd vele játszani, mert sokat fog aludni, meg enni meg sírni...egy kiis időnek el kell telnie majd. vagy megvan nekem a kismamák nagykönyve, abban jó sok kép van, terhes anyáról, kisbabáról is, szoptatásról, ennek segítségével szoktam neki mondani, hogy hogy lesz majd, anyának egyre nagyobb lesz a pocakja, mert növekszik a baba odabenn, és amikor már elég nagy, ki fog bújni. és ha kibújik, akkor anya cicijéből fog enni, látod, így meg így, te is így ettél, amikor még nem volt fogad stb stb. sztem mindenképp fel kell valahogy készíteni, így is elég nagy változás ez neki, ha még nem is készíted fel, akor meg else tudom képzelni, hogy reagál majd, ha te bemész a kórházba, eltűnsz napokra aztán hazaállítasz egy vadidgen babával.....
2011. ápr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Már régóta tudja, mondogatjuk neki, hogy jön a tesó. (Anno a nagyszülőkkel is Ő közölte az érkezését)

Én azt veszem észre, hogy igazából nem tudja felfogni, mert ahányszor meglát egy nagy pocakos kismamát, egyből mondja hogy ott van a pocakban tesóm. Nem az enyémben, hanem a másik kismamáéban.

Mi is beszélgetünk sokat, és egyszer látta a hasamon a vágást, ahol Ő bújt ki, és mondta apának, hogy a bácsi megint felvágja anya hasát és megszüli a tesót.

2011. ápr. 17. 14:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!