Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom állandóan az...

3 éves kislányom állandóan az orában turkál. Hogyan tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:

szia,


2,5, fiú, de a probléma ugyan ez!! folyamatosan rászóltam, néha már rá is legyintettem a kezére ezért... de semmi sem használt. azután megpróbáltam mi lesz, ha észre sem veszem!! bevált!! túrja még néha-néha, de nagyon ritkán!! azt hiszem kicsit élvezte is, hogy magára hívja a figyelmet és ezért is erőltette!! próbáljátok i, hátha bejön!!


Ági

2011. ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Nálunk inkább sutyiban csinálja, és ha észreveszem és rászólok akkor úgy csinál, mintha nem csinált volna semmit!

2011. ápr. 17. 12:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyilván zavarja a beszáradt szutyi.

Az én lányom is gyakran piszkálja az orrát.

Ilyenkor mindig elmondom neki, hogy ezt nem szabad.Úgy tudod leszoktatni, hogy elmondod neki, hogy nyilvános helyen nem szép dolog orrot fúrni. Otthon is csak papírzsebkendőbe.

Ilyen egyszerű.

2011. ápr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer nyomd bele az ujját őrölt borsba... bocsi, lehet, hogy nagy baromság. Átfutott az agyamon. :)
2011. ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém sajnos nemcsak túrja de meg is eszi. végső elkeseredettségemben azt mondtam neki,hogy ha mégegyszer megeszi,nem adhat nekem több puszit. ettől nagyon megijedt.

Igazából legyetek őszinték,ki nem túrja? Persze nyilvánosan az más,azt meg kell tanulnia,hogy ez másokra nem tartozik.

2011. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Természetesen szépen mindent megbeszéltünk nem is egyszer! Eréjesen is! De eddig semmi nem használt!

Utolsó hozzászóló! Ez jó ötlet! Köszi!

2011. ápr. 17. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Nézessétek meg a székletét, nem-e gilisztás. Nálunk az volt, miota kikezeltük, elmult az orrpiszkálás is.
2011. ápr. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!