Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha májusban kezdjük a bölcsit,...

Ha májusban kezdjük a bölcsit, kevesebbet fog betegeskedni 2 évesem, mintha télen ment volna?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 14:03
 1/9 A kérdező kommentje:

Vagyis kevesebb lesz most a bacilus, virus?

Amugy nem beteges.

2011. ápr. 12. 14:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon hiszem. A szomszédunk dajka. Ő szokta mesélni, hogy éppen milyen kevesen vannak egy csoportban, mert megy a hasuk, köhögnek stb. stb. Mindegy milyen idő van odakint, mindegy van-e valami járvány a bölcsiben beteg gyerek mindig van.
2011. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem igen! :)


Ősszel és télen sokkal több a légúti megbetegedés, a baci és a vírus. Sajnos mi ősszel kezdhetjük csak, szeptembertől.. Igaz, addigra már majdnem 3 éves lesz :)

2011. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Pont ugyanannyit, mert több ezer vírus, bacilus van és minddel találkoznia kell a szervezetének, hogy védett legyen, legkésőbb iskolás korra. Az, hogy ezek a betegségek mennyire lesznek súlyosak, esetleg tünetmentesen átvészeli őket, más kérdés. Mert iskolás korú, illetve felnőttek már nemigen szoktak betegeskedni.

Ha idén nem, akkor jővőre fog betegeskedni, ha jővőre sem, akkor azután, ezt nem lehet megúszni.

2011. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért én bizakodok :) Mert ha most mikor elkezdi, nem lesz rögtön beteg, akkor mire ősszel jön megint a sok virus, addigra legalább már beszokott. nem az, hogy hordom egy hetet, aztán meg otthol leszünk kettőt. Értitek, ugye?

Mert ugye ennek a taknyolos időjárásnak ha vége, akkor a taknyolás is kevesebb, nem? Vagy rosszul gondolom?

Persze majd kiderül.

Köszönöm.

2011. ápr. 12. 14:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Nézd, az biztos, hogy a nyálkás, hideg időben nemcsak a felnőtt ovosi rendelők vannak tele, hanem a gyerekorvosé is. Mi most voltunk egy receptért délelőtt a gyerekorvosnál, egy gyerek se volt, nem kellett várnunk sem... Tehát sokkal jobb, hogy most májusban kezdi. Szerintem.
2011. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb lesz!
2011. ápr. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mi márciusban kezdtünk, szintén 2 évesen, és kis köhécselés és orrfolyáson kívül még egy picike hőemelkedése sem volt eddig. az orrfolyás meg nálunk kábé októbertől áprilisig tart, úgyhogy az nem a bölcsi hozadéka.

szóval szerintem igenis jobb tavasszal kezdeni.

2011. ápr. 13. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Már alig várom, nem mintha nem szeretnék a lehető legtöbb időt az én kis tündérkémmel tölteni, csak már látom, hogy jót tenne neki, és nekem is. És hogy fogjuk kibirni egymás nélkül.... (2 éves és 4 hónapos)

2011. ápr. 13. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!