Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet leszoktatni egy 16...

Hogy lehet leszoktatni egy 16 hónapost a csapkodásról, dobálásról?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdődött, ha valami nem tetszik neki, pofozkodik, vagy hozzánk vágja, ami a kezében van. De van úgy is, hogy nem dühből, hanem játékból dobálózik, nevet közben és nem tudja, hogy ezzel rosszat csinál, csak játszik velünk. Félek, hogy ezt fogja csinálni esetleg a játszótéren is a társaival, valakit esetleg bántani fog játékból és hát egyébként nem szeretném, ha agresszív lenne.
2011. ápr. 9. 18:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Rá kell szólni, ha csinálja hogy Nem szabad.És utánna egyszer sem megengedni, hogy folytassa.Ha egyszer ráhagyjátok akkor vesztett ügy.
2011. ápr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg kell fogni a kiskezét, és rászólni határozottan, hogy nem szabad. Ennyi, amit tehetsz. Eltart egy darabig, de kinövik. Előbb-utóbb megértik. A játszótéren jobb, ha szorosan a közelében vagy most egy darabig. Ne aggódj, majdnem minden gyerek átesik ezen. :)
2011. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én amikor csapkodott minket akkor megfogtam a két karját határozottan és nem erősen a testéhez szorítottam és azt mondtam neki hogy nem szabad verekedni, csak puszit szabad adni meg simogatni. Ezen meglepődött és megsimogatott vagy puszit adott. Ezt jópárszor megcsináltuk, most ha eszébe jutna valamiért ránkcsapni, megáll a levegőben a keze és megsimogat. Most 27 hónapos.
2011. ápr. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rá kell szólni,mást tenni nem tudsz.

Nálunk is volt ilyen korszak,egyszerűen tetszett neki hogy a játékokkal "még ezt is lehet csinálni".


De pl vehetsz neki puha szivacs labdát (Decathlonban is van pl) és elmagyarázhatod neki,hogy ezt dobálhatja,mert puha és a labdát amúgy is szokták dobálni,de a játékokat és más tárgyakat nem szabad,mert fájdalmat okozhatnak stb...

És figyeld meg,előbb utóbb,ha dobálhatnékja lesz, azt a labdát fogja elővenni.


A másik ötlet (ezt egy barátnőm csinálta,náluk csak ez vált be)azt mondta a lányának,hogy azokat a játékokat amiket dobál,már viszi is a kukába,és kidobja,mert biztosan már nem kell,hogy ilyen csúnyán viselkedik vele.

Egy hétbe sem telt és leszokott a dobálásról a gyerkőc.

2011. ápr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha dacból pofozkodik és dobál titeket akkor a fent szólók szépen leírták mi a teendő. De játékból ne tiltsd meg neki hogy dobálóddzon, mert ennek nagyon fontos szerepe van a mozgásfejlődés szempontjából.
2011. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Eddigiekhez:)

Adtam olyat, amivel dobálózhatott, mindig próbálok alternatívát mutatni.

Illetve, amivel dobálózott, azt eltettem aznapra. Egy idő dobálázáskor már nyújtotta, hogy tegyem el, aztán már hamarabb rájött és nem is dobta el. Rövid ideig tartott.

2011. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek! még annyit kérdeznék,m hogy nálatok mennyi idős koréban merült fel ez a probléma? mert azt, hogy nem szabad, azt persze már az enyém is érti, de lehet, hogy a "elteszem, ha dobálod", vagy a "kidobom, ha dobálod" még túl korai. És ha nem szólok rá, mert fontos a mozgásfejlődés akkor hogy értessem meg vele, hogy ezt nem szabad? mert ezt csinálja a játszótéren is a gyerekekkel, ők viszont nem tudják, hogy csak játszik, és akár meg is sérülhet valaki.
2011. ápr. 11. 14:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Én írtam a mozgásfejlődéses választ.Mikor picurkám elkezdte dobálni a játékait, leszórni a könyveit...stb. én is hasonló cipőben eveztem: "akkor most hogy tanítsam meg, hogy ne dobálóddzon, ha egyszer hasznos." Aztán rájöttem, hogy elég a dobás "minőségén"javítani: Ha dobálódzik, azt úgy tegye,hogy más ne sérüljön meg; ha ledobálta, szedje is össze...stb. Most 2 éves a fiam és a mai napig dobálja a játékait,de máshoz nem; visszateszi a helyére, ha már minden lekerült és én már nem látom problémának ezt a dolgot.
2011. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fiam kb. másfél éves volt, és nagyon hamar megértette, hogy az elteszem, az elteszem.
2011. ápr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!