Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HOGY LEHET leszoktatni a...

HOGY LEHET leszoktatni a csapkodásról közel 14 hós babámat?

Figyelt kérdés
ha csapkod mindig mondjuk h nem szabad és ráütünk a kezére egya picit,de semmi javulás,ha mérges csapkod,meg ha nem tetszik neki valami:(már elkeseredet vagyok h mit rontottam el.
2009. okt. 14. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még csak azért van nálunk mert egyenlőre másképp nem tudják kifejezni az érzelmeiket. Dühös és csapkod. Az enyém is ezt csinálja. Mondom neki mindig hogy nem szabad, előbb utóbb csak megérti, megtanulja. Apukám szerint nem szabad a kezére csapni picit sem, mert ők még most tanuló folyamatban vannak, kb 2-3 éves korára érti meg hogy mi az a nem szabad. Addig pedig felesleges fizikailag is cselekedni, mert nem úgy értelmezi még ahogy mi szeretnénk. Én is rácsaptam a kezére amikor a konektort nem hagyta békén már többszöri kérésemre sem :( Szerintem amikor már ki tudja fejezni magát, és el tudja mondani hogy mit akar és mi meg is értjük, akkor talán már másképp reagálnak szerintem. Addig pedig persze lehet mondani hogy nem szabad, mert nem felesleges, de amikor eljön az ideje akkor fogja megtanulni is hogy mit is jelent. Én azt vettem inkább észre a fiamon, hogy akkor lesz igazán dühös, amikor nem értem hogy mit szeretne. Már alig várom hogy beszéljen :)
2009. okt. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Őszintén tudod mit vettem észre?ha ideges voltam előtte, ő is az lett, csapkodtam, ő is kezdte a csapkodást... Nézz őszintén magadba és a mozdulataidra, pl kézrecsapás. Én szépen visszavettem a lendületből... Ha csapkodni kezdett, megfogtam a kezét, szemébe néztem és kértem, hogy ne tegye. Abba is maradt.
2009. okt. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!